Анкета: Локални избори 2021 (кандидати, активности и кампањи)

II фаза: За кого ќе гласате на локални избори 2021?

  • СДСМ

    Гласови: 17 7,2%
  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 65 27,4%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 108 45,6%
  • ДУИ

    Гласови: 6 2,5%
  • АЛИЈАНСА НА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 2 0,8%
  • БЕСА

    Гласови: 2 0,8%
  • ДПА

    Гласови: 1 0,4%
  • Друга партија (ќе пишам за која)

    Гласови: 13 5,5%
  • Независен кандидат (ќе пишам за кого)

    Гласови: 23 9,7%

  • Вкупно гласачи
    237
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 ноември 2005
Мислења
2.142
Поени од реакции
1.256
1. Еднострано истапување од Нато
2. Посета од Вини Пу и Ким Џонг
3. Поддршка за шкотска независност
4. Бркање шалтеруши од по институции
Posle pristap vo NATO morash da ostaneh 20 godini...contract e toa
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Такој ми прдна на гузицу, гледам те тупиш га како у време на избеглицу Грују ми смо биле светлосни године напред сг овија не уназадиле..
Превод?
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Ама сум погодил до последно, алал да ми е, Неџат гомна да јаде:kuracc:

Борче има сам 22к, од вмро листата 19к, а од Левица 3к. Значи јасно е тука за кого гласаја од Левица.
Па и Жаре до децимал сум го погодил:D, 1000 и нешто гласа имаше. Лдп 500 600 и ете ја победата во прв круг.
Za kja opstina zboris
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.885
Поени од реакции
14.366
Posle pristap vo NATO morash da ostaneh 20 godini...contract e toa
Епа затоа еднострано.

Реално Жаре со овие резултати му помогна на Дпмне многу. Лани разликата беше 100 гласа, сега 7500, потоп.

Вакви порази немале ни ко беше најјакото дпмне со Марјан и противкандидат беше Хари.
Помошта од Жаре е скоро нула. И со него и без него, Борче пак ќе имаше ист број гласови.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Моја прогноза е дека освен Карпош, Сдсм ќе го изгуби и Центар. Ќе останат само со Шуто Оризари.
I tamu mozat da izgubat ako levica odluci glasovite da mu gi dade na ovoj zaboraiv kako se vikase a na vrv jaizk mi e..
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.380
Поени од реакции
7.304
Опозициската ВМРО-ДПМНЕ ќе ја освојува општина центар со професорката Наташа Котлар, коалициски кандидат од редовите на Глас за Македонија.

Партијата на Солза Грчева да има градоначалник на Центар!

:гик: :Кезец:
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.054
Поени од реакции
4.025
Епа затоа еднострано.


Помошта од Жаре е скоро нула. И со него и без него, Борче пак ќе имаше ист број гласови.
Мислев му помогна со тоа што нема да има втор круг, не дека ќе сменеше на крајот тоа нешто. Тие негови гласови се чисти комуњарчина, да не беше тој за Сугаре ќе гласаја.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Опозициската ВМРО-ДПМНЕ ќе ја освојува општина центар со професорката Наташа Котлар, коалициски кандидат од редовите на Глас за Македонија.

Партијата на Солза Грчева да има градоначалник на Центар!

:гик: :Кезец:
Eden od najdobrite, ako ne i najdobar kandidat im e Natasa na VMRO na izborive..
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.271
Поени од реакции
45.657
Моја прогноза е дека освен Карпош, Сдсм ќе го изгуби и Центар. Ќе останат само со Шуто Оризари.
Не, не, нее. Нека победи СДС во Центар. Многу е важно да се установи дека елитата, градскиот крем и интелигенција ги дели истите погледи на животот и политиката со циганите што дуваат лепак.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.175
Поени од реакции
35.726
I tamu mozat da izgubat ako levica odluci glasovite da mu gi dade na ovoj zaboraiv kako se vikase a na vrv jaizk mi e..
Нема Левица такво гласачко тело што може да го дава ваму или таму. Ама трендот е про-опозициски во Општина Центар, плус сега голем фактор игра дека Вмро влегуваат како победници и они ќе го добијат Скопје, па граѓаните генерално сакаат да гласаат за победници. Не гледам како Сдсм ќе успее да ги мотивира тие 7-8 илјади гласа што им фалат.
 
M

Macedon1um

Гостин
Опозициската ВМРО-ДПМНЕ ќе ја освојува општина центар со професорката Наташа Котлар, коалициски кандидат од редовите на Глас за Македонија.

Партијата на Солза Грчева да има градоначалник на Центар!

:гик: :Кезец:
Takticki dobar poteg, da bese nekoj kandidat istaknat clen na Dpmne nikogas nemase da dobijat podrska od listata na Belceva za sovet. Vaka site karti se otvoreni..
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.380
Поени од реакции
7.304
Takticki dobar poteg, da bese nekoj kandidat istaknat clen na Dpmne nikogas nemase da dobijat podrska od listata na Belceva za sovet. Vaka site karti se otvoreni..
Тие што гласаа за Јана Белчева не верувам дека би дале глас за Котлар, таа може да се надева само на гласачи на Левица.
 
Член од
15 февруари 2019
Мислења
913
Поени од реакции
3.570
Гледам и онаа Јоци сменила плоча, а до скоро се отепуваше од гомна јадење против Мицкоски и ВМРО. :facepalm:

Да им ебам тоа сончогледите бедни, нема помизерно нешто од вакви глувци кои се вртат каде што дува ветерот.
Дали сте приметиле дека жените во климакс и без деца се најгласни на фб и притоа најканцер? Па само 2 поста им гледаш и не ти е добро.

Јоци, видана, најчевска итн. итн. мора да има некоја поврзаност зад сето ова.
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom