Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.644
Поени од реакции
38.835
Taman rabota, nikoj ne moze da ti gi drzi rezultatite vo zaloznistvo, tuku letoto si otide, lugeto ne se testiraat poveke oti nemaat potreba za patuvanje, i 90 posto, kako i sto veke e poznato go minat so lesni simptomi pa dodeka da se testiraat za potvrda, veke nemaat ni temperatura, ni kaslaat.
дарлинг, значи може да го прогласиме короната за умрено?
Автоматски споено мислење:

Ништо чудно. Важно Филипче беше тажен и разочаран од протестите против мерките на сегрегација. Претпоставувам дека е многу горд на ова, сепак секаде е во првите редови, насмеан од уво до уво, ги сонча 6ките ко да е сѐ сјајно во ресорот кој го води.

Плачеше како пичка кога ја поднесе оставката, притоа не покажа ни карактер, а ни емоција, во периодот по настанот кој доведе до неговата понудена оставка.

Со оглед на неговите резултати, само во негов интерес е да остане на чело на тој ресор, а не и на граѓаните, па ни на самата Сдссм. Ќе ги чини многу политички поени одлуката на Заев што не ги прифати оставките.

И за ова зборував пред 2-3 месеци. Полека, но сигурно, се затвораат вакциналните пунктови. :(
дамби не се секирај, после избориве ќе има нова мотивација за вас незаинтересираните.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.177
Поени од реакции
17.983
Филипче не отстапува, две дози за влез во затворени објекти за две недели.

 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.883
Поени од реакции
7.263
дарлинг, значи може да го прогласиме короната за умрено?
Автоматски споено мислење:



дамби не се секирај, после избориве ќе има нова мотивација за вас незаинтересираните.
Додека да почнат со мотивациони активности за тие со чиста крв, ти како верник дека технологијата ќе те направи подобар, пријави се да ја оплодиш Софиа:
she wants to have a robot baby and start a family
Е сега не знам дали Софиа ќе те прифати :toe:... вакциниран и послушен, да, но се сметаш за фаличен, па се надеваш технологијата ќе унапреди нешто кај тебе.
Ако роботчето синче или Софиа почнат да ти досаѓаат, само извади им ги батериите. :cool:
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.761
Поени од реакции
17.467
Одиш таму ако немаш врски нема ни да те примат. И да те примат ако немаш врски нема ни да те гледаат.
Што би рекол Сер Барситан Селми: A hall to die and man to bury me.

Инаку злите јазици велат дека во градов престанале со тестирање заради тоа што веќе 1 месец бројките не стивнуваат, а избори се ближат. Вчера имаше и 27 годишен починат.
Секојдневно по 10+ од дали 20 теста што ги правеа во болница.
i da te primat, imas 50 posto sansi da umres, i plus use nekolku posto sansi da izgoris ziv. Na tolku zborenje da ne se optereti sistemot, sistemov i ne mi izglea neso primamlivo.

Sosema razbirlivo doma da se lecis so caevi i drugi bilki.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.644
Поени од реакции
38.835
Додека да почнат со мотивациони активности за тие со чиста крв, ти како верник дека технологијата ќе те направи подобар, пријави се да ја оплодиш Софиа:


Е сега не знам дали Софиа ќе те прифати :toe:... вакциниран и послушен, да, но се сметаш за фаличен, па се надеваш технологијата ќе унапреди нешто кај тебе.
Ако роботчето синче или Софиа почнат да ти досаѓаат, само извади им ги батериите. :cool:
бафра твојата спиритуалност е ограничувачки фактор за нешиот развој и не спречува да се вивнеме во височините на бесмртноста. Додека ти мислиш дали ќе одиш во пеколот зошто вчера си мрсел место да постиш ништо не правиме.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
дамби не се секирај, после избориве ќе има нова мотивација за вас незаинтересираните.
Види што изјави пред 2 недели:
дамби, поуживајте овие две недели во слободата. Џабе ќе ви бидат после логиката и аргументите.
:sleep:
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.644
Поени од реакции
38.835
Види што изјави пред 2 недели:

:sleep:
Небитно е тоа, погрешна проценка се дешава. Јас не сум политички активен како вас и не се замарам со политика, па не сум знаел кога ќе бидат изборите, сигурно сум помислил дека ќе бидат побрзо кога сум го пишал тоа. Иначе најверојатно е таа причината зошто нема мерки нови, се тактизира, лошо е што политиката се става пред здравството и безбедноста на граѓаните.
 
Член од
30 август 2021
Мислења
1.243
Поени од реакции
2.625
Небитно е тоа, погрешна проценка се дешава. Јас не сум политички активен како вас и не се замарам со политика, па не сум знаел кога ќе бидат изборите, сигурно сум помислил дека ќе бидат побрзо кога сум го пишал тоа. Иначе најверојатно е таа причината зошто нема мерки нови, се тактизира, лошо е што политиката се става пред здравството и безбедноста на граѓаните.
Битно е човек да учи од своите грешки, како на пример да не излегуваш пак со проценки оти пак може да се погрешни.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.177
Поени од реакции
17.983
Филипче не исклучува и задолжителна вакцинација. Да си знаете, да не речите после вака така.

 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.644
Поени од реакции
38.835
Битно е човек да учи од своите грешки, како на пример да не излегуваш пак со проценки оти пак може да се погрешни.
извини баче, вас ќе ве прашам прво нареден пат
 
Член од
23 мај 2013
Мислења
2.236
Поени од реакции
5.238
Дали тоа владее некој друг вирус истовремено со коронава? Се почесто гледам настинати луѓе, еве и јас денес со болно грло станав
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.098
Поени од реакции
5.741
Интересен е случајот со Кајри Ирвинг деновиве. Не сака да се вакцинира и сега е на исто рамниште како да има чума, иако лани никој не беше вакциниран па сезоната си се одигра без проблеми. Срамно за НБА и Америка, и страшно во каква дискриминаторна насока се движи светот со вакциниве...

 
Последно уредено:

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.055
Поени од реакции
12.532
Дали тоа владее некој друг вирус истовремено со коронава? Се почесто гледам настинати луѓе, еве и јас денес со болно грло станав
Владее.
Ја така почнав,со болки во грлото,а од вчера и жена ми.
Среќа за 2-3 дена проаѓа само со витамин Ц и дражеи за грло.
Инаку имам куп пријатели кои го поминаа,комплет цели фамилии.
Ништо страшно.

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 
Член од
23 мај 2013
Мислења
2.236
Поени од реакции
5.238
Владее.
Ја така почнав,со болки во грлото,а од вчера и жена ми.
Среќа за 2-3 дена проаѓа само со витамин Ц и дражеи за грло.
Инаку имам куп пријатели кои го поминаа,комплет цели фамилии.
Ништо страшно.

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
Почнав со лекувањето, составено од многу чај од жалфија, макало од кромид/лук и правење неколку инхалации во текот на денов...па ќе видиме колку ќе ме држи
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.055
Поени од реакции
12.532
Почнав со лекувањето, составено од многу чај од жалфија, макало од кромид/лук и правење неколку инхалации во текот на денов...па ќе видиме колку ќе ме држи
Не му се замарај толку.Јас со витамин Ц и цеден лимун само истерав.
И септолете :)

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom