Анкета: Локални избори 2021 (кандидати, активности и кампањи)

II фаза: За кого ќе гласате на локални избори 2021?

  • СДСМ

    Гласови: 17 7,2%
  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 65 27,4%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 108 45,6%
  • ДУИ

    Гласови: 6 2,5%
  • АЛИЈАНСА НА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 2 0,8%
  • БЕСА

    Гласови: 2 0,8%
  • ДПА

    Гласови: 1 0,4%
  • Друга партија (ќе пишам за која)

    Гласови: 13 5,5%
  • Независен кандидат (ќе пишам за кого)

    Гласови: 23 9,7%

  • Вкупно гласачи
    237
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.135
Поени од реакции
8.227
Мислам дека во Бардовци поминаа исклучително лошо во првиот круг, па веројатно на тој резултат се должи ова внимание...
 
Член од
21 септември 2011
Мислења
640
Поени од реакции
1.741
Не гласав на претходните избори и се зареков дека никад нема да излезам на гласање откако Левица ми ја згасна и последната надеж со мајтапот со народот преку Перо Камиказа што ни го приреди, али после овие говнарии ке излезам и ке гласам за лепотицава, иако знам дека ке се каам.Се исплати,само да ги гледам како ке цркнат Заевци
Со лепотицава чинам имаш живеено на иста улица само не знам дал се сеќаваш на неа или не беше лепотица како мала. :D
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.641
Поени од реакции
27.888
Со лепотицава чинам имаш живеено на иста улица само не знам дал се сеќаваш на неа или не беше лепотица како мала. :D
Не на иста улица, али на 500 метри од мене држеше салон за коли Пежо, од таму ја знам.Иначе јак потоп за неколку дена ве чека
 
Член од
21 септември 2011
Мислења
640
Поени од реакции
1.741
Не на иста улица, али на 500 метри од мене држеше салон за коли Пежо, од таму ја знам.Иначе јак потоп за неколку дена ве чека
Што се мене тиче потопот уште утре нека почне.
Мене сета надеж ми е во Мицко!
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.273
Поени од реакции
45.670
Петрит Сарачини од Цивил:

Еххх, кога само би било вака. Сафари-стил лов на комуњари и соработници на Заев. Бодување на пленот кај официјални , акредитирани проценители под споменикот на Ќосето и после, во зависност на тоа што е заловено, попусти и поволности за ловците.
Пленот менува агрегатна состојба и се претвара во чад и пепел. Никој кур не го боли, заборавени се за два дена.

Ама не. Реалноста е дека ќе бидат пак превземени од истите невладини и амбасади и непречено ќе буткаат пак некој режим.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.641
Поени од реакции
27.888
Што се мене тиче потопот уште утре нека почне.
Мене сета надеж ми е во Мицко!
Има една поговорка,која кобила ке се фати, таа ке врши. У случајов кобилата што е фатена е Зоти Зајеви,така да тешки времиња му следат,али се надевам дека старост нема да дочека
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: A__
Член од
21 септември 2011
Мислења
640
Поени од реакции
1.741
Има една поговорка,која кобила ке се фати, таа ке врши. У случајов кобилата што е фатена е Зоти Зајеви,така да тешки времиња му следат,али се надевам дека старост нема да дочека
И за Грујо викаа дека го чека Бајруш ( или како се викаше) од Куманово, па енего си ги прчи курот у Маџарска.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.060
Поени од реакции
4.558
Мислам дека во Бардовци поминаа исклучително лошо во првиот круг, па веројатно на тој резултат се должи ова внимание...
Мачкање очи пред гласањето во недела за после гласањето одлуката за преместување на кампот ќе биде повлечена.
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.545
Поени од реакции
7.251
Петрит Сарачини од Цивил:

Со Господ напред, ќе има судења по кратка постапка и прогони.

Тоа го велам веќе 2 години. Ќе има НАРОДЕН СУД.

Кој и грешел на оваа земја, нека му ја мисли...
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.060
Поени од реакции
4.558
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.044
Поени од реакции
19.640
Тоа е тој гол селски популизам.

Бардовчани се заблагодариле. :facepalm:
Во превод, викнале десетина партиски ботови и ајде ќе креваме галама и ќе правиме фешти пред камери дека укинале некоја одлука која тие ја донесле претходно. Со бомбони, со букети за министрите, со новинари, камери. И тоа баш сега им текнало, 2-3 дена пред избори. Очај и беда.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom