Анкета: Локални избори 2021 (кандидати, активности и кампањи)

II фаза: За кого ќе гласате на локални избори 2021?

  • СДСМ

    Гласови: 17 7,2%
  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 65 27,4%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 108 45,6%
  • ДУИ

    Гласови: 6 2,5%
  • АЛИЈАНСА НА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 2 0,8%
  • БЕСА

    Гласови: 2 0,8%
  • ДПА

    Гласови: 1 0,4%
  • Друга партија (ќе пишам за која)

    Гласови: 13 5,5%
  • Независен кандидат (ќе пишам за кого)

    Гласови: 23 9,7%

  • Вкупно гласачи
    237
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.555
Поени од реакции
8.382
Ххахах ќе молите за влада бе, кур ќе пушите кај Апасиев што толку го плукавте. Не е проблем за вас, научени сте курови да пушите ама ајде да падне најголемото зло, со вас е лесно.
Заради тоа зло постоите како партија, на овој или оној начин. Затоа кажи секое лошо за арно, и ти малку да осетиш политика у животот. Порадувај се малку, а у меѓу време земи поработи....од политика вие нема да живеете никогаш.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.140
Поени од реакции
15.885
Заради тоа зло постоите како партија, на овој или оној начин. Затоа кажи секое лошо за арно, и ти малку да осетиш политика у животот. Порадувај се малку, а у меѓу време земи поработи....од политика вие нема да живеете никогаш.
Ама и ти радуеш, се осеќа, ќе капне тендерче.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357
Во Штип, СДСС имаат пад од 6000 гласачи од последните локални (2017-та, втор круг).
Имаат пад од 2200 од ланските предвремени локални, кога немаше кандидат од ВМРО.

ВМРО на овие локални има пад од само 300 во споредба со локалните 2017. Чудно, мислев дека ќе се многу повеќе.
Но имаат пад од 5500 од локалните во 2013.
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.555
Поени од реакции
8.382
Ама и ти радуеш, се осеќа, ќе капне тендерче.
Што да правам, другар ми е градоначалников нов....ќе му треба помош. А ако фрли како на куче некој тендер зошто да не, и за да се изработи нешто треба знаење. Секој нормален човек би профитирал ако може у одредени ситуации. Прво зимам еден кредит на 4 год. со рата 100 евра, тоа ќе иде од некој управен или сл. :D
Иначе не сакав да бидам на листа за совет, ма да гледам дека и немаше да влезам.....нареден пат апдејт ќе ти направам.
Ситна риба сум ја, за жалење....ама тоа е.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.793
Поени од реакции
17.154
Заради тоа зло постоите како партија, на овој или оној начин. Затоа кажи секое лошо за арно, и ти малку да осетиш политика у животот. Порадувај се малку, а у меѓу време земи поработи....од политика вие нема да живеете никогаш.
Вакви како тебе ботови мерак ми е да ги ебеме.
Автоматски споено мислење:

Што да правам, другар ми е градоначалников нов....ќе му треба помош. А ако фрли како на куче некој тендер зошто да не, и за да се изработи нешто треба знаење. Секој нормален човек би профитирал ако може у одредени ситуации. Прво зимам еден кредит на 4 год. со рата 100 евра, тоа ќе иде од некој управен или сл. :D
Иначе не сакав да бидам на листа за совет, ма да гледам дека и немаше да влезам.....нареден пат апдејт ќе ти направам.
Ситна риба сум ја, за жалење....ама тоа е.
Барем си признаваш дека си куче, тоа е добро од твоја страна.
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.364
Поени од реакции
7.293
Ако е стварно 50 000 гласа разликата помеѓу СДСМ и ВМРО ДПМНЕ коалициски пак се изедначени бидејќи ЛДП+ДОМ имаат 25 000 гласа а БЕСА има 25 000.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.140
Поени од реакции
15.885
Што да правам, другар ми е градоначалников нов....ќе му треба помош. А ако фрли како на куче некој тендер зошто да не, и за да се изработи нешто треба знаење. Секој нормален човек би профитирал ако може у одредени ситуации. Прво зимам еден кредит на 4 год. со рата 100 евра, тоа ќе иде од некој управен или сл. :D
Иначе не сакав да бидам на листа за совет, ма да гледам дека и немаше да влезам.....нареден пат апдејт ќе ти направам.
Ситна риба сум ја, за жалење....ама тоа е.
Не бе уживај, не мора апдејти.
Само фино ваке да знае чоек за кого да не гласа.
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.555
Поени од реакции
8.382
Не бе уживај, не мора апдејти.
Само фино ваке да знае чоек за кого да не гласа.
Едини разлог да влезеш у политика е да не дозволиш поглупи луѓе од тебе да те водат....иначе ја сум бил како тебе, не се секирај толку.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.140
Поени од реакции
15.885
Едини разлог да влезеш у политика е да не дозволиш поглупи луѓе од тебе да те водат....иначе ја сум бил како тебе, не се секирај толку.
Тоа, плус тендерче да падне.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.793
Поени од реакции
17.154
Едини разлог да влезеш у политика е да не дозволиш поглупи луѓе од тебе да те водат....иначе ја сум бил како тебе, не се секирај толку.
Епа затоа влегуваме ние бе куче штабско, за никогаш веќе да вакви као тебе не одлучуваат и да ни го продадат Скопје на Дуи.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom