Анкета: Локални избори 2021 (кандидати, активности и кампањи)

II фаза: За кого ќе гласате на локални избори 2021?

  • СДСМ

    Гласови: 17 7,2%
  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 65 27,4%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 108 45,6%
  • ДУИ

    Гласови: 6 2,5%
  • АЛИЈАНСА НА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 2 0,8%
  • БЕСА

    Гласови: 2 0,8%
  • ДПА

    Гласови: 1 0,4%
  • Друга партија (ќе пишам за која)

    Гласови: 13 5,5%
  • Независен кандидат (ќе пишам за кого)

    Гласови: 23 9,7%

  • Вкупно гласачи
    237
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.223
Поени од реакции
78.800
Za Danela nema da komentiram ì citav biografija i gledam deka e dosta obrazovana zena , 3 fakulteti ima zavrseno i izjavila deka zivee vo stan a kade tocno neznam.Ja imam gledano po televizija si ima dobro obrazovanje i imala dobri funkcii i so sds na vlast i so vmro bidejki imala kvalitet.
ona ima postignato nesto sto nikoj go nema postignato u svet!!!!!
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.552
Поени од реакции
26.060
Да не се глупираше за некои работи можеше убаво подот да го избрише со нив :pos:
Кажи ми што кажаа па другите двајца гмизавци? Од шупљо у празно. Гоце за градоначалник на Охрид.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.937
Поени од реакции
35.330
Оваа Данела би ја гласал само заради ентузијазмот и огромната желба сдс во обид да ја дискредитира, да и извади некое хоум мејд видео како се секса со некој.

Дури и да не и извадат ќе биде задоволство да се гледа по медиуми наредните 4 години, љубовче е. :love:

Скопје кој го ебе и онака е прљаво.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
"Над 60, или конкретно 67 држави низ Европа"

Данела ли е, Ѓорѓе Иванов ли е :D
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.093
Поени од реакции
5.738
Објавиле тазе статија дека за 1 месец се отвора новиот мост што ќе ги спои бул. АСНОМ со Керамидница, и сè уште не можам да сфатам со која улица ќе биде спојувањето??? Каде воопшто ќе возат колите штом преминат на другата страна кога мостот завршува во приватни куќи?



1632992698250.png

 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.723
Поени од реакции
9.836
Се додека газиме на иста земја со ова ПЛЕМЕ, никад нема ни да може да не биде.

Многу сиромашни рафали, дури разочарувачки. Очекувам многу повеќе од нив, во текот на ЗЕЛЕНАТА кампања.
То ватромет бе мало само,од среча не за друго..
Автоматски споено мислење:

Нормално дека вољив шуму,пошто од шума имаат искочено..Вољив зелено,шума..вољив.
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.601
Поени од реакции
5.106
Објавиле тазе статија дека за 1 месец се отвора новиот мост што ќе ги спои бул. АСНОМ со Керамидница, и сè уште не можам да сфатам со која улица ќе биде спојувањето??? Каде воопшто ќе возат колите штом преминат на другата страна кога мостот завршува во приватни куќи?



Прегледај го приврзокот 308597

За таа првата куќа е мостов праен, да не врти чоекот низ 5 улици за да стигне дома.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Со членовите од "СДСМ" бугарска овај муртинска.
СДС Бугарска ... ххммм ... да не си ги помешал лончињата друже нешо со ДПНЕ они се горди б'лгарчики, а не комуњарите. Може Зајко Муртински да биде про-бугарски ориентиран, да, но не може сите да се ставаат во ист кош со него !
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.288
Поени од реакции
22.530
СДС Бугарска ... ххммм ... да не си ги помешал лончињата друже нешо со ДПНЕ они се горди б'лгарчики, а не комуњарите. Може Зајко Муртински да биде про-бугарски ориентиран, да, но не може сите да се ставаат во ист кош со него !
site so eden... na besilka u prva prilika vi ebam mater podanicka.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom