Анкета: Локални избори 2021 (кандидати, активности и кампањи)

II фаза: За кого ќе гласате на локални избори 2021?

  • СДСМ

    Гласови: 17 7,2%
  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 65 27,4%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 108 45,6%
  • ДУИ

    Гласови: 6 2,5%
  • АЛИЈАНСА НА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 2 0,8%
  • БЕСА

    Гласови: 2 0,8%
  • ДПА

    Гласови: 1 0,4%
  • Друга партија (ќе пишам за која)

    Гласови: 13 5,5%
  • Независен кандидат (ќе пишам за кого)

    Гласови: 23 9,7%

  • Вкупно гласачи
    237
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 јули 2020
Мислења
1.658
Поени од реакции
7.559
Каква бурлеска е спотот на ДУИ, денес десет пати го гледам. Умрев :pos:

Да живеев во Струга ќе полнев кутии за Мерко.
Не се грижи ќе наполнат една и за тебе.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.331
Поени од реакции
19.746
Гледам Телма има дебата на кандидати за градоначалник на Кисела Вода и ја прашуваат оваа Марковска (бившата на Вело) како ќе го реши проблемот со зеленилото и типкава почна да блада нешто да зборува некои неповрзани работи за да на крај вети дека ако стане градоначалник на Кисела Вода ќе организира референдум да се гласа за Драчево да стане нова општина.
 
Член од
24 јуни 2009
Мислења
175
Поени од реакции
342
Скоро никакви шанси немаат да освојат советник во Кочани. Лани имаа едвај 600 гласа тука а немаа никаков обид да добијат поголема поддршка. Независната листа има многу поголеми шанси да се надева на едно или две места отколку Левица.
Greska si brat, vo Kocani sigurno ke osvojat barem 1, ke praveme muabet.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.174
Поени од реакции
17.968
Типот не е за луѓе што не препознаваат сарказам, какви што се огромен дел од населението на +50 години, а он не се ни труди да ги придобие нив.
Стандард сендвич тешко разбира хумор, а не пак иронија/сарказам.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.331
Поени од реакции
19.746
Инаку имаше и за Охрид дебата, типот од ТМРО урлаше цело време и во еден момент извади вегета и им фрлаше на другиве кандидати...

Еве видео.

 
Член од
1 јули 2020
Мислења
1.658
Поени од реакции
7.559
Инаку имаше и за Охрид дебата, типот од ТМРО урлаше цело време и во еден момент извади вегета и им фрлаше на другиве кандидати...

Еве видео.

Да гласаш за кандидатите на СДС или ДПНЕ наспроти Гоце е масовна психоза. Се би дал за да можам на овој човек да можам да му помогнам да стане градоначалник.
 
Член од
1 јули 2020
Мислења
1.658
Поени од реакции
7.559
Не ние се избугаривме одамна, кога дозволивме локални мафијаши, џепароши, макроа, педери и дилери да ни станат функционери и политички елити. Да беа како овој 30% од политичарите во Македонија, денес ќе се викавме сеуште Македонија, ќе бевме Македонци. А сигурен сум дека ситуацијата во државата економски, правно и на кој било друг начин немаше да биде покатастрофална.

Штета само што им фрлал вегета, требал кеси со урина да им фрла. Братот имал најверојатно 20 минути вкупно да каже што има да каже за цела кампања. Не ја имам гледано целата дебата али од тоа што го видов јас мислам дека максимално добро си го искористил времето за да не остане само уште еден костимосан морон.

А мислам дека луѓето кои гласаат за Мерко, син му на Барјам, Тони Михајловски и партиските курви и швалерки што си ги изнаредиле по добитни позиции на листа немаат баш простор да коментираат какви се другите кандидати. На крајот на денот овој сум уверен дека барем си ја сака државата, и ништо да не направи 4 години ќе биде бесконечно подобро одколку што и да направат глупердите од СДС и ДПНЕ.
 
Последно уредено:
Член од
11 август 2017
Мислења
403
Поени од реакции
333
Тео во интервјуто ги набројува обуките, семинарите и работилниците на кои има одено, цели 10 минути од 30, за тоа збори :ROFLMAO: била вработена како правник во локална самоуправа еден период ( министер за локална самоуправа е лидерот на ЛДП , МИЛЕВСКИОТ).
 
Член од
16 август 2015
Мислења
226
Поени од реакции
278
Како кој е бенефитот. Па немора личен да е бенефитот, биди малце емпатичен, хуманист, со твојот глас придонеси за поубава вила на Петре, за Данела исто и она да си изгради, нема жената. Плус за по некое станче за децата.
Нека видат убаини бар они кога неможеме ние :) биди и ти, дел од тоа.
Ova e toa tipicno makedonsko razmisluvanje ( po novo severno makedonsko ili razmilsuvanje od Nasata Zemja ) Petre da tocno e si ima vila vo Mavrovo , 2 stana vo Karpos , Kukja vo Karpos sin mu vozi Seat Leon nov kako i da e nema da glasam za nego ( za SDS ).
Za Danela nema da komentiram ì citav biografija i gledam deka e dosta obrazovana zena , 3 fakulteti ima zavrseno i izjavila deka zivee vo stan a kade tocno neznam.Ja imam gledano po televizija si ima dobro obrazovanje i imala dobri funkcii i so sds na vlast i so vmro bidejki imala kvalitet.
Ali ajde zoso ti ne zavrsis 3 fakulteti ili eve stani gradonacalnik pa izgradi vila na Mavrovo i stanovi kupi i na sin ti kola pa ete i ti ke bides del od toa ako tolku sakas.
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.606
Поени од реакции
5.117
Ova e toa tipicno makedonsko razmisluvanje ( po novo severno makedonsko ili razmilsuvanje od Nasata Zemja ) Petre da tocno e si ima vila vo Mavrovo , 2 stana vo Karpos , Kukja vo Karpos sin mu vozi Seat Leon nov kako i da e nema da glasam za nego ( za SDS ).
Za Danela nema da komentiram ì citav biografija i gledam deka e dosta obrazovana zena , 3 fakulteti ima zavrseno i izjavila deka zivee vo stan a kade tocno neznam.Ja imam gledano po televizija si ima dobro obrazovanje i imala dobri funkcii i so sds na vlast i so vmro bidejki imala kvalitet.
Ali ajde zoso ti ne zavrsis 3 fakulteti ili eve stani gradonacalnik pa izgradi vila na Mavrovo i stanovi kupi i na sin ti kola pa ete i ti ke bides del od toa ako tolku sakas.
Се заебаваш нели
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.094
Поени од реакции
5.740


Охриѓани ако не го изгласаат овој за градоначалник колективно нека се удават сите во езеро...

Леле цела емисија е цепки... :tvg:
Ама далеку од будала е човеков. Пак знае што се проблемите на Охрид и како треба да се решат.

 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom