Таман ќе помисли човек се средил тимот, секад ќе се појави еден што ќе направи глупост.

Мрш Инзаги пичкариште смрдливо, мрш во тој Мртов Лацио и во Баерн да отидеш трет ќе завршиш, лузериште смрдливо се да ти ебам.

8 декември 2009
2.706
2.181
Ќе даде гол за Аргентина нашата 100 милионска ѕвезда или примадона.

Мизерија од игра, мизерен Инзаги што се повлекува од 17та минута против најмизерен Јуве. Пу.

10 август 2011
1.928
7.780
Бедотија е ваков пенал да се суди, ама кој реално е изненаден.
Просечна утакмица. Добро прво полувреме, после Инзаги играше на резултат, што реално ќе го извадеше ако не беше пеналов. Јувентус беше очаен во напад, нула идеја за како да отворат простор.
Јас немам многу замерки за Инзаги. И играчите треба да имаат поголема концентрација во вакви натпревари, особено кога знаат дека играат против Јувентус. Ако играа на ура ко други утакмици, најверојатно ќе примеа 2-3 гола на контра.

interlove

Die with memories not dreams
14 ноември 2014
2.419
3.642
Што кур и беше замената уште во 60мин Чалха-Галјардини, каква таква имавме потечна игра со турчинот на теренот, незнам што ми изиграва експерт кога очигледно дупка од тренер е?!

Овој прави замени напамет, ако пали супер, ако не барем пробав некоја глупа замисла.

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
6 април 2010
19.095
16.291
Големи се шансите ни лш место да не фатиме :toe:
Едина утеха би било барем Наполи да освои.
Ќе се стопи разликата меѓу Милан, Наполи, Јуве, Интер итн, во смисла ќе е достижна. Нема тим со квалитет да одлепи мн. Допрва иди тежок период и за Наполи и Милан…

Sky*

5.597
7.177
После 60мин умревме, веќе кога Изнаги се реши да брани резултат паметно ќе беше да го внесе Дамбо и тотално да се затвори.

Подобро ваква утакмица со победа него да напаѓаат како улави со што би примиле гол од контра.

2.706
2.181
На 1:0 против мизерен Јуве што немаат играчи два паса да поврзат греота е да се повлечеш во 17та минута.

Бранење со бункер е секогаш игра на среќа, на 2:0 да разберам на 1:0 тешко, затоа и Инзаги е крив.