K1-Fight Club, Ultimate Fight, Бокс, Кик-Бокс...

  • Креатор на темата DJ_DEXTER
  • Време на започнување

Која боречка вештина најмногу ве привлекува?

  • Karate

    Гласови: 27 4,6%
  • Taekwondo

    Гласови: 36 6,2%
  • Judo

    Гласови: 11 1,9%
  • Aikido

    Гласови: 38 6,5%
  • Boks

    Гласови: 69 11,8%
  • Kick-Boks

    Гласови: 190 32,5%
  • Muay Thai

    Гласови: 44 7,5%
  • Kung Fu(Wing Chun,ShaoLin,Mantis...)

    Гласови: 74 12,7%
  • Ninjitsu

    Гласови: 30 5,1%
  • Ја нема на листата

    Гласови: 65 11,1%

  • Вкупно гласачи
    584

ovs

Член од
4 јануари 2021
Мислења
291
Поени од реакции
414
Греота е за Колби Ковинтон таман му зарасна скршената вилица сега пак најверојатно ке му биде скршена.
Интересна треба да биде Чендлер и Џастин Гатје според тоа што го знаеме и за двајцата не би требало да трае долго борбата очекувам нокаут во прва рунда од Чендлер.
Роуз и Жанг 50/50 се шансите без разлика што Роуз има психолошка предност како победник од претходната борба.
 
Член од
20 јануари 2013
Мислења
1.582
Поени од реакции
3.590
Чендлер која петарда човече, миљарда удари прими челична вилица има :bravobe:Штета што не беше во 5 рунди борбава
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.478
Поени од реакции
16.091
Роуз Намајонез што би рекол Колби можеби го одбрани појасот затоа што се бореше дома, можеби затоа што е шампионка, но не е незаслужено. Според мене она беше чисто нерешено, али авај.

Колби штета што дојде подоцна на мечот. Покажа дека е единствен кој може да го загрози Камару. Едвај чекам да му закажат борба со оној талибанот. Ај што ке дигнат голем хајп, туку и мислам дека ке го пребие здраво и ке го спушти на земја.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.497
Поени од реакции
4.324
Колби касно го фати ритамот, првите две рунди (а поготово во втората) Усман го скрши.
Сигурен сум да имаа уште 1-2 екстра рунди Колби ја земаше оваа :D
Во трета и четврта рунда Колби успеа да го пронајде Усман со ударите. Штета што не можеше да направи тејкдаун, фак ит, Фејкњузман е тенк.

Прекрасна борба помеѓу Гејџи и Чендлер исто така. Штета што и двајцата се потрошија во првата рунда.
Да беше Чендлер малку поискалкулиран можеше да го финишира Гејџи, али ептен се остави отворен за контри.
Автоматски споено мислење:

1636280862129.png
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.558
Поени од реакции
8.142
Ништо не гледав вчера, а по коментариве добри биле борбите иако нема нити еден нокаут. Вечер ќе погледам реприза.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.829
Поени од реакции
24.225
Масвидал се повлекол од борбата против Леон Едвардс поради undisclosed injury.

Можно е Камшот да улета, ма да не ми се верува Леон да ја прифати таа борба.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.497
Поени од реакции
4.324
Масвидал се повлекол од борбата против Леон Едвардс поради undisclosed injury.

Можно е Камшот да улета, ма да не ми се верува Леон да ја прифати таа борба.
Мислам дека ќе ја прифати, ама Камшот не улетува против намбр 2 контендер, после само 2 недели од последната борба.
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.135
Поени од реакции
8.227
Едвардс дал изјава дека не сака борба против резервен борец на Масвидал, туку ќе чекал борба за титула. Иначе тројца изразија желба да го заменат Масвидал против Едвардс, Белал Муахмед, Брнс и Хамзат.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.478
Поени од реакции
16.091
Oн може што сака, ама ако го стегне газда Дана нема каде да мрда. Иначе зборував со колегата на работа и он прати ММА, што мислите дали би дошло до борба помеѓу Конор и Ел Кукуј, посебно сега кога и двајцата се паднати, а може да се извадат добри пари на нивната борба поради медијската рпеутација на двајцата?
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.497
Поени од реакции
4.324
Oн може што сака, ама ако го стегне газда Дана нема каде да мрда. Иначе зборував со колегата на работа и он прати ММА, што мислите дали би дошло до борба помеѓу Конор и Ел Кукуј, посебно сега кога и двајцата се паднати, а може да се извадат добри пари на нивната борба поради медијската рпеутација на двајцата?
Тони е во низа од 3 изгубени, не верувам дека држи кредит кај челнициве од UFC за борба со Конор.
Мислам дека Конор и 10 да загуби во низа, секогаш ќе се бори со бр. 2 или 3. Тони е факинг 7 така да не ми се верува.

Конор и Чендлер ко да се договорија неформално за борба преку Твитер.

А иначе да, и јас прочитав за Чимаев дека наводно „сакал„ да улета против Едвардс, али неговите намери не ми се за верување. Кучето само шпекулира и сака да биди во центар пажња.
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.135
Поени од реакции
8.227
Готов е Мегрегор, нема веќе што да покаже во овој спорт, освен празен лаеж по твитери, инстаграми и конференции...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom