Premier League - 2021/2023

Кои 2 екипи нема да завршат во топ 4?


  • Вкупно гласачи
    91
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.619
Поени од реакции
7.187
Pa gazdite kolku se iznafrlaa pari za promaseni transferi, konte bolje igraci ke zeme za tie pari odnosno ke zeme igraci koi mu se pktrebni za sistemot i ke bide konkurenten
Во Јунајтед ќе ги добие тие играчи што ги посакува само кога нема да се пласираме за лига на шампиони тогаш паѓаат спонзорите и им врие под дупе на газдите вака ќе имам буџет до 70 милиони нетспенд.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Малце ми се meh муабетите за Конте и недобра опција за Јунајтед во моментов со оглед на тоа каков бродолом им се случува и колку лузерски менталитет се има наталожено во нив, не ги спасува Роналдо тука.

Без разлика дали ќе се задржи 3 или 5 години во Јунајтед, според мене ќе има повеќе позитивни него негативни работи направено.

Да не им се десеше Конте на Интер денес немаше да се пола од ова што се, привлече играчи, им даде победнички менталитет на сите, некои млади играчи ко пример Лаутаро што лутаа лево-десно со Спалети сега се едни од подобрите.

На страна сите форсови пошо ривали и слично, за тимови кои доживуваат такви бродломи мислам дека Конте е супер опција, точно ќе знаат од Јунајтед на што се со све што насобраа низ годиниве со Мурињо и Оле у тим, имаат доста добар потенцијал на поединци кој не може да биде искористен од Оле.

Ван Бисака класика трет штопер и зз, нема да гледате 0/18 центаршутеви по утакмица од него.
 
Последно уредено:

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.585
Поени од реакции
81.169
Несакам да испаднам дека провоцирам, али чудни ми се фановиве на Јунајтед со тоа "Тој и тој тренер е добро решение, али нема да се задржи долго..." Треба да излезат од тој Ферги сон дека ако им се трефне тренер ќе треба да се задржи кај нив 20 години. Умреа тие тренери како Фергусон и Венгер, сега на секој тренер максимумот во еден клуб му е 3 до 4 години...освен ете ретки случаеви како Пеп кој веќе ја тера шестата сезона како тренер на Сити, али таму му одат ептен по курот.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Несакам да испаднам дека провоцирам, али чудни ми се фановиве на Јунајтед со тоа "Тој и тој тренер е добро решение, али нема да се задржи долго..." Треба да излезат од тој Ферги сон дека ако им се трефне тренер ќе треба да се задржи кај нив 20 години. Умреа тие тренери како Фергусон и Венгер, сега на секој тренер максимумот во еден клуб му е 3 до 4 години...освен ете ретки случаеви како Пеп кој веќе ја тера шестата сезона како тренер на Сити, али таму му одат ептен по курот.
Тоа и другиот муабет е "Не ни одговара филозофијата", од истото си патат и фановите/управата на Барса после Пеп Гвардиола, лутаат лево и десно а очигледно е дека не може секој тренер да биде Пеп или Ферги.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
Де Геа
Варан - Мегваер - Шо
Далот - Фред - Матич - Погба - Телес
Роналдо - Рашфорд​
 
Член од
19 октомври 2021
Мислења
42
Поени од реакции
79
Де Геа
Варан - Мегваер - Шо
Далот - Фред - Матич - Погба - Телес
Роналдо - Рашфорд​
Epa toa e problem be Donev, Junajted ima napagjacki potencijal, a vo ovoj sistem nema mesto za Bruno, Greenwood, Sancho, Cavani. Bisaka bi mozel da go igra nazad vo trojkata, problem e so ofanzivcite. Najgolem problem Bruno. Istite pizdarii gi imase vo Inter so Eriksen.
Nikako ama nikako ne smeat da go donesat Conte. Dokolku se izbira pomegju nego i Zidan, izborot neka padne na Zidan, daleku podobar izbor za Junajted vo momentot otkolku Conte.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.410
Поени од реакции
42.663
Де Геа
Варан - Мегваер - Шо
Далот - Фред - Матич - Погба - Телес
Роналдо - Рашфорд​
Далот е easily еден од најлошите бекови во ПЛ. Бисака бар е добар во дефанзива, овој е катастрофа во двата правци.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Далот е easily еден од најлошите бекови во ПЛ. Бисака бар е добар во дефанзива, овој е катастрофа во двата правци.
Кога се збори за овие формации и крилниве бекови се занемарува фактот дека со нов тренер, нова мотивација, нов систем - играчи ко Бисака, Шо па и тој Телес може ќе бидат подобри и попродуктивни од сега со Оле.

Конте освои ПЛ со Мозес на крилен бек и со Интер со Ешли Јанг, играч што беше фрлен ко партал.

Нормално исто се занемарува фактот дека ако дојде Конте, остатокот од сезоната ќе го помине бркајки топ4 и планови за наредна сезона.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Де Геа
Варан - Мегваер - Шо
Далот - Фред - Матич - Погба - Телес
Роналдо - Рашфорд​
Сигурно Шо како стопер со тие предиспозиции и позиционирање. Ќе игра винг бек и така како бек многу е подобар напред него назад.
Автоматски споено мислење:

Уште една грешка на Јунајтед се неплански трансфери. Изнакупија крила и напаѓачи и сега ќе им дремат на клупа. Додека на ДМ од сите тројца можеш еден играч да склопиш.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Конте е одличен тренер, несомнено подобар класи и класи од Солскјер, но навистина не сум сигурен што може и дали може со овој состав.

Каде Роналдо е прашањето кое ме мачи. На Манчестер според мене попотребен му е селектор (како на ПСЖ), одошто тренер/менаџер.
Ростерот е многу добар, со ѕвезди и различни тешки карактери. Ним им треба некој да им ги тинтра тестистите, да разговара со Роналдо за следачите на социјалните мрежи, да разговара со Погба за рап-албумот, да седне со Рашфорд и да го мотивира. Своевиден Тед Ласо со всушност фудбалско знаење.

Затоа и шпекулациите за Зидан не ми беа бесмислени. Зидан е тој тип.
За Конте, не знам. Баш зафркнато.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.164
Поени од реакции
15.953
Конте треба, покрај циркузантот Погба уште еден фали да се беси по клупа.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
Конте треба, покрај циркузантот Погба уште еден фали да се беси по клупа.
Нема појако од оваа глупост. Нека си седи тогаш Оле зацементиран на столче, гледајќи во таблетот демек разбира нешто :pos:
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.503
Поени од реакции
62.308
Сигурно Шо како стопер со тие предиспозиции и позиционирање. Ќе игра винг бек и така како бек многу е подобар напред него назад.
Автоматски споено мислење:

Уште една грешка на Јунајтед се неплански трансфери. Изнакупија крила и напаѓачи и сега ќе им дремат на клупа. Додека на ДМ од сите тројца можеш еден играч да склопиш.
Шо играше како трет централен кога Солскаер пробуваше 3-5-2 во некои од дербињата, и далеку подобро позиционирање имаше. Само толку си следел па затоа и вакви паушални мислења.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom