Анкета: Локални избори 2021 (кандидати, активности и кампањи)

II фаза: За кого ќе гласате на локални избори 2021?

  • СДСМ

    Гласови: 17 7,2%
  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 65 27,4%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 108 45,6%
  • ДУИ

    Гласови: 6 2,5%
  • АЛИЈАНСА НА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 2 0,8%
  • БЕСА

    Гласови: 2 0,8%
  • ДПА

    Гласови: 1 0,4%
  • Друга партија (ќе пишам за која)

    Гласови: 13 5,5%
  • Независен кандидат (ќе пишам за кого)

    Гласови: 23 9,7%

  • Вкупно гласачи
    237
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 март 2018
Мислења
15.127
Поени од реакции
16.620
Да бидам искрен и Села од Алијанса може да биде алтернатива само говново да не го гледам.
Еве да ти кажам нешто, јас работам во социјално, доаѓаат таму и по некој македонци, и жал ми паѓа кога ќе дојдат тие некој постари генерации што се пензионери и им треба да извадат сертификат дека се уште живи за некоја скапана пензија што ја земаат од МКД, идат да земат документ и се срамат да кажат од каде се, не можат да ја изговорат Северна, им се стега во грлото, не можам да го опишам тоа што го гледам, и не можам да не паѓам во транс кога гледам дека говново пропаѓа и се надевам ќе си ја добие заслужената казна.
Солзи на очи ми капнаа сега за старите во Осрелија
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.707
Поени од реакции
33.343
Во Македонски Брод ДПМНЕ и независен кандидат влегле у втор круг, СДС одма испаднале :cautious:
Изгледа во право беше. Колку и да изгледаше невозможна таа комбинација на 2 кандидати од ВМРО во втор круг. Ама во вториот круг независниот кандидат победува, нема шанси ВМРО.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.524
Поени од реакции
34.671
...и што ако се мобилизира сдссм и ги поткупи сите, утакмицата се игра до крај, а не само прво полувреме, што знам допрва очекувам преокрет, џабе не рекол ,, од поуздани извори, добро сум информиран ќе победиме на сите главни општини...,, :toe:
 
Член од
18 април 2010
Мислења
2.632
Поени од реакции
3.506
Мицко вика Кочани втор круг, нели втор круг има само таму каде што има повеќе од 2ца кандидати или?
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
Како има втор круг во општини каде има само два кандидати?
 
Член од
18 април 2010
Мислења
2.632
Поени од реакции
3.506
Немало излезност повеќе од 1/3. :)
Во Кочани на резултати вика 47% до 18.30. Радовиш гледам исто. Мицко ваљда спомна втор круг заради набројување и тесни резултати.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom