Анкета: Локални избори 2021 (кандидати, активности и кампањи)

II фаза: За кого ќе гласате на локални избори 2021?

  • СДСМ

    Гласови: 17 7,2%
  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 65 27,4%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 108 45,6%
  • ДУИ

    Гласови: 6 2,5%
  • АЛИЈАНСА НА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 2 0,8%
  • БЕСА

    Гласови: 2 0,8%
  • ДПА

    Гласови: 1 0,4%
  • Друга партија (ќе пишам за која)

    Гласови: 13 5,5%
  • Независен кандидат (ќе пишам за кого)

    Гласови: 23 9,7%

  • Вкупно гласачи
    237
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.181
Поени од реакции
21.305
Мислам дека покрај дебаклот на СДС се подценува успехот на Левица. Тежат и те како. Сепак ова се локални избори а Левица во собрание претежно доби на популарност при тематизирање државни теми кои немаат големи допирни точки со локалното владеење. Гласовите им одеа на анонимуси како оној од Прилеп (авал да му е) и други. Затоа ДПМНЕ не треба многу да се радува. Ај тоа што после втор круг се прави есапот туку на парламентарни ќе биде сосема друга приказна и за ДПМНЕ. Да не бидат сигурни дека со лесно ќе тепаат. Апасиев ми делува доста стратегичен за што му се 3-4 градоначалници дури може да изгуби ако не се покажат а проблемите се големи без поддршка од централна власт ограничени би биле. Туку вака опозиција и во советите тоа што прават на државно ниво и локално да продолжат. Ако е паметен ќе постави услов една изборна единица уште толку да добие на сметка на Преспански. Што ја ни би сакал секако, ама па искрено не знам колку им е битно на крајнава левица.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.626
Поени од реакции
14.397
Го пушташ видеово, прво те пука језа од најавава на Мортишава со глас како демон од The Exorcist, после те дотепува кринџ од маалскиот дечко Цанде. Сѐ на сѐ, видео кое може да тригерне лош трип доколку се гледа под одредени супстанци.
Еби се.

Пиев Моја Кравица. Отиде и чоколадно млеко и се у пм.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.131
Поени од реакции
5.240
Го пушташ видеово, прво те пука језа од најавава на Мортишава со глас како демон од The Exorcist, после те дотепува кринџ од маалскиот дечко Цанде. Сѐ на сѐ, видео кое може да тригерне лош трип доколку се гледа под одредени супстанци.
Не беше оваа ќерка на една бивша инспекторка или што и да беше у МВР, блиска до Фрчко на времето и таа гарнитура. Сеа не знам што работи, ако има некој инфо нека ме поправи
 
Член од
19 јуни 2014
Мислења
176
Поени од реакции
156
Во Куманово прееска славеа сдсм. Сиротиот Оливер играл и им се потпишувал на маици. Тоа им е таа стратегија. Демек се е океј. Позитивно, тепаат сигурно во втор круг. Порака примена, коалициониот капацитет најголем. Која беда се. И затоа ќе им се деси уште поголем потоп во втор круг.
 
Член од
6 февруари 2011
Мислења
623
Поени од реакции
2.539
Ajde de Levicari i drugite sto imavte samo najdobri nameri pred 5 godini, da ne recam kapenite na forumot. Ne e nekoe tesko prasanje, onaka vizija nekoja.
Vlade brat ni gi otece
Jajcata ,od ko izgubi 2017 dpmen edno te isto verglash, pa nesto se prajs kako neutralen, a se znaj deka si dpmne da ne ti vadam postoj od pred 5 god ko dojde na forumo. Taka da gledaj i uzivaj kako rasti levica , jas kako desno orientiran i bivsi clen na dpmne mu se voshituvam na hrabrosta, motivacijata na deckite od Levica , imat madinja da mu krenat gard na klientelistite od partite bliznaci.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.288
Поени од реакции
22.529
Koј не признава бе? Знам у какви гомна не пикна Заев и шо сеа да направам оти сум го гласал пред 5 години? Раката да си ја пресечам? Вмро сигурно нема да ги гласам во овој состав.
u najmala raka prestani da se prepravas deka nesto razbiras. grujo sve vi kaza togas, a i zaev si kaza. treba da si, toest si glup sto glasase taka a i sega ne se smenilo nesto. ke izgorevte zivi pred nekoj mesec, ve spasuvase pola mkd i stranci a ti ke glasas za potrckoto na liderot sto si bese na godisen odmor togas... da goris ziv tipot ne bi mocal na tebe ama ok, tolku ti e kapacitetot.
 
Член од
18 април 2010
Мислења
2.632
Поени од реакции
3.506
u najmala raka prestani da se prepravas deka nesto razbiras. grujo sve vi kaza togas, a i zaev si kaza. treba da si, toest si glup sto glasase taka a i sega ne se smenilo nesto. ke izgorevte zivi pred nekoj mesec, ve spasuvase pola mkd i stranci a ti ke glasas za potrckoto na liderot sto si bese na godisen odmor togas... da goris ziv tipot ne bi mocal na tebe ama ok, tolku ti e kapacitetot.
Така де и глуп сум бил шо сум гласал, сум имал 18 години си кажав. Поентата ми беше кон мкд владе кој 5 години дреми на форумот и е заглавен во 2016 и оценува кој е шарен куртон а појма си нема од животот, пола од вас не знаете убаво да прочитате и да сфатите што сака да каже некој, градоначалникот не е факинг крив што авионите не биле сервисирани или немало пожарни, тој е тука да решава локални проблеми.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.288
Поени од реакции
22.529
Така де и глуп сум бил шо сум гласал, сум имал 18 години си кажав. Поентата ми беше кон мкд владе кој 5 години дреми на форумот и е заглавен во 2016 и оценува кој е шарен куртон а појма си нема од животот, пола од вас не знаете убаво да прочитате и да сфатите што сака да каже некој, градоначалникот не е факинг крив што авионите не биле сервисирани или немало пожарни, тој е тука да решава локални проблеми.
vidi, jas potpolno ubavo te sfativ. duri i milo mi e sto ete vi asfaltirale tamu i moze tipot si e ok. sepak toa ne go menuva faktot deka sve toa mozese da izgori.

ps. opstinite se isto zadolzeni za protivpozarna zastita. avionite se sosema drug problem
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.852
Поени од реакции
3.320
655 скопјани дадоа поддршка за пловен Вардар :vozbud:
Не ми се верува колку сериозен беше ликов кога го кажуваше ова. :eek: А оној па од Родина или која веќе партија беше вика дека била убава идејаа па уште Кина ќе правела воден пат од Грција преку Вардар за Морава за транспорт. :popce: Какви се тоа глупости? Вардар таму на југ толку е плиток што не може човек да се удави и да сака, а овие викаат бродови ќе пловеле - танкери сигурно. Гарант вака го замислувале. Отидени се скроз, исто ко на форумов луѓе како оној Зурла-тапан и жена му на Џеј Зи.


О
 

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.667
Иако не треба да се потцени селската итроштина на Заев, мислам дека втор круг ќе им се задеси дебакл.

1. Психологија на приклонување кон победник
2. Демотивирано членство од лош резултат
3. Колективно гласање против СДС на сите кандидати што отпаднаа
4. Гласање против “коалицискиот капацитет” каде што сељакот ќе нуди ќерки жени само да остане на власт
5. Лажниот оптимизам после прв круг
6. Казна од скопското крило кое ќе бојкотира втор круг

Мислам дека колатерал ќе иде Горан у Центар ни крив ни дужен, али тоа е. У зависност како ќе го реши Тетово, ќе видиме дали Петре ќе изгуби со 10.000 или до 30.000 гласа разлика.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Иако не треба да се потцени селската итроштина на Заев, мислам дека втор круг ќе им се задеси дебакл.

1. Психологија на приклонување кон победник
2. Демотивирано членство од лош резултат
3. Колективно гласање против СДС на сите кандидати што отпаднаа
4. Гласање против “коалицискиот капацитет” каде што сељакот ќе нуди ќерки жени само да остане на власт
5. Лажниот оптимизам после прв круг
6. Казна од скопското крило кое ќе бојкотира втор круг

Мислам дека колатерал ќе иде Горан у Центар ни крив ни дужен, али тоа е. У зависност како ќе го реши Тетово, ќе видиме дали Петре ќе изгуби со 10.000 или до 30.000 гласа разлика.
Сега ќе напнат се што е администрација да излезе да гласа. Многу од нив не гласаа во првиот круг. Од сега ги жалам.
Уствари во целата трагикомична приказна сите ние сме за жалење бидејќи не гласавме „ЗА“ заради квалитет на кандидатот туку гласавме „ПРОТИВ“ заради лошото владеење.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom