Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Член од
13 јули 2006
Мислења
15.127
Поени од реакции
17.917
Значи штити вакцината од смрт.
Не се знае колку убива вакцината. Тоа е матна бројка.

За жал сите постари умрени после вакцинација се прогласуваат дека умреле од коморбидитет.

Додека ако имаат корона се програлсуваат жртви на корона.
 
Член од
19 јуни 2018
Мислења
82
Поени од реакции
77
На кого му бараат сертификати?
Младите, малолетните, како влегуваат, со што докажуваат дека се малолетни!?
Абе младите океј ама ова за East Gate ме стаи у мислење АКО стварно планираат да имаат скенери на врата, па ако видат дека не си ти да не те пуштаат или казна у најлош случај. Знам у веро џамбо и другиве не е стегнато ама да не им прдне да напраат вакво срање некое?!

Тоа за докажување ти држи вода бидејќи по закон е дека не смеат да ти бараат лична или слично освен ако не стои цајкан или инспекција место обичен контролор.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.523
Поени од реакции
9.412
Абе младите океј ама ова за East Gate ме стаи у мислење АКО стварно планираат да имаат скенери на врата, па ако видат дека не си ти да не те пуштаат или казна у најлош случај. Знам у веро џамбо и другиве не е стегнато ама да не им прдне да напраат вакво срање некое?!

Тоа за докажување ти држи вода бидејќи по закон е дека не смеат да ти бараат лична или слично освен ако не стои цајкан или инспекција место обичен контролор.
Ке се прајјме дека имаме 16 години.
 
Член од
30 август 2021
Мислења
1.243
Поени од реакции
2.625
не проваливте, логичарчиња :kruna:
Ми фали и @Trolejbus да ни објасни уште еднаш зошто треба да се вакцинираме, ти некако се послабо делуваш. Денес ништо интересно не кажа, џабе те заследив изгледа.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.373
Поени од реакции
38.352
Ми фали и @Trolejbus да ни објасни уште еднаш зошто треба да се вакцинираме, ти некако се послабо делуваш. Денес ништо интересно не кажа, џабе те заследив изгледа.
јас сум воздржан, со вас логичарите не можам да се расправам по цел ден. Сета таа логика добивам ај кју дроп.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398


...притиснете го десно тоа тркалезното „settings“ и одберете македонски јазик за текстот или био кој ваш избор, симболиката за содржината е очигледна нема потреба од коментар!
 
Последно уредено:
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.127
Поени од реакции
17.917
Како вика Филипче, Кавадарци е пример за вакциниран град, а веќе со недели е во темно црвена зона.

1634238119263.png
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.373
Поени од реакции
38.352
Прво, по кој пат да ти кажам дека се обраќаш на погрешен лик, нависитна не знам како да ти објаснам, глуп си ко шајка.
Второ, напишав дека тоа е возможно доколку имаш пријател. А ти немаш, бидејќи сите те избегнуваат како да имаш чума, дури и на форумот. Така да единствена опција ти е да го пучиш газот за се што треба во општеството. А јас немам никаков сертификат, ни планирам да имам. Последните два месеци сум патувал и седел по локали повеќе отколку ти за цел живот.
Аууу, после постов многу сум ти љубоморен. Буквално позеленев од завист зошто шеташ по кафани.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom