Serie A 2021/2023

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    292
Статус
Затворена за нови мислења.

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.839
Поени од реакции
8.686
'Мурињо, вечерва ќе шмркаме'

А овој Жалевски е еден од ретките младинци кои под Мурињо добиваа прилика оваа година :)
Сум заборавил видеото :/
 
Член од
24 јануари 2021
Мислења
767
Поени од реакции
466
Испаѓа само Рома со најчист образ, затоа имаме највеќе втори места во лигата, од лопови и криминалци не можеме до израз да дојдеме :mad:
Abe i vie Sensi dur vi beshe pretsedatel davavte roleksi na sudii za podarok, taka da ne ste chisti ko solza ama u sekoj sluchaj ste pochisti od drugite da… Btw trebashe edno vtoro da zemite prvo najvishe zaradi Toti, ama ne ste pomokjni od drugite… Inache imavte dve sezoni posle kalcopoli se sekjam Inter vi izbega za 2-3 boda, shto spored mene trebashe edna da e vasha
 
Последно уредено:

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.839
Поени од реакции
8.686
Abe i vie Sensi dur vi beshe pretsedatel davavte roleksi na sudii za podarok, taka da ne ste chisti ko solza ama u sekoj sluchaj ste pochisti od drugite da… Btw trebashe edno vtoro da zemite prvo najvishe zaradi Toti, ama ne ste pomokjni od drugite… Inache imavte dve sezoni posle kalcopoli se sekjam Inter vi izbega za 2-3 boda, shto spored mene trebashe edna da e vasha
Не сум слушнал, фамилијата Сенси имаше нафтена индустрија Итали Петрол, барај сметки, рекламации, благодарници за гориво на судии, кај што толчеле без пари :D
 
Член од
24 јануари 2021
Мислења
767
Поени од реакции
466
Не сум слушнал, фамилијата Сенси имаше нафтена индустрија Итали Петрол, барај сметки, рекламации, благодарници за гориво на судии, кај што толчеле без пари :D
Не сум слушнал, фамилијата Сенси имаше нафтена индустрија Итали Петрол, барај сметки, рекламации, благодарници за гориво на судии, кај што толчеле без пари :D
Abe daj prosvetlime koj bile gazdi na itali petrol. Po shto stvarno nemam chueno Anjeli da se ili da bile zabrkani vo naften biznis. Osven ako mislish tamoil ko beshe sponzor:).
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.976
Поени од реакции
55.041
Abe i vie Sensi dur vi beshe pretsedatel davavte roleksi na sudii za podarok, taka da ne ste chisti ko solza ama u sekoj sluchaj ste pochisti od drugite da… Btw trebashe edno vtoro da zemite prvo najvishe zaradi Toti, ama ne ste pomokjni od drugite… Inache imavte dve sezoni posle kalcopoli se sekjam Inter vi izbega za 2-3 boda, shto spored mene trebashe edna da e vasha
На Росела све би и простил со тие очи зелени па макар и сифилис да ми намести а не италијанско првенство. :ljubove:
 

Hyperspeed

ups & downs
Член од
10 октомври 2021
Мислења
23
Поени од реакции
46

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.229
Поени од реакции
22.414
Секако :cool:
А другата повеќе:pipi:
Па третата ќе го мавне мозочен удар, ќе направи 300 џумбуси и ќе си даде отказ зошто секако дека управата на Рома нема да му врачи.
Автоматски споено мислење:

На Росела све би и простил со тие очи зелени па макар и сифилис да ми намести а не италијанско првенство. :ljubove:
 
Последно уредено:

Hyperspeed

ups & downs
Член од
10 октомври 2021
Мислења
23
Поени од реакции
46
Абе не ми рековте кои други клубови освен Јуве требаа да летаат у Серија Б. Некако не сакате да зборите за ова. :) Ме интересира онака момци, не пратев многу Серија А тие години. Башка ме чуди зашто би местеле Јуве мечеви со играчи од типот на Недвед, Дел Пиеро, Ибрахимович. И без местење би можело да се освои првенството со таа екипа, бар ја така мислам, мада и Милан беше многу јак тој период. Ако го почнале првенстовото со - бодови, значи и тие биле умешани. Ме чуди малце, ако може да објасни некој поупатен у целава прича. Фала.

Инаку мислам дека Јуве (ќе) се разбуди од сонот од Август и Септември. Сврзаа неколку победи, па би требало да се умешаат уште повеќе за Скудетото.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.733
Поени од реакции
13.357
Милан и другите ти се како Љубо Манијакот... Се работи за силување во самоодбрана. :)

Сега гледа убаво од документарецот дека главен проблем на Моџи/Јуве е Милан.

Зошто местеле кога имале силен состав? Па затоа што Милан беше уште подобар. :)
 

Hyperspeed

ups & downs
Член од
10 октомври 2021
Мислења
23
Поени од реакции
46
Зошто местеле кога имале силен состав? Па затоа што Милан беше уште подобар. :)
Беше да. Уствари може најјак клуб во свет беше тогаш Милан, не само во Италија. Освои Лига Шампиони тој период, баш против Јуве.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
Беше да. Уствари може најјак клуб во свет беше тогаш Милан, не само во Италија. Освои Лига Шампиони тој период, баш против Јуве.
Зависи која сезона...2002-2003 кога Милан освои ЛШ не беше ниту конкурент за скудето..тогаш Интер беше втор, 2003-2004 Милан се прошета до Скудетото и немаше конкуренција...а вистинска битка имаше во 2004-2005 и 2005-2006...за во 2004-2005 си имаа директен дуел за скудетото каде Милан изгуби од Јувентус на Сан Сиро кога Трезеге поентираше со гла, 2006 Јувентус беше подобар.....а и плус Милан во двете сезони одеше до крај и во ЛШ односно се фокусираше на два фронта каде беа исцедени и на крајот не освоија ништо ниту во 2005 , ниту во 2006 а имаа прејак тим....додека Јувентус испадна порано во ЛШ во тие две сезони од Ливерпул и Арсенал и имаше повеќе време и одмор да се фокусира на првенството.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom