Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
6 септември 2007
Мислења
8.067
Поени од реакции
8.123
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.361
Поени од реакции
38.335
Еве добра нишка во која е објаснето која е улогата на актерот кога се работи за користење оружје на сет:

девастирана за болдвин, а за утепаниве никој не е, они се колатерална штета.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.348
Поени од реакции
24.998
Еве добра нишка во која е објаснето која е улогата на актерот кога се работи за користење оружје на сет:

Одлична нишка. Ние снимавме пред две години филм во кој армијата соработуваше со нас и имавме куп оружје за некои сцени, но во професионални услови ништо не може да се случи. Иако сме папокот на светот сепак се придржуваме по стандарди. Макар и да е за еден кадар во кој треба да се прикаже пиштол или слично мора да викнеш оружар (кај нас тоа го прави еден ветеран кој доаѓа со екипа во зависност од тоа колку оружја се во прашање). Се ова се спрема во претпродукција - цела екипа добива план на снимање и знае кои реквизити ќе се користат каде и кога, и во деновите кога е инволвирано оружје не се почнува со проби и снимање додека не одобри оружарот. Сега цел фокус е на Болдвин и читам некои веќе почнале да му копаат ствари од минатото.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.311
Поени од реакции
57.752
Сега цел фокус е на Болдвин и читам некои веќе почнале да му копаат ствари од минатото.
Жално е тоа, затоа и го напуштив Твитер, ми се згади од вакви работи. Сега отворам само кога има некоја вест што ме интересира, избегнувам да читам коментари.

Алек Болдвин веројатно никому на светов не му е омилен лик, ама тоа не е причина да го прогласат за убиец. Од тоа што прочитав од луѓе кои разбираат, вината најверојатно лежи во лицата кои се задолжени за оружјето. Освен ако истрагата не покаже дека направил нешто на своја рака без одобрение, глупаво е да се напаѓа човекот.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.311
Поени од реакции
57.752
Само Incendies и Prisoners вредат од Вилнев.
Prisoners е одличен, Incendies е неверојатен, ме извади од памет филмот на времето. Blade Runner ти е многу кул филм, еден од ретките римејк филмови кои ме немаат разочарано.
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.865
Само Incendies и Prisoners вредат од Вилнев.
дај бе не се праи спилберг жити све, само тие вределе ... океј, земал стаил слика на ѕид од богзнае кој и да беше сместа сакав да ја заборавам таа фабулозна глетка од можда најлошиот ѕид после тој на плачот, и готово, све он знаел што е добро а што не во филмската индустрија, што вредело а што не. Прекини.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.859
Поени од реакции
54.386
дај бе не се праи спилберг жити све, само тие вределе ... океј, земал стаил слика на ѕид од богзнае кој и да беше сместа сакав да ја заборавам таа фабулозна глетка од можда најлошиот ѕид после тој на плачот, и готово, све он знаел што е добро а што не во филмската индустрија, што вредело а што не. Прекини.
Ок ете на форум нема си го кажам сопственото мислење, како ќе кажеш ти господине шериф Урко кој пишува беседи и празни експертизи само затоа што не го спомнав големиот Arrival кајшто збореа со марсовци и рекоа дека ќе дојдат еден ден.

Оди глеј Безос кајшто искача од планетава и прашувај се дали има нешто или случајно е тоа така.

Све да ти ебам.
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.865
Не си ги претставувај сопствените ставови ко универзално прифатен став од секого, само тие вределе и толку, едноставно така мора да е. За вкусови не се дискутира, ама дека само тие вредат од него маломорген, тоа што не ти се допаднал некој филм или не си бил способен да го сфатиш, или не си се замарал да го сфатиш зашто темата ти била досадна, под дифолт не го прави тој филм лош, нити пак дека едноставно не вредел.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.859
Поени од реакции
54.386
Не си ги претставувај сопствените ставови ко универзално прифатен став од секого, само тие вределе и толку, едноставно така мора да е. За вкусови не се дискутира, ама дека само тие вредат од него маломорген, тоа што не ти се допаднал некој филм или не си бил способен да го сфатиш, или не си се замарал да го сфатиш зашто темата ти била досадна, под дифолт не го прави тој филм лош, нити пак дека едноставно не вредел.
Запиши си го ова друг пат коа ќе паметуваш у фк Интер и општо секаде низ интернетот.

Може не ми се допаднал пошто бил лош, од кај знае ти мене зошто не ми се допаднал одреден филм и не вредел СПОРЕД МЕНЕ.
Не еве твоите ставови ќе ги земеме ко универзално прифатени пошто секад си у право. Големиот Урко.
Ќе изедеш спојлер за тие глупите филмови и ќе плачеш ко грлица, не ми се курчи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom