Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.667
У 11 утакмици 17 гола имаме примено. Левел Барнли у зона на испаѓање.
 
Член од
1 ноември 2021
Мислења
158
Поени од реакции
328
Одбраната полоша од дуото Џоунс - Смолинг, Шо се бара по терен веќе десетина утакмици, средината стандардно непостоечка, нападот тотално отсечен, се на се дали 10 минути ги водивме напаѓачите од цела утакмица.
И со Ливерпул и ова денес едно од најслабите дерби утакмици кои сум ги изгледал последните 10 сезони. А да ја оставиме настрана играта, нешто што уште повеќе иритира е дека на терен сите 10 играа како ПИЧКИ. Буквално преебани пички, никаква желба ни жар, се да ви ебам. Единствена работа зошто не се повтори Ливерпул и да заминат со 0-4 на полувреме беше Де Хеа.
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Што кажа и жив остана. Абе оди не треси зелени, на сета мака уште ти фалиш со мудрувањево.
Направи разлика од Бензема и Левандовски на тие години со Гринвуд и се ќе ти биде јасно ај сега не замарај, не ми треба талент шо ќе игра по секоја цена без да направи разлика.
Автоматски споено мислење:

И не ми кукајте тогаш дека губиме без да согледате реално. Да Гринвуд е без никаков допринос
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.900
Поени од реакции
10.525
Јао гледам стерилен 2 месеци за центрафор треба да си снаодлив и борбен копилето со таа одбрана фаца на немоќ ништо друго не прави.Коа си првотимец бар скриј ги тие гестикулации што потсеќаат на немоќ марш ајде за Гринвуд веќе
Друже не заебавај Гринвуд е килер и со лева и десна, страшен шут и е најблиску до РВП и може да му се сиди кога ке игра ЦФ. Гледам си го спомнал Левандовски ама кажи ми он на тие години во кој клуб и лига се развиваше?
Ти за Јунајтед навиваш веќе 40 години или од златната ера на Ферги? Не, баш ме интересира зашто баш Јунајтед си го одбрал у својот прајм како тим. Што не си го одбрал Саутемптон или незнам чувени Милвол. Си го одбрал пошто газел се пред себе и се намочувал на кој стигне. Така да не ми почињај муабет за глорихантери и слично пошто секој еден што почнал да навива за Јунајтед од 90ти години па до ден денес е само по себе аргумент за глорихантер. Сме почнале да навиваме за тимот пошто освојувал титули, иначе кур ќе сме биле фанови. И да, децава немора ја да им кажам, сами си гледаат за кого да навиваат.
Јас за Јунајтед почнав да навивам ради Бекам


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
21 февруари 2011
Мислења
382
Поени од реакции
486
Ваљда не се сериозни во управата што мислеа ќе се смени нешто во овие три натпревари, искрено се надевам дека е само за у јавност тоа кажано и дека веќе работат на наоѓање замена за Оле. Нема капацитет човекот и тоа се гледаше уште лани, оваа сезона ни топ 4 не фаќаме ако остане до Нова година
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
1.045
Поени од реакции
1.497
Направи разлика од Бензема и Левандовски на тие години со Гринвуд и се ќе ти биде јасно ај сега не замарај, не ми треба талент шо ќе игра по секоја цена без да направи разлика.
Автоматски споено мислење:

И не ми кукајте тогаш дека губиме без да согледате реално. Да Гринвуд е без никаков допринос
Не треба да игра по секоја цена,точно. Ти реплицирав на друг муабет, кажа дека е лош финишер за да игра центарфор. Еве ги споредувам и јасно ми е. Тебе ти е јасно дека тие двајца на тие години беа во 2008 одприлика? Кажи дека си гледал полска лига тогаш и да гасиме.
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Не треба да игра по секоја цена,точно. Ти реплицирав на друг муабет, кажа дека е лош финишер за да игра центарфор. Еве ги споредувам и јасно ми е. Тебе ти е јасно дека тие двајца на тие години беа во 2008 одприлика? Кажи дека си гледал полска лига тогаш и да гасиме.
Дечки финишер кога има простор инаку што, добар шут уште да не е мрзливи и да е побрз и да не се откажува лесно, и да гризе и да трае пресинг
Автоматски споено мислење:

Стварно ми е мех.. да го гледам секоја утакмица, ако индивидуално направи нешто и тоа е тоа нема да се наметне така тоа 100посто
 
Член од
1 ноември 2021
Мислења
158
Поени од реакции
328
Дечки финишер кога има простор инаку што, добар шут уште да не е мрзливи и да е побрз и да не се откажува лесно, и да гризе и да трае пресинг
Автоматски споено мислење:

Стварно ми е мех.. да го гледам секоја утакмица, ако индивидуално направи нешто и тоа е тоа нема да се наметне така тоа 100посто
Рано е да се суди за Гринвуд, тек наполна 20. За неговите години има одлични бројки зад себе и очекувано е да осцилира. А овој период како и сите играчи до еден и тој потона.
Автоматски споено мислење:

Гледам се критикуваат жестоко Скот и Фред. Прошлата сезона 80% од утакмиците ги одиграа со средина составена од нив двајца. Не беа нешто импресивни ама беа коректни. Ова што го прикажуваат сега не е ни блиску до тоа од претходната сезона.
Друга работа е одбраната, оваа одбрана играше изминатите 2 сезони и кај нив е истиот случај како Скот и Фред. Значи сите почнувајќи од Шо, Мегваер, Бисака плус овие двајца од средина (слободно би можеле да кажеме 80% од тимот) не да имаат стагнирано, ако стагнираа и го играа тоа што го играа до крајот на изминатата сезона повторно ќе беа ок, туку имаат одено по 3 нивоа испод нивото што го имаа претходно.
Ајде кај Шо ќе кажам имаше повреда која го оддалечи некоја недела од терен него и толку му е доволно да потоне, ама кај овие останатите навистина немам идеја која е причината за ова.
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Добро ја го идеализирам, Гринвуд ја очекувам премногу а не треба, оти он е млад и треба да осцилира, тогаш ќе се сложете дека е добар ама не треба да се очекува премногу од него у иднина оти топ младинците на негови години сами ги водат клубовите по титули. И што ќе му е финиш кога нема позиција и топки, тој финиш против послаби тимови ќе му служи само оти јаките се едноставно прејаки за тој негов стил. И пак уште нешто колку е Оле крив што нема clue од тактика и не знае кај тера толку повеќе играчите се криви онакви дебакли не смееш да дозволеш и.таман без една нога да играш.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Ispiv troa povekje i volku pijan ushe ne mozam da najdam pricina da bide solskjaer na klupata. Za nekoi raboti ne postoi ni mastercard
Има цури толку за никаде, што колку и да испиеш нема да ти изгледаат убави :D
Има еден проблем со Јунајтед околу менаџери! Нема слободен со статус доволно голем да биде менаџер на МУ! Никогаш тие нема да земат некој Хау, Гудебенинг, Потер.... Се' е маркетинг и дување на имиџ!
 

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.667
Станувам и гледам уште не го избркале. Бетер од Заев ќе испадне.
Сабајле дека помислив дека навијам за фудбалскиот сдс!? Сеа Роналдо ќе збрца двс гола на Ватфорд и као се е ок и после потоп од Челзи. И док трепнеш нова година а Арсенал со стручњакот Артета 10 бода испред нас.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom