Анкета: Локални избори 2021 (кандидати, активности и кампањи)

II фаза: За кого ќе гласате на локални избори 2021?

  • СДСМ

    Гласови: 17 7,2%
  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 65 27,4%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 108 45,6%
  • ДУИ

    Гласови: 6 2,5%
  • АЛИЈАНСА НА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 2 0,8%
  • БЕСА

    Гласови: 2 0,8%
  • ДПА

    Гласови: 1 0,4%
  • Друга партија (ќе пишам за која)

    Гласови: 13 5,5%
  • Независен кандидат (ќе пишам за кого)

    Гласови: 23 9,7%

  • Вкупно гласачи
    237
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Борат

Сагдиев
Член од
22 јули 2019
Мислења
1.126
Поени од реакции
445
Абе ова ти е говор за во недела вечер, кога ќе се обзнанат резултатите. Не се откажувајте пред време.
Нам не ни требат поддржувачи, нам ни требат соборци. (да не ве наречам пички едни).
Се додека има кој да ја носи пушката случајно ако загинеме, бел ден нема да видите од нас.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.453
Поени од реакции
15.992
Прво знаат некои членови тука колку го бранам градот кога ке се спомене во лош контекст, а друго знаат луѓето дека сум аполитичен. Ама ако победи сељачево на изборите во најголемата општина, тогаш би сакал Куманово да се претвори во Хирошима и Нагасаки. Посебно поради сдс-овци оние кои се чукаат во гради дека живеат во град со генерации, а дозволуваат ваков сељоптер, полош и од Среќко Шојиќ да биде не дај Боже татко на Куманово.

 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.125
Поени од реакции
25.516
Нам не ни требат поддржувачи, нам ни требат соборци. (да не ве наречам пички едни).
Се додека има кој да ја носи пушката случајно ако загинеме, бел ден нема да видите од нас.
Тебе кој ти се падна да бидеш? Наполеон?
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.125
Поени од реакции
25.516
Револуцијата не е кревет од ружи, таа е борба до смрт помеѓу иднината и минатото.
Е тој сум.
Веројатноста дека си Кастро е екстремно ниска. Прво зошто е многу неверојатно дека знае македонски, второ и побитно зошто е мртов.

Ама од друга страна сум прилично сигурен дека јас не можам да ти го сменам тоа уверување. Треба некој многу постручен.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Каков црн маалски дечко бе,единствената поврзаност Цанде што ја има со маалски живот е што во моментов ги спонзорираат сите наркомани по маалата веќе 2-3 недели. Маалски човек бил Цанде :pos: , син на пратеник, милионер живее на Водно последните 10 години.
Цанде е 37-38 години ако не се лажам. Тоа што имал пари и што живеел на водно у последниве години воопшто не менува дека бил малски дечко дур живеел во Аеродром. Бил дел од Фа, помагал финансиски на МЗТ, го знаат многу луѓе од урбаниот дел на населбата.
Очекувам да собере доста гласови кај популацијата од 25 до 45 години во Аеродром и Ново Лисиче. Дали ќе му биде доволно за победа, мислам дека не.
 

Борат

Сагдиев
Член од
22 јули 2019
Мислења
1.126
Поени од реакции
445
Веројатноста дека си Кастро е екстремно ниска. Прво зошто е многу неверојатно дека знае македонски, второ и побитно зошто е мртов.

Ама од друга страна сум прилично сигурен дека јас не можам да ти го сменам тоа уверување. Треба некој многу постручен.
Верувањата на еден народ се базираат на неговата историја , јазик , писмо, она што ние како народ сега го имаме во изобилство.
Тоа дека сум будала е сосема точно, затоа што само будалите гинат за идеалите.
А да се лечам немам пари , така да слобода или смрт останува.
А и да го цитирам Киро Глигоров кој рече дека Македонија нема што да изгуби. Епа Киро Македонија изгуби све.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.055
Поени од реакции
11.021
Уште еден интересен факт. Цели 15 души собрале храброст да притиснат СДС на анкетава горе.
Пошто нели, срамота е да се брукаш пред народот.
Ама тоа нема да ги спречи машки и храбро да гласаат в недела, со подвиткана кичма.
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.093
Поени од реакции
5.737
Цанде е 37-38 години ако не се лажам. Тоа што имал пари и што живеел на водно у последниве години воопшто не менува дека бил малски дечко дур живеел во Аеродром. Бил дел од Фа, помагал финансиски на МЗТ, го знаат многу луѓе од урбаниот дел на населбата.
Очекувам да собере доста гласови кај популацијата од 25 до 45 години во Аеродром и Ново Лисиче. Дали ќе му биде доволно за победа, мислам дека не.
Јас сум од урбаниот дел на општината и во таа популација што јас спомна, одев порано на натпревари на МЗТ, но појма немав кој е човекот затоа што никогаш не ме интересирале family aerodrom. Од она што го видов на дебатите, дечкото е како малоумен и никој нормален не би го гласал, дури и да бил големо име во family aerodrom ти правиш како навивачкава група да има 10.000 членови и дека сите ќе го поддржат него, а во реалност повеќе од 200 гласа од нив нема шанси да добие...

Btw, како помагал финансиски на МЗТ? Тимчо го обвини дека "како претседател на Управниот одбор на клубот двојно му ја зголемил платата на Извршниот директор за да го поддржува во неговата кампања".
 

Борат

Сагдиев
Член од
22 јули 2019
Мислења
1.126
Поени од реакции
445
Уште еден интересен факт. Цели 15 души собрале храброст да притиснат СДС на анкетава горе.
Пошто нели, срамота е да се брукаш пред народот.
Ама тоа нема да ги спречи машки и храбро да гласаат в недела, со подвиткана кичма.
Црните маички годинава повише се продаваа од лани. Зборам за оние од Левица што ги продавав.
Секој не може да ја носи маичката на Левица, тоа е привилегија за поединци.

Уверен сум дека многу повеќе гласови ќе има за Левица годинава и се радувам поради тоа, воедно сум тажен затоа што не успеавме побрзо да го освестиме сиромашниот работник, чистачката у зграда, циганот на улица, браќата од бит пазар кои не веруваат дека и нив ги лажат нивните...

Со среќа на Левица и нејзините кандидати, ептен кул дечки кои станаа мои соборци и гордо заедно чекориме кон конечна победа на оваа збирштина од неуки капиталисти кои ние образованите ги служиме по кафичи, им береме дрва впланина им ги чистиме вецеата...

Младите се иднината на Левица.
Ние младите брачни парови кои што им работиме на газдите по погони , знајте дека на газдите парите им даваат моментална среќа а трајна штета на целото општество. Земајќи повеќе пари од работниците си ја уништуваат иднината на целата држава. Од вас газди и ненаситни ситни души едно дете се раѓа како газда а илјада како робови. Знајте дека и кога ќе умрете ќе ве следи нашата кауза и таму да бидете линчувани.

Немојте да ги гласате вмро и ездеес, тоа ви е влезницата во Левица.
Доколку и некој друг е засегнат од моите горе наведени неправдини, тогаш тој е мој пријател. Кога ќе застане до мене заедно да се бори, тој станува мој другар.
Слобода или смрт другари!
 
Последно уредено:
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Јас сум од урбаниот дел на општината и во таа популација што јас спомна, одев порано на натпревари на МЗТ, но појма немав кој е човекот затоа што никогаш не ме интересирале family aerodrom. Од она што го видов на дебатите, дечкото е како малоумен и никој нормален не би го гласал, дури и да бил големо име во family aerodrom ти правиш како навивачкава група да има 10.000 членови и дека сите ќе го поддржат него, а во реалност повеќе од 200 гласа од нив нема шанси да добие...

Btw, како помагал финансиски на МЗТ? Тимчо го обвини дека "како претседател на Управниот одбор на клубот двојно му ја зголемил платата на Извршниот директор за да го поддржува во неговата кампања".

Претпоставувам преку спонзорство дека помагал на Мзт, не знам точно.
Ќе видиме, јас не би го гласал да сум од Аеродромот, но мислам дека ќе иде над 10к гласови.
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.840
Поени од реакции
3.294
Уште неможам да го перцепирам фактот дека кандидати за Аеродром се Тимчо и Цанде... Звучат како ликови од Солунски Патрдии
Мапет Шоу.

Иначе убаво објасни @Bobi FCB за Цанде. Младите, поготово маалски луѓе кои се дел од Family, ќе гласаат (веројатно) за него, а меѓу нив има многу повеќе од 200 души. И тоа не дека се симпатизери на СДСМ, туку повеќе некое другарство/познанство/МЗТ. Плус, роднините негови се во Аеродром подолго време, па го знаат повеќе.
Двајцата ми се безвезе кандидати - театар комедија. Тимчо е толку дромец, колку некој од Скопје што е охриѓанец што секое лето е во Охрид на 2 недели. Богоев vol. 2.0 општо гледано, ама од ВМРО. Крш избор за градоначалник, а можеа многу подобро. А Цанде не верувам дека би се покажал како добар градоначалник (веројатно МЗТ би се појачал и тоа би било тоа од него). Башка изгубен делува и гледам сите се мајтапат со него. Мислам дека сепак тој ќе беше подобар избор од Марин во 2017. Марин испадна крш, исто како залижаниот пред него.
Останатите кандидати се подобри иако не нешто многу уверливи. И би за останативе, само не за овие двајца од Мапет Шоу. Билјана барем кажа за делот кај бившите бараки каде што апла се гради, па може да се скока од тераса на тераса во друга зграда. Весна убаво им го плесна на двете партии за истите луѓе кои повторно се ставаат на листа на советници кај двете партии.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.794
Поени од реакции
17.162
Уште еден интересен факт. Цели 15 души собрале храброст да притиснат СДС на анкетава горе.
Пошто нели, срамота е да се брукаш пред народот.
Ама тоа нема да ги спречи машки и храбро да гласаат в недела, со подвиткана кичма.
Реално повеќе почитувам некој ултра Заев фан, човек што рипа да ја брани сдс каде што стигне и се расправа, него ли вакви за кои зборуваш. Пет години им поминаа во ама знаеш, вака така, гк,мк, не ама па нема кој да дојде, кур се тресе. Абе знам дека е срамно да си дел од народот кој беше за Заев и сдс овие 5 години, ама кога веќе свесен си дека си намачкан со гомна барем дигни главата а не кога иде ваква тема или некоја ситуација, доле главите и смешни оправдувања, као жена кога ќе ја фанат у швалерација.
 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
1.683
Поени од реакции
2.244
Мапет Шоу.

Иначе убаво објасни @Bobi FCB за Цанде. Младите, поготово маалски луѓе кои се дел од Family, ќе гласаат (веројатно) за него, а меѓу нив има многу повеќе од 200 души. И тоа не дека се симпатизери на СДСМ, туку повеќе некое другарство/познанство/МЗТ. Плус, роднините негови се во Аеродром подолго време, па го знаат повеќе.
Двајцата ми се безвезе кандидати - театар комедија. Тимчо е толку дромец, колку некој од Скопје што е охриѓанец што секое лето е во Охрид на 2 недели. Богоев vol. 2.0 општо гледано, ама од ВМРО. Крш избор за градоначалник, а можеа многу подобро. А Цанде не верувам дека би се покажал како добар градоначалник (веројатно МЗТ би се појачал и тоа би било тоа од него). Башка изгубен делува и гледам сите се мајтапат со него. Мислам дека сепак тој ќе беше подобар избор од Марин во 2017. Марин испадна крш, исто како залижаниот пред него.
Останатите кандидати се подобри иако не нешто многу уверливи. И би за останативе, само не за овие двајца од Мапет Шоу. Билјана барем кажа за делот кај бившите бараки каде што апла се гради, па може да се скока од тераса на тераса во друга зграда. Весна убаво им го плесна на двете партии за истите луѓе кои повторно се ставаат на листа на советници кај двете партии.
Бидејќи сум од Ново Лисиче,познавам луѓе кои се навистина блиски до Цанде, негови другари, познаници,членови од ФА кои и самите велат уз заебанција ''Не бе брат остај ова Цанде што се кандирира не е он за градоначалник'' :D . Дури и на нив не им се верува дека го бива.
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.171
Бидејќи сум од Ново Лисиче,познавам луѓе кои се навистина блиски до Цанде, негови другари, познаници,членови од ФА кои и самите велат уз заебанција ''Не бе брат остај ова Цанде што се кандирира не е он за градоначалник'' :D . Дури и на нив не им се верува дека го бива.
Абе шо да го бива, глеј го каков е ебате, избеган скроз. На која снимка да го видам или на говори, си блада човекот. Нешто проблем има.

И на контра тоа, Вмро ти го нуди Тимчо за Аеродром. Абе толку пари за советници фрлаат, кој е тој ме интересира што кажал Тимчо да се нуди за Аеродром. Било кој да ставеа против забеганиов, после пиздарииве со Марин, ќе тепаше убедлуво. Вмро игра како да сака да изгуби (или премногу ветувал).
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom