Македонска фудбалска репрезентација

Член од
30 септември 2011
Мислења
2.713
Поени од реакции
2.599
Пропуштивме многу бодови во септември...вака сега клучно за второто место ќе биде следното коло, Романија да не победи со Исланд, а ние да победиме против Ерменија, и би ја одржале таа предност од 1 или 2 бода..
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Нема потреба да се објаснува колку се слаби денес, само погледни од кој примаме голови.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.030
Сер Боби ако знае што тактика постави вечерва, јас глава сечам.
Што тактика би поставил ти со Спировски, Николов, Костадинов, млад играч ко Чурлинов и напаѓач како Миовски? :D
Да не глумиме лудило, разликата во квалитет во двете репрезентации се мери во класи.
Само со голема среќа и лош терен можеше да дојдеме до 0-0, ама Велковски ја шитна пацерски и после се распаднавме. Се знаеше дека после еден гол, ќе следи потоп. Ни ја скрија топката затоа што се далеку посилни од нас. Да останеше Адеми ќе имавме маааалку поголеми шанси, ама ништо.
Ова е класика натпревар од времето кога не искачавме од половина, што побрзо се заборави, толку подобро.

Замерувам што на крај не се зстворивме за да задржиме бар 0-2. Гол рљзликата е решавачка во случај на исто бодови. Вака толку е од нашите надежи. Она што се пропушти претходно ќе биде клучно.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.603
Поени од реакции
5.571
Се враќаме во ерата каде што имаме сила и муда само за едно полувреме. Ова им беше златна шанса за светско и ја прокоцкаа со Исланд. Нема што со Германија да бараме.
 

Tiveriopol

Струмичанец
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.193
Поени од реакции
937
Ајдееее и Муслиу да не е покусо да го спомнеме и него...
 
Член од
10 август 2011
Мислења
1.928
Поени од реакции
7.780
Овој Макели е типичен Холанѓанец. Секој од нив е најодвратниот човек што си го запознал.

Не требаше да ги тепаме, се знаеше дека ова не чека на повратната. Требаше да им пуштиме едно мирољубиво реми во Дуизбург.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.529
Поени од реакции
8.000
Sea ser Bobi na pres koa ke ni izjavi: Izgubivme da, ama Makedonija ne igrala podobar fudbal nikad! Selo bez kučinja, totalno raspašana komanda, od odbrana preku sreden red i napad. Se izgubi i hemija i se. Onoj Alioski vekje samo statira, ušte par statisti vo rosterov, nišo. Posle vakov debakl ni u Ermenija nema što da barame.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.035
Поени од реакции
6.633
врни и се лизга, имаат среќа германците вечерва шо не ни е вечерта
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.662
Поени од реакции
6.528
Пропуштивме многу бодови во септември...вака сега клучно за второто место ќе биде следното коло, Романија да не победи со Исланд, а ние да победиме против Ерменија, и би ја одржале таа предност од 1 или 2 бода..
Не се надевај. Романија глатко завршува 2ра. Ние можда и 4ти на крај.
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.256
Поени од реакции
6.451
Нека го вратат у У21 Чурлинов. Детето не е физички спремно уште за сениорски фудбал. Освен што трча ко мува без глава ништо друго не прави на терен.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.122
Поени од реакции
5.229
Како беше, зашто да не ги тепаме?

Се надевам ќе се вратат сите у реалноста после оваа утакмица. Дека нешто не е како што треба се гледаше уште со Ерменците.

Нек је са сречом

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom