Фан клуб - РК Вардар

1 јули 2020
1.652
7.549
Искрено јас разбирам во еден момент да дадеше каков било резултатот играта без голман во сите натпревари досега, али до сега кога и да играме без голман е катастрофа и упорно и упорно Вујо ја форсира.

16 ноември 2013
8.563
13.892
37 гола им стегнаа на Кил, кој ја има најдобрата одбрана на светот веројатно. Пребрзи се, тешко е да се чуваат без цврсти фаули, но со оглед на тоа од каде доаѓаат судииве, такво нешто нема да се толерира. Се надевам дека ќе имаат пад во играта, па племе им ебам, не се Барселона ваљда.

3.522
Аман више од овој Гаџа и тоа без голман! Кудуз споро е тоа бате... За Ѓукиќ да не дискутираме..

23 јуни 2011
10.341
3.846
Слабо играат и Монпеље. Проблемот што губиме толку е играта 7 на 6 и што голманите ништо не фатија, за разлика од спротивната страна.

4 јуни 2009
11.329
27.873
Многу слабо во напад, голманите лош ден + Бонфоа се повампири. Згора на тоа и вкрстувањата што ги прават се перфектни. Утакмицава се отиде на сила и индивидуални шутеви, ниту една акција.

30 септември 2011
2.713
2.599
Нема што, Вујо беше во право кога рече дека нема да има секогаш добри моменти...Њокас, Њокас, ама не може само од нив да се чека, тие се искусни, ама и некои други треба да се разиграат, очигледно нема такви кандидати. Секоја чест за Дибиров, легенда. И за навивачите исто, чиста десетка (y)

19 август 2010
3.558
8.142
И покрај се пак го имавме моментот за евентуално враќање во натпреварот, ама усравме доста топки во тие моменти. Имавме шанса до 45.минута да спуштиме на 3 или 2 негатива, ама се обратно правевме на терен во тие моменти. Штета, пошо публиката беше во елемент и се чуствуваше потешкотија во нападот на Монпеље. За разлика од првото полувреме во второто се забележа онаа крв во дефанзива и пристап на терен ама како што кажав претходно, не успеавме да свртиме пред се на наши грешки кои Монпеље многу нормално си ги казни со лесни голови и избега на 7-8 од каде веќе беше нереално да се вратиме. Одлично бевме простудирани денес, они искачаа по двајца на секој обид на наш бек да се крене а во таква ситуација нашите бекови трева да имаат спремено акција а не да се губат као што беше случај. Имам спомнато неколку пати и во постови после победите во ЛШ дека не ми се свиѓа што немаме разноврсност во нападот. Немаме конекција на бековите со крилата, немаме алтернативи кога бековите ќе бидат затворени за индивидуални акции и тоа итекако се виде денеска. Плус по којзнае кој пат ќе спомнеме дека фали продорен центар кој денес ќе и правеше проблеми на оваа одбрана на Монпеље и ќе направеше бековите да се осеќаат многу покомотно, ама тоа е тема за посебна дискусија. Ќе мора Вујо многу да работи на тоа поле ако сакаме да не се повторуваат вакви натпревари. Плус денес и голманите не беа на ниво ( тоа што фатија пар топки коа беше решен натпреварот не го рачунам).Не е поразов од Монпеље толку болен, реално треба да уживаме во секој натпревар во ЛШ и ваквите порази да ни посочат каде треба да се подобруваме за во иднина.

11.834
10.147
Кудуз шутира како да има 39.6 температура, нема ни сила ни прецизност во шутот

3 мај 2014
877
2.695
Тоа е што е, знаевме дека ќе дојде овој момент кога нема да ни оди се од рака.
Имавме неколку моменти да фатиме приклучок, но на овој натпревар пак споротивно од претходните кога се ни идеше од рака сега не ни одеше ништо..
Добра екипа се Монпеље.
Ние ќе биде подобри, глава горe нека кренат момците ова е Вардар, ќе се вратиме појаки.
И да, браво за најдобрата ракометна публика во Европа!

6 мај 2021
699
1.290
Не е толку страшен поразов мислам, сепак имаме скоро целосно променет состав со нов тренер сезонава, не значи ако сме победиле 2 натпревари и сите ќе ги победиме, како што кажа Сретен на крајот од преносот има многу да се анализира во овој натпревар. Одбраната беше под ниво, Томовски на крајот се разбрани. Кудуз некако делуваше изморено, едвај да шутне а не пак да го погоди голот. Не изеде нивниот голман.
Ретко кога ни оди нас 7 на 6.
Вујо делуваше многу нервозно на крај, се надевам ќе ги поправи грешките од натпреваров.
Тото секоја чест, се бори до крај во секој од дуелите.
Тимур еден и единствен...ЛЕГЕНДА!!!
Автоматски споено мислење:

И да, дефинитивно нема никаде публика како нашава. :oleee:
Вардар се сака и кога победува и кога губи!!!

Последно уредено:
13 август 2019
425
2.174
Најмногу што мразам е кога после натпревар се бара кривец и слично али секој што беше во сала денес ќе се сложи дека Вујо го изгуби овој меч и дека тотално цела утакмица иде на негова душа… Од прва минута тензичен кон играчите, им наби тотално непотребна нервоза и притисок уште на првиот промашен напад, 7 на 6 на две минути пред полувреме исто немаше потреба, боље да одиме на пауза со -2 него со -4… Функционираме одлично кога почнуваме со Моралес, денес од почеток скроз нова постава со Њокас и Кудуз (денес не беше на ниво воопшто)… Тоа е што е, штета на ваква атмосфера не земавме уште 2 бода, ќе значеа многу… Идеме даље