Криминалци и криминални групи во МК

Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Македонија
Постапка против одгледувачи на марихуана од Гевгелија, имале 380 стебла
15:13, септември 3, 2021


Гевгелија стана како Лазарет, секое второ апсење за марихуана е кај нив :D
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.523
Поени од реакции
62.388
Не ме чуди дека има жртви и тешко повредени. Онака да слупаш G Класа Мерцедес, треба бајаги удар да има.
 
D

Deleted member 128786

Гостин
човек загина важно било кој е џипот...

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk
Mnogu gi zabole za covekot, abe ovie koa bea u puna vlast zivi lugje u temeli od zgradi betoniraa pa sega za covekot, ke mu zaposlat nekoj blizok ko noken cuvar i ke se razduzat
Автоматски споено мислење:

Прегледај го приврзокот 305782

"Кичеец не е во затвор.
Силвија не е во затвор.
Нинџа не е во затвор.
Рашко не е во притвор
НА СЛОБОДА СЕ.


Пак да си ги гласате."

Го оградувам мислењево од политички контекст, го споделувам тука само зошто се спомнуваат криминалци и луѓе вмешани во случаи со организиран криминал П.С. Во право е бе вој со статистикава :D
Автоматски споено мислење:


Па свртеа муабет одма дека е на Мијалкови џипот а не на Орце, пошто и они ист имаат, не им ги следам толку возилата на фациве за да знам во детали, кој од каде, и кој од кого земал кола.
I Shevalj imase takov dzip, a i Erol Demir ima. Blinda modelot so auspusi od strana ko kamion. Ovie ako ne e amg ne se kacuvaat u nego
Автоматски споено мислење:

Prvoto kafe na nindza
Goki bravo za slikava. Koj e ovoj najdesno da ne znae nekoj, odma do Darko Kn,tetoviraniot, u sendvicara go srekavam se buta za red stalno.?
 
Последно уредено:
Член од
17 август 2021
Мислења
35
Поени од реакции
57
Mnogu gi zabole za covekot, abe ovie koa bea u puna vlast zivi lugje u temeli od zgradi betoniraa pa sega za covekot, ke mu zaposlat nekoj blizok ko noken cuvar i ke se razduzat
Автоматски споено мислење:


I Shevalj imase takov dzip, a i Erol Demir ima. Blinda modelot so auspusi od strana ko kamion. Ovie ako ne e amg ne se kacuvaat u nego
Автоматски споено мислење:


Goki bravo za slikava. Koj e ovoj najdesno da ne znae nekoj, odma do Darko Kn,tetoviraniot, u sendvicara go srekavam se buta za red stalno.?
Хахахахах се бута за ред у сендвичара

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk
 
Член од
26 ноември 2019
Мислења
42
Поени од реакции
83
Mnogu gi zabole za covekot, abe ovie koa bea u puna vlast zivi lugje u temeli od zgradi betoniraa pa sega za covekot, ke mu zaposlat nekoj blizok ko noken cuvar i ke se razduzat
Автоматски споено мислење:


I Shevalj imase takov dzip, a i Erol Demir ima. Blinda modelot so auspusi od strana ko kamion. Ovie ako ne e amg ne se kacuvaat u nego
Автоматски споено мислење:


Goki bravo za slikava. Koj e ovoj najdesno da ne znae nekoj, odma do Darko Kn,tetoviraniot, u sendvicara go srekavam se buta za red stalno.?
Zaro od micurin. Dobar covek e raboti so lihva od pred nekoja godina znam posledno deka pocna da trenira so dimsa od negotino kaj cifliganecot u klub i se znae toa kako odi pocnuvas da se druzis so razno razni lugje za da stvaras imidj niz gradov. Koga go vidov deka ja istetovira glavata se zaprpastiv
 
Член од
17 август 2021
Мислења
35
Поени од реакции
57
Zaro od micurin. Dobar covek e raboti so lihva od pred nekoja godina znam posledno deka pocna da trenira so dimsa od negotino kaj cifliganecot u klub i se znae toa kako odi pocnuvas da se druzis so razno razni lugje za da stvaras imidj niz gradov. Koga go vidov deka ja istetovira glavata se zaprpastiv
нишо чим не е кај (м)урГо (урко) не е тој левел

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk
 
D

Deleted member 128786

Гостин
Zaro od micurin. Dobar covek e raboti so lihva od pred nekoja godina znam posledno deka pocna da trenira so dimsa od negotino kaj cifliganecot u klub i se znae toa kako odi pocnuvas da se druzis so razno razni lugje za da stvaras imidj niz gradov. Koga go vidov deka ja istetovira glavata se zaprpastiv
Nekoja glava od orel ima na glava tetovirano od pozadi uvo sto mu iskaca, demek j orle se transformira dobro li vidov?
Автоматски споено мислење:

Kaj 3 aj uste 3
 
Последно уредено:
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Lugje ovoj Ejup so dve mali deca bese, ebati filmot za fb status da utepas nekoj maalski. Beter od ona ciganite od po 15 godini od south central i compton e toa. Predrag od ntsh i voopsto se sto pisal ne se nepoznati raboti ni za carshija ni za vnatresna kontrola. Faktot sto postojat takvi krvnici sto ostavaat deca siraci e strasen. Uste postrasen e faktot sto nasiot precedatel se slika so niv pregrnat. Ligavo odvratno.
Moze vaka nekomu zablokiran od koka i amfos mu se diga i mu stvara stravopocit zloto koga pokazuva mok, ama veruvajte odvratna rabota e da se vrtis preku ramo, drugi da glavis za dzenem, da mirisas na barut, da peres tugja krv i pred spienje i na budenje mesto sliki od dundi da ti se vrtat sliki od zrtvi preprceni. Najstrasno e mesto kur da te zabole kaj ke ides posle umiracka, da strepis sekoj den da ne te zeme senkata a da starees i da brois se positno. Ovoj zivot e test i toa mnogu kratok, ke treba da se plati eden den.
Никој од старата школа не се согласува со денешнава ситуација, уште пред неколку години Зија и многу други го зборувале тоа, дека сите млади се станати крвници, сега па кога е уште погусто со вака подредена сцена... Нема ред, само картел карактер екипи.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Лило, татко му на Ејуп ги пукаше Камер и Јонуз, а не Ејуп.
О да, иначе и татко му Лило бил лихвар, а информацијата е утната зошто многу информации за кратко време, ми пролетаа и протекоа за луѓето и случајот.
Апдејт и поправка, Ејуп во друг случај го пукал првиот човек на Камер, Џезми Небија.

"Уапсен еден од напаѓачите на Џезми Небија
Број 2917 петок, 20 февруари 2009

Уапсен е еден од тројцата напаѓачи на скопјанецот Џезми Небија (34), кој беше тешко ранет во оружен напад 17 дена во населбата Чаир. Полицијата поднесе кривична пријава против Е.Б. (21) од Скопје, кој со уште две непознати лица, на 3 февруари годинава, на улицата „Кемал Сејфула“ од „голф“ во движење со пушка пукале кон Небија, кој возел „ауди“, нанесувајќи му две прострелни рани во пределот на грбот. На осомничениот му е изречен притвор од 30 дена. Од МВР велат дека Е.Б. и порано бил пријавуван за напад врз службено лице, насилство, тешка телесна повреди и недозволено држење оружје. По другите двајца напаѓачи се трага.

Како што пишувавме, Џезми му е брат на Насер Небија, кој беше убиен при полициска акција во Арачиново. Акцијата следуваше по убиството на полицискиот „тигар“ Зоран Марковски, извршено лани во Автокоманда. Полицијата тогаш информираше дека и Џезми бил пријавуван за тешка кражба, односно за учество во толпа што ќе изврши кривично дело. (Г.А.)"

 
Член од
22 јуни 2019
Мислења
215
Поени од реакции
697
Кога пишував пред неколку месеци за Кичеец вие ми кажувавте за некој локал бараби од Охрид. Еве видовте колку е моќен и опасен власта се смени и пак е моќен.Го урна сјо ако америка и европа стоеа позади сјо.Дали знае како изгледа затворот пошто цело лето си беше во Охрид.
 
Член од
16 септември 2009
Мислења
64
Поени од реакции
88
Кога пишував пред неколку месеци за Кичеец вие ми кажувавте за некој локал бараби од Охрид. Еве видовте колку е моќен и опасен власта се смени и пак е моќен.Го урна сјо ако америка и европа стоеа позади сјо.Дали знае како изгледа затворот пошто цело лето си беше во Охрид.
Да бе стварно во право беше ејјј... алал да ти е човече...
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.919
Поени од реакции
12.409
Кичеец веќе две три лета уназад секој ден е во Охрид, впрочем типот има отворено плажа и цело лето си го лади на плажата. Не знам зошо сите се како изненадени од информацијава.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom