Фудбалски/трансфер дискусии

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.357
Поени од реакции
3.132
@Сладоледџија
Угледниот париски весник „Ле Паризен“ потенцира дека шеиците од Катар, Ал Келаифи и Леонардо ја одредиле пазарната вредност на Мбапе на 220 милиони евра, па сега на потег е Флорентино Перез како главен претставник на најтрофејниот клуб во Европа
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.618
Поени од реакции
10.875
Дај бе веќе нека го купат и така им треба нов Кристијано, на ништо не личат.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.471
Поени од реакции
5.474
220 милиона за 1 година од истек на договор е too much дури и за Мбапе.

Само на крај да не му се деси Рабио сценарио со тренирање со младинци. Ако им пукне филм на шеиците и тоа е можно...
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.139
Поени од реакции
28.895
220 милиона за 1 година од истек на договор е too much дури и за Мбапе.

Само на крај да не му се деси Рабио сценарио со тренирање со младинци. Ако им пукне филм на шеиците и тоа е можно...
Ако им пукне филм на Французите шо најдобриот играч им го третираат така ќе ги запалат со бензин.
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.357
Поени од реакции
3.132
220 милиона за 1 година од истек на договор е too much дури и за Мбапе.

Само на крај да не му се деси Рабио сценарио со тренирање со младинци. Ако им пукне филм на шеиците и тоа е можно...
Не е многу... Околу него ќе го градат тимот во иднина, најдобар млад фудбалер моментално...какви пари се фрлаат за другиве играчи за Мбапе ја би барал и 250.
Или на крајот ќе излезе Барса трио место Суарез он и оп Реал ќе остане со празни раце...:)
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Абе го гледал некој Матеус Куња во Херта или на олимпијада? Од видеа што гледам на YT, има потенцијал ама не ме радува некако :cenzura:
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Непопуларен факт: Мбапе е преценет и овие 160м-220м на година пред крај на договор се луди! Не сум слободен по статистики да копам и да докажам некои факти, ама е далеку од готов продукт или па има некој посебно голем репертоар на можности. Патем не е ни ефикасен голгетер. Не ми текнува по хајпан играч од него.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524


Јас не го разбирам ова, Ман Сити нема намера да плати а до сега се спремаа за 150 мил. трансфер. Па за 28/30 мил. збориме, не е некоја сума, особено за Сити. Колку од договорот му останува на Роналдо? Плследна сезона е ова?
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263


Јас не го разбирам ова, Ман Сити нема намера да плати а до сега се спремаа за 150 мил. трансфер. Па за 28/30 мил. збориме, не е некоја сума, особено за Сити. Колку од договорот му останува на Роналдо? Плследна сезона е ова?
Веројатно ќе пробаат да трампаат играч, Љапорт или Бернардо Силва.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Непопуларен факт: Мбапе е преценет и овие 160м-220м на година пред крај на договор се луди! Не сум слободен по статистики да копам и да докажам некои факти, ама е далеку од готов продукт или па има некој посебно голем репертоар на можности. Патем не е ни ефикасен голгетер. Не ми текнува по хајпан играч од него.
У екипа ви играат преценети играчи ко Рашфорд, Марсијал, Мегваер, Линделоф, ВАН БИСАКА и секако ФРЕД(ти имаше за него некоја имагинарна статистика пред некое време дека бил мн јак пошо имал највеќе пасови до тој играч што асистирал?)


Смири се малце, еве се надевам викендов ќе имаш време да копаш по статистики и да докажеш со некои фрапантни и тотално небитни факти.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
У екипа ви играат преценети играчи ко Рашфорд, Марсијал, Мегваер, Линделоф, ВАН БИСАКА и секако ФРЕД(ти имаше за него некоја имагинарна статистика пред некое време дека бил мн јак пошо имал највеќе пасови до тој играч што асистирал?)


Смири се малце, еве се надевам викендов ќе имаш време да копаш по статистики и да докажеш со некои фрапантни и тотално небитни факти.
Ао сине, па ти се бодеш. Која е корелацијата меѓу набројаниве и дотичниот лик ? Една голема нула. Ако навивав за Вардар, немаше да бидам квалификуван да дадам коментар, оти тимот ми игра во втора македонска лига? Fuck Logic ...

Пошто си немаш благе везе кој ми е ставот за Фред и кој е ставот на фан базата, ќе те замолам да не рипаш кон неосновани заклучоци кои апсолутно не се валидни, нити па кажани од моја страна. Статистиката си беше доста јасна - типот бил и офанзивно корисен за тимот, иако никој (па ни јас) не му го припишува тоа. АПСОЛУТНО НИКАДЕ НЕ СУМ СПОМНАЛ ДЕКА Е ЈАК ИГРАЧ! НИКАД НЕМА ДА БИДЕ!

АЈ СЕА ПРОЧИТАЈ УШТЕ ЕДНАШ ДА НЕ ТИ СЕ СОНИ УШТЕ НЕШТО :D

1629977646343.png

Клучен збор: ПОКОРИСЕН!!!
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Ао сине, па ти се бодеш. Која е корелацијата меѓу набројаниве и дотичниот лик ? Една голема нула. Ако навивав за Вардар, немаше да бидам квалификуван да дадам коментар, оти тимот ми игра во втора македонска лига? Fuck Logic ...

Пошто си немаш благе везе кој ми е ставот за Фред и кој е ставот на фан базата, ќе те замолам да не рипаш кон неосновани заклучоци кои апсолутно не се валидни, нити па кажани од моја страна. Статистиката си беше доста јасна - типот бил и офанзивно корисен за тимот, иако никој (па ни јас) не му го припишува тоа. АПСОЛУТНО НИКАДЕ НЕ СУМ СПОМНАЛ ДЕКА Е ЈАК ИГРАЧ! НИКАД НЕМА ДА БИДЕ!

АЈ СЕА ПРОЧИТАЈ УШТЕ ЕДНАШ ДА НЕ ТИ СЕ СОНИ УШТЕ НЕШТО :D

Прегледај го приврзокот 304765

Клучен збор: ПОКОРИСЕН!!!
Во ред господине Пеп Гвардиола, би сакал да ги почекаме статистиките и фактите за Мбапе уз едно убаво опширно објаснување за како тоа најдобриот млад играч во свет е преценет и не вреди.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.587
Не сум слободен по статистики да копам и да докажам некои факти
Подобро што не си слободен, ќе изгубиш драгоцено слободно време и ништо нема да докажеш него ќе си го побиеш срамното мислење што го имаш напишано.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.004
Поени од реакции
55.236
Јас не го разбирам ова, Ман Сити нема намера да плати а до сега се спремаа за 150 мил. трансфер. Па за 28/30 мил. збориме, не е некоја сума, особено за Сити. Колку од договорот му останува на Роналдо? Плследна сезона е ова?
Па зашто да платат кога агентот го нуди насекаде а Јувентус со две раце би прифатил да се отараси од платата негова. Јас сум сигурен дека да запне Сити за трансферов, ќе го добие Роналдо за 0 евра.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom