Попис 2021

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.273
Ова тебе да не ти пишале?:D
Прегледај го приврзокот 307807

Шала на страна, ако ова не е монтажа, фашизмот зел уште појака сила.
мислам дека доксинг праиш со ова објавување на поруката без негова дозвола

Пријавен си кај попишувачот, а он нека си одлучи дали судски ќе те гони.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.120
Поени од реакции
4.799
Посебни податоци за иселените, посебно за постојаните.

Податоците за иселените нема да бидат целосни, ќе останат голем дел непопишани, вклучувајќи и многу албанци. Јасно ни е дека овој вид на попис е одбран само заради албанците, односно само заради Кичево и така некој критични општини.
И пред да се одлучат на ваков попис, сум пишувал дека овој начин е најдобар.

Се надевам дека пописот на постојаните граѓани ќе биде регуларен. Ја имаме можноста да имаме најрелевантен попис. Делот со компјутерското собирање податоци, немањето увид, а со тоа и можноста за манипулација, не ми се допаѓа.

Бидејќи политиката стои на страна, имам надеж дека ќе биде добро.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
Посебни податоци за иселените, посебно за постојаните.

Податоците за иселените нема да бидат целосни, ќе останат голем дел непопишани, вклучувајќи и многу албанци. Јасно ни е дека овој вид на попис е одбран само заради албанците, односно само заради Кичево и така некој критични општини.
И пред да се одлучат на ваков попис, сум пишувал дека овој начин е најдобар.

Се надевам дека пописот на постојаните граѓани ќе биде регуларен. Ја имаме можноста да имаме најрелевантен попис. Делот со компјутерското собирање податоци, немањето увид, а со тоа и можноста за манипулација, не ми се допаѓа.

Бидејќи политиката стои на страна, имам надеж дека ќе биде добро.
de edna medalja za deteto
1632251082881.png
 
Член од
9 јануари 2021
Мислења
36
Поени од реакции
46
Ме интересира дали попишувачите што дојдоа кај вас ве прашаа за религија? Во која религија припаѓате или нема такво прашање во системот? Само што се вратив дома кога попишувачот излегуваше и мајка ми рече дека ме попиша, ја прашав за религија оти сакав да ставам Не-религиозен/атеист но ми рече дека не ја прашала за религија, дали го тргнале оваа прашање од пописот или сељандурата сама внела православен?
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.530
Поени од реакции
34.792
Јасно ни е дека овој вид на попис е одбран само заради албанците
Месечината се врти околу земјата само заради албанците.
Земјата се врти околу сонцето само заради албанците.
Светот постои само заради албанците.
Бидејќи политиката стои на страна
Дарди, ај излези од подрум и погледни лево десно. Нема да најдеш нити една единствена работа каде што политиката стои на страна. Посебно НЕ во протекторатов заложник на албанците, кој на галено си го викаме држава.
 
D

Deleted member 53418

Гостин
Многу работи се изменија. Македонија е непрепознатлива за веќе. Порано беше држава на која бев горд и кога ќе дојдев ми беше кејф сега би ја дефинирал како : Територија која има независност на документ и во неа живеат народи кои немаат никакви чувства на гордост ниту пак на државност. Држава без свој народ би рекол или како што сакаат да кажат македонците ПРОТЕКТОРАТ . Ќе стане хибридна творевина за 40-50 години каде што македонците сигурно ќе бидат малцинство и каде што ќе биде тешка калакурница ко Босна што е.
 
Член од
22 август 2018
Мислења
192
Поени од реакции
81
Ме интересира дали попишувачите што дојдоа кај вас ве прашаа за религија? Во која религија припаѓате или нема такво прашање во системот? Само што се вратив дома кога попишувачот излегуваше и мајка ми рече дека ме попиша, ја прашав за религија оти сакав да ставам Не-религиозен/атеист но ми рече дека не ја прашала за религија, дали го тргнале оваа прашање од пописот или сељандурата сама внела православен?
Има религиска припадност.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
Многу работи се изменија. Македонија е непрепознатлива за веќе. Порано беше држава на која бев горд и кога ќе дојдев ми беше кејф сега би ја дефинирал како : Територија која има независност на документ и во неа живеат народи кои немаат никакви чувства на гордост ниту пак на државност. Држава без свој народ би рекол или како што сакаат да кажат македонците ПРОТЕКТОРАТ . Ќе стане хибридна творевина за 40-50 години каде што македонците сигурно ќе бидат малцинство и каде што ќе биде тешка калакурница ко Босна што е.
Веќе е, и сега секој трга на своја страна.
 
Член од
9 јануари 2021
Мислења
36
Поени од реакции
46
Има религиска припадност.
Значи сама си земала право да ме пише праволавен? Ако некој знае нека ме посочи кај да пријавам. На вакви караконџули само стап им е потребен.
 
Член од
15 јануари 2020
Мислења
469
Поени од реакции
1.479
Значи сама си земала право да ме пише праволавен? Ако некој знае нека ме посочи кај да пријавам. На вакви караконџули само стап им е потребен.
Wow dzamovi ke svitkas deka ke se pisis ateist. Rogovi ke ti niknat i na celo ke ti pisuva.
 
Член од
9 јануари 2021
Мислења
36
Поени од реакции
46
Ateist ako ne se cuka v gradi deka bil ateist ne e ateist ednostavno.
Не се чукам во гради само сакам документацијата за мене да е како што треба, и мислам дека тоа не е неразумно барање? Ти ако ваква малверзација оправдуваш не знам што да ти речам, утре кога некој ќе те попише спротивно од тоа што си и јас ли да ќутам?
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Не се чукам во гради само сакам документацијата за мене да е како што треба, и мислам дека тоа не е неразумно барање? Ти ако ваква малверзација оправдуваш не знам што да ти речам, утре кога некој ќе те попише спротивно од тоа што си и јас ли да ќутам?
Сериозно веруваш дека ќе бидеш евидентиран со реалните податоци? Абе ова е наместено и важно им е демек да помине процесот. Сеедно им е дали ти си атеист, будист или агностик. Тие гледаат нивната работа да си ја наредат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom