Premier League - 2021/2023

Кои 2 екипи нема да завршат во топ 4?


  • Вкупно гласачи
    91
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.852
Поени од реакции
3.320
Хумор лвл 6то одд второ полугодие.

И да го сменат Оле, ништо нема да се промени кога 90% од играчите се лузери тешки.

Погба и нему сличните не се замараат со фудбал веќе подолго време.
Да де, колку да се прави нешто на форумот. Сеир е тоа. Денес победуваме, утре губиме и некој ќе пишува Ливерпухухухул и слично (мене не ми смета и некој да го ремети Ливерпул, си навивам ја за нив од времето на Фаулер и кога Овен беше клинец, па сум видел се и сешто и кога хајлајт беше победа над Евертон или Лидс). :P Дерби ден и Ливерпул си изигра топ (а на крај веќе не се ни замараше). Мене ми е криво за играчите на Јунајтед. Посебен ќеф за плескањево ми е ради курчот на Оле.
Оле е тешка превара од тренер. Еден Мрме за него е Фергусон и Дел Боске заедно. За да се замараат треба да имаат добар тренер покрај нив. А на крај, можел да ги продаде и да земе играчи кои би се замарале.
 
Член од
19 октомври 2021
Мислења
42
Поени од реакции
79
Гледам муабетов се врти веќе некое време, па јас најсикрено сакам да прашам - кој концепт?

Јунајтед на Солскјер и пред Роналдо немаше никаков концепт и играше скорз исто како што игра сезонава, без идеја и план. Победите и лани и сезонава доаѓаат од индивидуални потези. И лани им требаше да примат гол-два пред да почнат да напаѓаат и евентуално да ја свртат, а немаме меч издоминирано кој знае колку време. И лани бевме избришани на Олд Трафорд и тоа од факинг Мурињо со Тотенхем и бевме срање на сите битни утакмици каде требаше да направиме било каков исчекор напред, во било кое натпреварување. Јас не гледам како Роналдо го уназадил концептот на големиот мастермајнд. Плус, Роналдо е 37 години, нема потреба да игра 180 минути неделно. Тренер со јајца би го играл 120 максимум.
Imase i toa kako, ne znam sto gledavte vie ama osven toj los start so palas i debaklot od Totenhem (koj vsusnost bese 0 spored ova denes) igrata bese sosema ok vo tekot na sezonata, barem vo sporedba so ova sega e nebo i zemja. Glavniot problem bese odbranata, za razlika od sega koga ne gledam sto funkcionira, ne sum siguren i kosacot na treva dali nema potfrleno.
Автоматски споено мислење:

Оваа убава неделна вечер да ви ја развеселам со едно меме од богатата палета на хумор на нашиот и ваш и премногу драг Драгон, Драгонски :
Прегледај го приврзокот 311107
Dragonsky i humor, dobar recept za dijarea.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.970
Поени од реакции
55.014
Фер плеј од Клоп кон Оле. Можеше да навали после црвениот и да го изрезили до крај уште толку.
Како не бе фер плеј. :D
Заврши утакмицата уште на полувреме, не е ментален Клоп да се лета по голови у денешно време и овој луд распоред што го имаат екипите.
Денес Ливерпул играше активно фудбал 40 минути. Тренинг им испадна.
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.168
Поени од реакции
3.447
Пак ќе речам, тука се негде рамо до рамо со Сити, за нијанса (5) послаби од Ливерпул.

Најдобриот голман на светот
Најдобриот лев бек
Најдобриот централен бек
Најдобриот среден играч
Најдобриот плејмејкер
Најдобриот шпиц
Најдобрите 2 млади крила

и млад и перспективен тренер со Јунајтед ДНК.

Ливерпулциве викторија им играа денес на Олд Трафорд, а имаат 8/11 најдобри играчи на своите позиции.


Можам да замислам што ќе беше, ако освен Салах имаа уште некој барем солиден играч.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
Навивачи на ривалски клубови ќе одлучат кој бил најдобар менаџер на Јунајтед нека другари фала чувајте си го Конте за во вашите екипи со него за 2 години се враќаме пак на истото.
Конте има да ја реформира цела екипа....има играчите да гинат по теренот со него и секој натпревар ќе се игра на нож....нема подобар тренер од Конте за вакви екипи со набиен лузерски комплекс и без менталитет...ќе ги преобрати сите до еден.

Па и плус Јунајтед како што се богати фулл со пари има сите желби да му ги исполнуваат..перфектен мечап ќе бидат како клуб и тренер.

Е сега друг проблем е тоа што Јунајтед нема реално играчи за системот на Конте моментално...Гринвуд и Санчо што се млади,брзи,агилни,надежни нема кај да играат реално и ќе треба да седат на клупа...или да импровизира со 3-4-3 како во Челзи бидејќи мораше некако да го користи Хазард.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.618
Поени од реакции
7.187
Конте има да ја реформира цела екипа....има играчите да гинат по теренот со него и секој натпревар ќе се игра на нож....нема подобар тренер од Конте за вакви екипи со набиен лузерски комплекс и без менталитет...ќе ги преобрати сите до еден.

Па и плус Јунајтед како што се богати фулл со пари има сите желби да му ги исполнуваат..перфектен мечап ќе бидат како клуб и тренер.

Е сега друг проблем е тоа што Јунајтед нема реално играчи за системот на Конте моментално...Гринвуд и Санчо што се млади,брзи,агилни,надежни нема кај да играат реално и ќе треба да седат на клупа...или да импровизира со 3-4-3 како во Челзи бидејќи мораше некако да го користи Хазард.
Иако имаме пари Конте нема да биде подржан ви целост од газдите и за сезона до две ќе се скара со газдите го имавме оваа сценарио со Мурињо сека и Ферги да се симне и да преземе контрола нема да донесе стабилност зато што има премногу примадони во клубот и се уништува од нив тимската кохизија.
Не е Конте човекот што ќе го среди Јунајтед и да дојде ќе донесе успех али целата бајка ќе трае максимум 2 сезони после тоа ќе биде исто сценарио како со Мурињо ќе се скара со управата и ќе ја загуби соблекувалната тоа е вртење круг и губење 2 години.
Тен хаг ако нема голем клуб водено али да му се даде слобода и подржка подобро ќе го среди клубот ќе има прогрес поспор али барем човекот има тактика и визија за офанзивен фудбал а да не спомнувам тоа што развива млади таленти проблемот е што нема да прифати понуда од било кого до крајот на сезоната.
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.419
Поени од реакции
7.757
Немам видено поголемо оверрејтед и преплатено дрво од Мегваер откако гледам фудбал. Уште па и капитен. :tapp:
Типчево е стварно глуп како играч, таков шуплив, технички непоткован, никаква фудбалска интелигенција, не знае со топка, киксер, типичен Англиски moaner, Карагер тип на играч, 0 способност за читање на игра… Го бива само да им сере и се нешто командува безвезе на соиграчите.

Не знам како им работи рекрутментот, ама да ги купиш Санчо и Ван Де Беек за да имаат 0 импакт и да не покажат никакви знаци на прогрес е запрепастувачки за еден клуб како Јунајтед.

Цела јавност очекува резултати веднаш со тоа што купиле 2 екстра класа играчи во Роналдо и Варан, а имаат барем 3ца играчи во тим кои се доста млади таленти кои сеуште ќе треба да созреват не можат да одговорат на очекувањата.

Оле е крив што генерално, тимот му нема стил на игра, дали ќе биде тоа на посед, дали со висок пресинг, дали преку контри или што год. Мислам дека лани некое време тимот бележеше добри резултати и се чинеше дека имаат некаков стил кој го фураат, се одлучија да го земат Роналдо и да се посерат на се што беше позитивно од ланската сезона.

Очајно им треба некој класа играч наместо Фред или Мектоминеј, ако не и двајцата.

Дефанзивно се мнооооогу слаби како екипа, дуваат ветришта на секоја страна. Роналдо, Бруно, Зелената шума и Погба кога играат заедно се 4 играчи без никаков импакт кога противникот ја има топката. Лабаво трчкараат, ништо повеќе.
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.893
Поени од реакции
1.195
Губат 5-0 на свој терен од најголемиот ривал, изгледаат како ФК Три Чешми на терен и земале се објаснуваат Конте немало да донесе ништо подобро, ќе направел само полошо, па од ова полошо има ли за Јунајтед моментално што им се дешава 5-0 да изгубиш дома и тоа од Ливерпул. Конте каков фрик е, најдобриот штопер у свет прв ќе лета а многу веројатно и уште пола екипа.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Иако имаме пари Конте нема да биде подржан ви целост од газдите и за сезона до две ќе се скара со газдите го имавме оваа сценарио со Мурињо сека и Ферги да се симне и да преземе контрола нема да донесе стабилност зато што има премногу примадони во клубот и се уништува од нив тимската кохизија.
Не е Конте човекот што ќе го среди Јунајтед и да дојде ќе донесе успех али целата бајка ќе трае максимум 2 сезони после тоа ќе биде исто сценарио како со Мурињо ќе се скара со управата и ќе ја загуби соблекувалната тоа е вртење круг и губење 2 години.
Тен хаг ако нема голем клуб водено али да му се даде слобода и подржка подобро ќе го среди клубот ќе има прогрес поспор али барем човекот има тактика и визија за офанзивен фудбал а да не спомнувам тоа што развива млади таленти проблемот е што нема да прифати понуда од било кого до крајот на сезоната.
Konte ke gi sredi tie primadoni sote do eden pa i Ronaldo.. zosto konte ima muda i ke bide kako sto on ke kaze.. Moze i teren da ne pomirisaat se dodeka ne go simnat egoto i ne go isporacaat toa sto on go saka.. Makar igral i so rezervi cela sezona a na klupa da gi otavi kiki pogba i ostali primadoni..
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.618
Поени од реакции
7.187
Konte ke gi sredi tie primadoni sote do eden pa i Ronaldo.. zosto konte ima muda i ke bide kako sto on ke kaze.. Moze i teren da ne pomirisaat se dodeka ne go simnat egoto i ne go isporacaat toa sto on go saka.. Makar igral i so rezervi cela sezona a na klupa da gi otavi kiki pogba i ostali primadoni..
Можеби ќе ги среди можеби не додека се постави може да шпекулираме само но проблем ќе има со газдите 100% и нема да издржи многу во клубов.
Автоматски споено мислење:

Губат 5-0 на свој терен од најголемиот ривал, изгледаат како ФК Три Чешми на терен и земале се објаснуваат Конте немало да донесе ништо подобро, ќе направел само полошо, па од ова полошо има ли за Јунајтед моментално што им се дешава 5-0 да изгубиш дома и тоа од Ливерпул. Конте каков фрик е, најдобриот штопер у свет прв ќе лета а многу веројатно и уште пола екипа.
Нека лета кај сака само да е подалеку ид Јунајтед не е единствена опција.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Можеби ќе ги среди можеби не додека се постави може да шпекулираме само но проблем ќе има со газдите 100% и нема да издржи многу во клубов.
Автоматски споено мислење:


Нека лета кај сака само да е подалеку ид Јунајтед не е единствена опција.
Pa gazdite kolku se iznafrlaa pari za promaseni transferi, konte bolje igraci ke zeme za tie pari odnosno ke zeme igraci koi mu se pktrebni za sistemot i ke bide konkurenten
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom