Квалификации за СВЕТСКО ПРВЕНСТВО 2022

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
Прегледај го приврзокот 309762

Ама чешките дечиња биле расисти, нанеле непоправлива штета....
Сега се сетив, тогаш двојка ја чекав за солидна пара на 2.3 коеф и си водеа пољаците 0-3 мислам , и после инцидентот ми го поништија ливчето....да му ебам планинарите нецивилизирани
Автоматски споено мислење:

Прегледај го приврзокот 309762

Ама чешките дечиња биле расисти, нанеле непоправлива штета....
Сега се сетив, тогаш двојка ја чекав за солидна пара на 2.3 коеф и си водеа пољаците 0-3 мислам , и после инцидентот ми го поништија ливчето....да му ебам планинарите нецивилизирани
 
Член од
14 август 2019
Мислења
23
Поени од реакции
30
Пољациве како да се повлекоа од мечот со Албанија, ги гаѓаа со со шишиња по постигнатиот гол. Се надевам дека конечно ќе си ја добијат заслужената казна од глупостите кои ги направија во Србија.
Да се случеше вакво нешто кај нас ќе добиевме забрана од уефа за да играме квалификации и интернационален фудбал воопшто у наредните 100 години
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Го гледам распоредот до крај во сите групи, многу интересни квалификации испаднаа овие. Ќе има неколку директни дуели за пласман: Португалија - Србија, Хрватска - Русија, Шпанија - Шведска, Италија - Швајцарија.

Инаку Австрија ќе игра бараж преку Лига на нации. Второто место ќе биде за Велс или Чешка.
 
Член од
25 декември 2019
Мислења
1.731
Поени од реакции
2.635
Канада е многу опасна репрезентација. :)
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.839
Поени од реакции
3.293
Канада е многу опасна репрезентација. :)
Имав прилика да ја гледам утакмицата на стадион. Имаше јака атмосфера (изненадувачки, ама публиката беше доста напалена, најмногу дека постојат големи шанси за пласман на СП :D), а богами и на терен неколку тепачки паднаа. Одамна Канада не игра вака добро, иако она што го пружи против Јамајка пред 4 дена, буквално Македонија може двете да ги сканта со 3+. Дејвис беше катастрофален против Јамајка, ама денес си изгази (и Дејвид исто).
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Го потепаа Уругвај... Прво Аргентина па Бразил. Се гледа крајот на оваа генерација.

Бразил и Аргентина комотни, за другите две места ќе биде кланица до крај.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.859
Поени од реакции
54.387
Го потепаа Уругвај... Прво Аргентина па Бразил. Се гледа крајот на оваа генерација.

Бразил и Аргентина комотни, за другите две места ќе биде кланица до крај.
Има време уште 6 кола. Чиле сеа искористи дно период на Уругвај, Еквадор и Колумбија и се доближија нагоре.
Иначе 5-от уште игра плеј-оф со Океанија така? Немаат мука ако е така.
Нека испадне Чиле кој ги ебе, сељачка екипа.

Аргентина имаше среќа со Уругвај, моеше комотно да биде 3-0, Суарез имаше 2-3 чисти зицери. Ама брани овој Емилијано Мартинез, сваќа част. Ама у продужение супер изиграа Аргентина, на крај испадна рутинска победата.

Уругвај иако се шлепа на старците сеуште (Муслера, Годин, Касерес, Кавани, Суарез) имаат неколку интересни играчи што може да ги заменат. Хименез, Араухо, Виња, Нандез, Валверде, Тореира, Де Ла Круз од Ривер, Бетанкур, Нуњез, еден у Валенсија напаѓач има исто не знам као се викаше, а можно е и да не постои таков играч.
А и реално доста му е на Табарез веќе, ваљда и ќе си замине после Катар заедно со ветераните.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Сум кажал неколку пати на ќе кажам и пат, квалификациите на Јужна Америка не се фер спрема репрезентациите од другите континенти. Не може ти со повеќе порази од победи да имаш шанса да се квалификуваш, а репрезентации од Европа и со по еден пораз да играат бараж. Исто и со Африка и Азија кој треба да поминат неколку фази за да дојдат до СП, еден кикс може да значи дома за нив.

И тоа пази играат бараж со Океанија, треба да го укинат фудбалот ако изгубат од некое племе. Лупни ги таму бараж со некоја европска репрезентација.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.859
Поени од реакции
54.387
Сум кажал неколку пати на ќе кажам и пат, квалификациите на Јужна Америка не се фер спрема репрезентациите од другите континенти. Не може ти со повеќе порази од победи да имаш шанса да се квалификуваш, а репрезентации од Европа и со по еден пораз да играат бараж. Исто и со Африка и Азија кој треба да поминат неколку фази за да дојдат до СП, еден кикс може да значи дома за нив.

И тоа пази играат бараж со Океанија, треба да го укинат фудбалот ако изгубат од некое племе. Лупни ги таму бараж со некоја европска репрезентација.
Епа Европа има повеќе земји и затоа така педерски испаѓа.
Најбоље би било цела Америка у една група, Азија+Океанија, Африка, и Европа на 2 дела да се подели.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.885
Поени од реакции
14.366
Сум кажал неколку пати на ќе кажам и пат, квалификациите на Јужна Америка не се фер спрема репрезентациите од другите континенти. Не може ти со повеќе порази од победи да имаш шанса да се квалификуваш, а репрезентации од Европа и со по еден пораз да играат бараж. Исто и со Африка и Азија кој треба да поминат неколку фази за да дојдат до СП, еден кикс може да значи дома за нив.

И тоа пази играат бараж со Океанија, треба да го укинат фудбалот ако изгубат од некое племе. Лупни ги таму бараж со некоја европска репрезентација.
Мислам дека од ова светско не важи тоа правило за баражот, ќе има влечење кој со кого од четирите ќе игра.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Уште не се знае кој со кого ќе игра бараж. Не мора да е со Океанија, може петтиот да игра со репрезентација од Азија или КОНКАКАФ. Уругвај ми текнува едни квалификации играше со Јордан.

И јас би сакал сељациве од Чиле да извисат. Еквадор се исто досадна репрезентација. Би сакал Парагвај да се врати на СП, мада еве ги вчера дно пробушија со Боливија.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.914
Pak ke kazam, kako sto kazav pred nekoe vreme, juznoamerickive ne se vekje na toa nivo kako pred 10-20 god..

Zaprativ nekoja tekna od nivnive kvalifikacii, boranija od igra, nikakvi akcii, sve na sila, na individualen kvalitet.. Isto taka zirnav u africkine kvalifikacii nekoja tekma, abe mislis nasa 3ta liga zapad ebago.. bez mozok, samo rogni napred, bregot gi gledav so malavi mi se cini, osvem zervinjo sto imase nekakva si tehnika, drugoto cisto sranje.. I u azija zirnav nesto mislam japan igrase so saudiska, boranija od repki, bez odbrana igraa, mnogu lesno se proagjaa u odbrana ama 0 zavrsnica.. ednostavno ko da ne postoi odbranata, ali u napad realizacija 0, oset za lopta i prostor 0.. Havarii.. Pak ke ima prvak od evropa i ova svetsko u Katar.. Svetlosni godini se jakive evropski pred ostanative svetski.. Poglednete ja samo Danska, perfekcija od igra, sekoj si ja znae svojata pozicija i zadaca na teren, masinerija, bez greski.. spancive vezat na teren, ne mozes posed da im zemes..francuzine prejaki, eksplozivni, na sekoja pozicija po 3 klasa igraci imaat.. germancine so noviov selektor isto vezat na teren, direkten total fudbal.. italijanite stara skola, taktika perfekcija..portugalcite klasa, isto super igraat.. belgijcive edino skripat malce u zadniov period ali i tie na sekoja pozicija klasa.. Onie od vtor esalon evropski ko svedska, norveska, rusija, ukraina, polska,svajcarija.. lagano mozat bilo koja juznoamericka da pobedat, a kamoli boraniite od afrika i azija..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom