UEFA Champions League - Season 2021/22

Кој ќе биде шампион на Европа за 2021/2022?


  • Вкупно гласачи
    208
  • Гласањето е завршено на .
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
- Toа дека ќе ви дадеме 10 гола во двете утакмици уште стои.
- Лани не сум тврдел дека Баерн сигурно ќе ја одбрани титулата. Немам такво напишано, немој да лажеш.
- Никогаш не сум рекол дека овој Баерн е најдобриот тим на сите времиња.
За првото ќе видиме набрзо. За другите две...

Лани сум го напишал ова:
Тоа е целиот муабет. Никој не оспорува дека Баерн е најдобра екипа моментално. Ливерпул е најблизу до нив па после сите останати. Ама тоа никако не значи дека Баерн сигурно пак освојува. Секако дека има големи шанси, ама дека сто посто така ќе биде и другите џабе се надеваат мало морген.

Сите гледаме ЛШ со години и знаеме дека многу фактори се тука во игра и дека секогаш има изненадувања. За разлика од домашните првенства тука не секогаш освојува најдобрата екипа. Барса на Пеп, Јунајтед на Ферги во најдобри денови, па и Милан на Анчелоти беа подобри екипи од овој Баерн па не успеаа да освојат бек ту бек титули.
Реплика на курчење дека Баерн сигурно освојувал. Како што гледаш, сум ги навел најдобрите три екипи во последните 20 години, што е до некаде општ консензус меѓу фудбалските фанови. На ова ти си ми реплицирал со оваа епохална будалаштина:

Овој Баерн ќе ги рашљакаше со 3-0, 1-3 сите екипи што си ги навел.
Со вакви изјави со години изигруваш кловн на форумов и си мета на цел подфорум фудбал.
Автоматски споено мислење:

Како се однесуваа Милер и Ноер во 2015, зошто глумиш лудило и лажеш?
Фала ти што ја постираше изјавата на Ноер, да не ја барам јас... И, што бидна, како си помина "газдата" таа вечер?

За изјава на Милер, мислев на оваа: "We've played against Messi a few times. I've never lost a competitive game against him."

Како фудбалот да е бокс па овој не загубил од Меси. Кој е па тој Меси за величина како Милер?

8-2 лани е понижување, но не е никаков revenge. За што е revenge, даваше некој од Барса вакви изјави како Ноер? Имаш еден куп листи на најголеми фудбалски одмазди, секаде ќе ја најдеш изјавата на Ноер и уништувањето од Меси на теренот.

За крај, со секој твој пост го потврдуваш она што го зборувам и не и правиш многу услуга на фан базата на Баерн.
 
Последно уредено:

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
4 penala u edno pol,od koj tri promaseni,dali se ima deseno ovo do sega?

Sent from my SM-A325F using Tapatalk
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.946
Поени од реакции
25.214
Ќе гледаат да задржат бод барем, ако ништо друго. Подобро 1 бод отколку 0 бода на стартот на сезоната. ;)
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.905
Поени од реакции
16.214
Знам дека се со играч помалце Јунајтед ама Јанг Бојс покажаа мадиња тука, без респект одат напред, свака част, играат дечките нема шо.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Севиља и Мурињо би си легнале перфектно.
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.857
Поени од реакции
7.073
Некој добар стрим за Барса-Баерн?

 

volare_g

Nediplomiran i nedokvakan
Член од
28 февруари 2014
Мислења
681
Поени од реакции
1.701
Ne se mahahahahahavajte od zemjata decki ke se vratat , ovoj junajted ne e toj od lani, samo poleka ...... Ovoj poraz e dobar, ke gi prizemji da se sozemat.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom