Француска лига 1 - Ligue 1 2021/22

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.279
Поени од реакции
12.631
овие Марсеј секоја утакмица црвен картон добиваат.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
Иначе во Лион пак циркузи...ова не е нормално шо се случва во последно со навивачите во цела Франција...секоја втора утакмица има глупости,прекини,циркузи,тепачки...како да се работи за Турско првенство а не во срцето на Европа.

Вака по инциденти Французите испаѓаат најненормални и најжестоки фудбалски фанатици...па да му ебам мајката во Балканот нема повеќе вакви циркузи како кај овие ненормалните...пред некој месец навивачите на Ница ќе го убиеа Пајет, па кај Ленс имаше нешто глупости и бркање по теренот..сега пак
 
Член од
23 март 2017
Мислења
309
Поени од реакции
493
Ovoj Neymar pak se povredi za da ide na Rodendenot na sestra mu? Sekoja godina istiov period se povreduva ili greska SUM, SUMLJIVO
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Ovoj Neymar pak se povredi za da ide na Rodendenot na sestra mu? Sekoja godina istiov period se povreduva ili greska SUM, SUMLJIVO
Се зафркаваш? Погледни ја снимката од вчера, дури језиво е за гледање. Очигледно дека е сериозна повреда, неколку месеци ќе биде во аут сигурно.
 
Член од
23 март 2017
Мислења
309
Поени од реакции
493
Се зафркаваш? Погледни ја снимката од вчера, дури језиво е за гледање. Очигледно дека е сериозна повреда, неколку месеци ќе биде во аут сигурно.
Imas pravo ne gledav sto I kako...
Се зафркаваш? Погледни ја снимката од вчера, дури језиво е за гледање. Очигледно дека е сериозна повреда, неколку месеци ќе биде во аут сигурно.
Imas pravo ne gledav sto I kako... :smirce:
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.021
Поени од реакции
20.766
Ovoj Neymar pak se povredi za da ide na Rodendenot na sestra mu? Sekoja godina istiov period se povreduva ili greska SUM, SUMLJIVO
Далеку е роденденот на сестра му. 11ти март е тоа.
Сега ќе отсуствува од месец ипол до два месеца. Значи ќе треба пак да се повредува за роденденот на сестра му.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.863
Поени од реакции
54.400
Нека побара сеа да ги сменат навивачите. :D

Коа му шибале тестостеронски инекции требало малце и мозочето да му го ујачаат, глуп штакор, со цел памет отиде у таа арапска скупштина на џиберчиња да освои ЛШ и нова златна топка. Магаре.

Роналдо ваков таков, ќе стигне до 20+ гола сезонава, ќе си ја исполни нормата, машина. Никој нема да го збори ако заврши 5то место у англиско и освои 0 титули.
Ама ова фијаско на Меси има да се збори поише од све што напраил до сеа у кариерата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom