Serie A 2021/2023

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    292
Статус
Затворена за нови мислења.

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.859
Поени од реакции
54.386
Битно медиумите во Италија пишуваа ако Интер не врзе две почетни победи ги чека страшна криза...

Јувентус освојува 1 бод против ФАКИНГ Удинезе и Емполи...
Медиумите:
Ова е поинтересно

за разлика од ИТАЛЈУВЕ и најдобриот италијанец у лигата. :pos:
 
Член од
24 јануари 2021
Мислења
767
Поени од реакции
466
Покрај Данило, Елмо, Дибала и Мората после тешкиот пораз и судијата им се извини на фановите за неговото потфрлање...

Znaesh shto e najteshko i sudijata da sudeshe za nas pak kje izgubea. Tolku umrena ekipa ne pamtam da sme imale. I od serija b ko vlegovme, tie igrachi Maradoni bea za ovie sega. Najvishe me teshi nekoj juventini, optimisti se, se nadevaat deka globilon smrden kje ja popraj ekipata. A ustvari drvana shto se vo ekipa bez pari da gi davame na nekoj ekipi nema da gi zeme nikoj. Iskluchi televizor i dogodina pak, treba i vie da se poraduvate malku… Makar da sakam Lazio ili Roma da se prvi
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.813
Поени од реакции
8.646
2019 година Емполи изгубил од Јуве 1-0 и после пресот со Алегри, кога дошол Андреацоли, сите новинари си отишле.. сега после победата, имало еден куп новинари кога Андреацоли дошол на прес, баш ми е мило

Screenshot_2021-08-29-18-09-48-907_com.android.chrome.jpg
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.865
Двеве арени на кои треба да идат калчо утакмициве од вечер ( 20:45) имаат фудбал кој ќе трае до 10 за 9 минимум, без продуженија, на другиве има ПСЖ и одбојка исто у живо така да нема шанса и на нив да пуштат нешто, интересна телевизија мора да се признае.
 
Последно уредено:
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.467
Поени од реакции
4.622
Двеве арени на кои треба да идат калчо утакмициве од вечер ( 20:45) имаат фудбал кој ќе трае до 10 за 9 минимум, без продуженија, на другиве има ПСЖ и одбојка исто у живо така да нема шанса и на нив да пуштат нешто, интересна телевизија мора да се признае.
Ne im e ni prv pat


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.631
Поени од реакции
2.593
Интер прво коло на домашен терен 27к публика, а Милан 37к..огромна разлика а од шампионска сезона се враќаат Интер.. некако требало многу повеќе публика да покажат респект, лани изиграа феноменална сезона и заслужено освоија.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.784
Поени од реакции
8.847
Интер прво коло на домашен терен 27к публика, а Милан 37к..огромна разлика а од шампионска сезона се враќаат Интер.. некако требало многу повеќе публика да покажат респект, лани изиграа феноменална сезона и заслужено освоија.
Антиваксери се нашиве навијачи, па не ги примаат на стадион.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.825
Поени од реакции
23.031
Антиваксери се нашиве навијачи, па не ги примаат на стадион.

Од увек сељаците и простата раја од Милано навијале за Интер, така да разбирливо е што се анти ваксери :icon_lol: :icon_lol:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.034
Поени од реакции
106.826
Не знам, некако осеќам морална одговорност да ги спомнам моите комради Лупхол и Иосоно после првиве две кола. Според нив Јувентус лесно ќе се прошетал до титула, Интер ќе се борел за топ 4, Милан бил многу ослабен во однос на лани и исто ко Интер борба за топ 4, а Аталанта и Наполи можеле од сенка да се вмешаат во борба за титула. :icon_lol:
Особено смешен е делот за Јувентус, демек Алегри се вратил и тоа е тоа, божем магично стапче има па нови нозе и мозок ќе им пресади на тоа инвалидите што им играат. :icon_lol:

Не ми се обраќајте двајцата до мај кога ќе бидам на Дуомо со мојот комрад Џонтра, отруени од алкохол и славејќи 20то Скудето. Песимисти низаедни.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom