Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
2 октомври 2021
Мислења
19
Поени од реакции
52
А ти кој беше од фамилијата Глејзер? Не си ми познат.
Замисли само да постоеше опција игнор на форумов.
Глупаците не се за игнорирање. Треба да им се укаже на глупоста ако треба и да се зашлакаат малце (во овој случај не мислам физички) за пример и со надеж да се вразумат.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.831
Поени од реакции
24.233
Луѓе што се дешава со Ван де Бик бе?
Зашто не добива никаква шанса во Јунајтед, му се дешава Лук Шо-овка или стварно не го бива играчот?
Ептен бев возбуден кога го поврзуваа за трансфер во Реал, знам тогаш и требаше да го купи Реал но Зизу беше причината што се повлекоа од играчот и отиде во Јунајтед?

Зашто глеам сеа новинариве му се качуваат на Оле на глава за нефер пристапот кој го има према ВДБ.
 

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.667
Глупаците не се за игнорирање. Треба да им се укаже на глупоста ако треба и да се зашлакаат малце (во овој случај не мислам физички) за пример и со надеж да се вразумат.
Шљакај бе пријател ако ти е полесно. Бемте у дупе лузерско 10 години не сме помирисале титула ќе извољеваме овде кој што кажал. Па се вреѓале од критика па негативности имало. Божем ако цветаат ружи на форумов тоа ќе го реши проблемот. Што треба да бидеме среќни 10 години што не нема нигде? Да се тапшаме по рамо?
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.629
Поени од реакции
7.203
Луѓе што се дешава со Ван де Бик бе?
Зашто не добива никаква шанса во Јунајтед, му се дешава Лук Шо-овка или стварно не го бива играчот?
Ептен бев возбуден кога го поврзуваа за трансфер во Реал, знам тогаш и требаше да го купи Реал но Зизу беше причината што се повлекоа од играчот и отиде во Јунајтед?

Зашто глеам сеа новинариве му се качуваат на Оле на глава за нефер пристапот кој го има према ВДБ.
Злосторство е тоа што му се прави на Дони требаше да го продадат или да го пратат на позајмица.
Лук не игра толку лошо проблемот е до целиот тим од исте напревари само 2 може да се каже дека изиграа како што треба.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.831
Поени од реакции
24.233
Злосторство е тоа што му се прави на Дони требаше да го продадат или да го пратат на позајмица.
Лук не игра толку лошо проблемот е до целиот тим од исте напревари само 2 може да се каже дека изиграа како што треба.
Референцирав со Лук Шо од времето на Мурџо и нефер пристапот од страна на Мурињо према Лук Шо.
 
Член од
16 април 2008
Мислења
2.509
Поени од реакции
2.348
Референцирав со Лук Шо од времето на Мурџо и нефер пристапот од страна на Мурињо према Лук Шо.
Оле некако очекува инстант бум на ВДБ во една,две утакмици а не го добива. Иначе си има миленици и си тера со нив. За волја на вистината Оле не знае кај тера во трите линии на тимот. Оваа година па хаотично е во поглед на формацијата. Издуплирани играчи на неколку позиции, некои изместени од позиција и делува како изгубен во се ова. Така да, никој од нас не знае точно кој е проблемот со ВДБ.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ob1
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
А на кој му цветале ружи а да бил сменет од играч?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Тотално погрешен наратив е дека Погба му е крив на Мурињо. Мурињо си е крив самиот за себе. Бродовите му пропаднаа многу пред да се случи фамозниот пост. Немаше теоретски шанси Мурињо да се спаси после она мртвило што го прикажа на крај. Да не се правиме на три и пол, памтиме што се случило пред скоро 3 години.
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Тоа личи на Ставро хахаха, шо ме хејташ 5месеци не бев пишал нешто сеа форумот малку живна а ти преку туѓ грб популарност ќе градиш, пак ќе те банираат
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Луѓе што се дешава со Ван де Бик бе?
Зашто не добива никаква шанса во Јунајтед, му се дешава Лук Шо-овка или стварно не го бива играчот?
Ептен бев возбуден кога го поврзуваа за трансфер во Реал, знам тогаш и требаше да го купи Реал но Зизу беше причината што се повлекоа од играчот и отиде во Јунајтед?

Зашто глеам сеа новинариве му се качуваат на Оле на глава за нефер пристапот кој го има према ВДБ.
Дони игра добро само 10ка, што значи треба Бруно да не игра, за овој да добива минутажа. Дали Дони е толку добар за такво нешто? Се разбира не. За да игра на пивот, треба да се подобри мноооогу во дефанзивниот сегмент (има мали подобрувања, ама си треба минутажа). За такво нешто, ќе треба да го седне Погба на клупа, а и тоа е малку потешко за изведување.

Тука е крив и малку тренерот, ама па не беше негова трансфер желба играчот. Како и да е, играчот не покажал нешто претерано добро за да биде земен во обзир посериозно. Само пишти преку медиуми и агент. Во Шпанија друг ќе беше муабетот со него, ама сам си бирал.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ob1
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Глупаците не се за игнорирање. Треба да им се укаже на глупоста ако треба и да се зашлакаат малце (во овој случај не мислам физички) за пример и со надеж да се вразумат.
Глупаците не се за игнорирање. Треба да им се укаже на глупоста ако треба и да се зашлакаат малце (во овој случај не мислам физички) за пример и со надеж да се вразумат.
Прв статус пишуваш и наведуваш 5члена дека се глупи, и други 10 поради твои лични фрустрации, вероватно оти мислиш дека твојот рецепт за навивање е најкомпетентен, а уствари ти немаш дадено свое мислење никаква критика или пофалба, можам да те вбројам во групата на сенилни климакс луѓе кои бараат начин да влезат у центар на внимание, и тоа е ок ама нема за што да се фатат коа ти немаш стабилно мислење или си аут оф јор мајнд па мислиш дека се е како шо треба, што уште повеќе ме загрижува оти тоа помалку е и шизофренија стеј хелти мај литл френд!
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.896
Поени од реакции
10.521
Тотално погрешен наратив е дека Погба му е крив на Мурињо. Мурињо си е крив самиот за себе. Бродовите му пропаднаа многу пред да се случи фамозниот пост. Немаше теоретски шанси Мурињо да се спаси после она мртвило што го прикажа на крај. Да не се правиме на три и пол, памтиме што се случило пред скоро 3 години.
Да не вртиме у круг, тоа е само шлаг на тортата јер ниеден тренер нема да биде заменет буквално само ради желба на одреден играч туку тоа си иде со лошите резултати а клановите само го убрзуваат процесот


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom