Premier League - 2021/2023

Кои 2 екипи нема да завршат во топ 4?


  • Вкупно гласачи
    91
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
25 декември 2019
Мислења
1.743
Поени од реакции
2.665
Солидно ја води екипата Виеира, маестрално ги погоди измените, овој Олисе искина дечкото, имаа убава игра, да не беа овие два киксови на Андерсон многу лагано ќе го плеснеа Лестер.
 
Член од
2 октомври 2021
Мислења
19
Поени од реакции
52
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Од срце ти посакувам најголемата среќа во животот да ти е ова, на ништо друго да не се израдуваш.
Стари луѓе, склони на клетви. Не забележувам.

Јас сум скромен човек, доволно ми е и ова. Или што би рекла Дорис: ,,Malu mi za sricu triba".
 
Член од
2 октомври 2021
Мислења
19
Поени од реакции
52
Јас сум скромен човек, доволно ми е и ова. Или што би рекла Дорис: ,,Malu mi za sricu triba".
Не е ,,малу" неписмен, ,,мало" е. Како мозочето твое, мало, сфаќаш?
И потполно те разбирам дека си скромен човек, мало ти за сричу триба, само два бенседина. Така рает и ти, и останатите.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Не е ,,малу" неписмен, ,,мало" е. Како мозочето твое, мало, сфаќаш?
И потполно те разбирам дека си скромен човек, мало ти за сричу триба, само два бенседина. Така рает и ти, и останатите.

Абе ненамерно буква во наслов од хрватската певица и љубов на Аркан сум промашил.

Во ред е Круме, пред ,,и" немаш интерпуцкиски знак. Ама од каде би знаел...
 
Последно уредено:
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Колку лоша утакмица, една добра акција не направија. Од грешка во грешка и двете екипи.

Кај Сити десната страна не постои, се преку лево иде. Кој каде игра никој не знае, само знаме дека Фоден игра лево крило оти 90% од времето кај него беше топката.
Де Брујне, Грилиш и Жезус не знаат дали се крила, напаѓачи или средина.

Кај Ливерпул ништо не постои.
 
Член од
2 октомври 2021
Мислења
19
Поени од реакции
52
Абе ненамерно буква во наслов од хрватската певица и љубов на Аркан сум промашил.

Во ред е Круме, пред ,,и" немаш интерпуцкиски знак. Ама од каде би знаел...
Се пишува во одредени случаи. Ама немам намера да расправам за писменост и слични теми со ликови од А. С. Макаренко.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Колку лоша утакмица, една добра акција не направија. Од грешка во грешка и двете екипи.

Кај Сити десната страна не постои, се преку лево иде. Кој каде игра никој не знае, само знаме дека Фоден игра лево крило оти 90% од времето кај него беше топката.
Де Брујне, Грилиш и Жезус не знаат дали се крила, напаѓачи или средина.

Кај Ливерпул ништо не постои.


Англиско дерби не постои едно три-четири години сигурно. Ама разбирливо донекаде, голем е влогот, секој поен се важи, големи тренери скоро во секој тим од топ шест.

Само Сити да не победи денес. Со две последователни победи на гости против Челзи и Ливерпул, отидоа напред и нема враќање.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.523
Поени од реакции
62.385
Kaков пресинг изиграа Сити последните 15 минути од полувремето :eek:... го направија пул да изгледа како Стоук, до центар не можат да изнесат топка.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Друга работа, го гледам ростерот на Сити и што да видим. Еден куп играчи на иста позиција, крило и АМ. Фоден, Стерлинг, Грилиш, Марез, Силва, Торес, Де Брујне и бонус на се и Жезус го играат како крило.

Напаѓачи ниеден
На Дм Родри, вечито повредениот Гундоган и старецот Фернадињо.
Десен бек само Волкер.
Лев бек Кансело и Зинченко кој по правило е крило ама направија бек од него.

Да се повредат Волкер и Родри и ќе треба овие од напред да ги мењаат.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.293
Поени од реакции
12.652
сонот на Гвардиола е да игра без напаѓач.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.669
Поени од реакции
7.246
Може да сонува уште многу ќелчово далеку е од титула во лига на шампиони а богами и во премиер лига со шпиц можеби ќе направи нешто повеќе.
 
Член од
2 октомври 2021
Мислења
19
Поени од реакции
52
Жесус му игра десно крило. :pos: Сиротиот и на природната му позиција не го бива, па крило ќе бил... Страшно.
Работата е што веќе имаат добро разработен систем, па и просечен играч ќе изгледа добар. Ете, да го ставиме Фред во средината на Сити и некој да го гледа за прв пат таму, ќе има позитивен впечаток.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom