Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
1 јули 2012
Мислења
2.279
Поени од реакции
6.536
Не дека му е загрозена позицијата на Оле. Моја прва опција би бил Флик. Промногу ми се свиѓаше Баерн како делуваше под него. Сега е во репрезентација, тазе, така да не ми се верува дека може да биде опција. Втор, Зидан. Супер тренер, знае како да се справува со ѕвезди. Трет, Тен Хаг. Ептен ми прави таквиот начин на фудбал мерак. Сепак, не знам колку ќе може да се справи со нашите ѕвезди-примадони. Кај сите овие тренери треба играчот доста да го испоти гзот на терен. Треба доста трчање, пресинг. Јас од тоа што го имам видено од нашиве играчи, а треба да е пресинг, е смешно. Роналдо не ни треба да се очекува да игра пресинг. Рашфорд, Марсијал, Гринвуд, ќе истрчаат пресинг, али тоа се делува некако половично, недовршено. Ако помине играчот или топката покрај нив, они се откажуваат. Бруно и Скот некако најдобро ми делуваат во тој поглед.
Покетино е отпишан од таа листа веќе некоја сезона. Роџерс исто, добар тренер, со тактика и филозофија, али завршниците на последниве две сезони со Лестер некако не ме убедуваат баш.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.896
Поени од реакции
10.521
Не дека му е загрозена позицијата на Оле. Моја прва опција би бил Флик. Промногу ми се свиѓаше Баерн како делуваше под него. Сега е во репрезентација, тазе, така да не ми се верува дека може да биде опција. Втор, Зидан. Супер тренер, знае како да се справува со ѕвезди. Трет, Тен Хаг. Ептен ми прави таквиот начин на фудбал мерак. Сепак, не знам колку ќе може да се справи со нашите ѕвезди-примадони. Кај сите овие тренери треба играчот доста да го испоти гзот на терен. Треба доста трчање, пресинг. Јас од тоа што го имам видено од нашиве играчи, а треба да е пресинг, е смешно. Роналдо не ни треба да се очекува да игра пресинг. Рашфорд, Марсијал, Гринвуд, ќе истрчаат пресинг, али тоа се делува некако половично, недовршено. Ако помине играчот или топката покрај нив, они се откажуваат. Бруно и Скот некако најдобро ми делуваат во тој поглед.
Покетино е отпишан од таа листа веќе некоја сезона. Роџерс исто, добар тренер, со тактика и филозофија, али завршниците на последниве две сезони со Лестер некако не ме убедуваат баш.
Мислиш од незнаење паѓаат Лестер баш на крај или од што се испоцркани играчите?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.629
Поени од реакции
7.203
Не дека му е загрозена позицијата на Оле. Моја прва опција би бил Флик. Промногу ми се свиѓаше Баерн како делуваше под него. Сега е во репрезентација, тазе, така да не ми се верува дека може да биде опција. Втор, Зидан. Супер тренер, знае како да се справува со ѕвезди. Трет, Тен Хаг. Ептен ми прави таквиот начин на фудбал мерак. Сепак, не знам колку ќе може да се справи со нашите ѕвезди-примадони. Кај сите овие тренери треба играчот доста да го испоти гзот на терен. Треба доста трчање, пресинг. Јас од тоа што го имам видено од нашиве играчи, а треба да е пресинг, е смешно. Роналдо не ни треба да се очекува да игра пресинг. Рашфорд, Марсијал, Гринвуд, ќе истрчаат пресинг, али тоа се делува некако половично, недовршено. Ако помине играчот или топката покрај нив, они се откажуваат. Бруно и Скот некако најдобро ми делуваат во тој поглед.
Покетино е отпишан од таа листа веќе некоја сезона. Роџерс исто, добар тренер, со тактика и филозофија, али завршниците на последниве две сезони со Лестер некако не ме убедуваат баш.
И јас сум фан на Тен хаг ама изгледа го спремаат за у Барса следната сезона.
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.279
Поени од реакции
6.536
Мислиш од незнаење паѓаат Лестер баш на крај или од што се испоцркани играчите?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Не знам, али две сезони по ред се распаѓаат на крај. Можно е да е поради замор, сепак немаа некој јака клупа. Сезонава имаат и добра клупа па ќе видиме дали исто ќе им се деси.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.501
Поени од реакции
6.128
Не знам, али две сезони по ред се распаѓаат на крај. Можно е да е поради замор, сепак немаа некој јака клупа. Сезонава имаат и добра клупа па ќе видиме дали исто ќе им се деси.
Па сезонава се паднати уште на почеток. :D
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.629
Поени од реакции
7.203
Не знам, али две сезони по ред се распаѓаат на крај. Можно е да е поради замор, сепак немаа некој јака клупа. Сезонава имаат и добра клупа па ќе видиме дали исто ќе им се деси.
Сезонава играат и во Европа така очекувам да колабрираат пак. :D
ПС Пак ќе завршат над топчињата.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.614
Поени од реакции
10.863
Па ако го кикнат Оле може Фелан конечно да биде менаџер, сепак беше во сенка толку години.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.629
Поени од реакции
7.203
Па ако го кикнат Оле може Фелан конечно да биде менаџер, сепак беше во сенка толку години.
Немој жити све 2016/2017 убаво ги среди Хал толку добро што излетаа од лигата.
 
Член од
26 јануари 2020
Мислења
710
Поени од реакции
933
Клубче сме што има брдо пари. Не знам што е потажно да немаш ресурси и да тажиш или да имаш и да не знаеш како да ги искористиш. :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom