Фан клуб: РК Пелистер

Член од
24 јуни 2016
Мислења
1.080
Поени од реакции
1.880
Abe docekavme Nikola Markoski crven da dobie vo zivotot faul da napraj pa fala kurcu ejj jas sum sreken za vas ne znam :pijani:
 
Член од
18 септември 2020
Мислења
1.029
Поени од реакции
5.676
То е то.. гледајте на ова како подготовка за новата сеозна (за помалце да боли :))
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.287
Поени од реакции
5.453
Дај бе нека го избркаат овај Бабич , со овај ништо не прајме
 

bitolcanec_1

ветеран од златното време
Член од
6 јуни 2011
Мислења
693
Поени од реакции
1.187
Без добра тактика и промена на неколку типа на одбрани, брзи трансформации и шареноликост ништо, ќе боли цела сезона...Премногу лесно сме проочитани едно те исто се игра цело време....Не велам не, не му е денот ок, али на долги стази мора промена и во формации и во постави, сега барем се појачани од лани
 
Член од
6 февруари 2011
Мислења
623
Поени од реакции
2.540
Овие со Бабиќ тренират нешто или парадираат само...
Одбрана чорба , напад статични само шут од 9 и толку.
Катастрофа
So Babic tolku. Nemame tolku slab sostav kolku sto cela ekipa e postavena staticno , nikakvo dvizenje , svedeno e se na individualni potezi , bez razlika dali igrame so Vardar , Meshkov ili Prolet edno te isto e igrata machno e za gledanje. Neznam sho misli upravata odnapred se znaj deka titulata ke ostani vo Skopje nesto nalik na proslata sezona. Vreme e za otkaz na Babic. No od druga strana koj bi mozel da bidi zamena ne mi idi ni eden sloboden trener , shto bi napravil razlika.
 
Член од
28 септември 2011
Мислења
695
Поени од реакции
892
Vazno superkupo go donesoja bitola ako vardar bez stranci igrase (takvi ke bidat site izjavi cela sezona) :aplauz:
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.287
Поени од реакции
5.453
So Babic tolku. Nemame tolku slab sostav kolku sto cela ekipa e postavena staticno , nikakvo dvizenje , svedeno e se na individualni potezi , bez razlika dali igrame so Vardar , Meshkov ili Prolet edno te isto e igrata machno e za gledanje. Neznam sho misli upravata odnapred se znaj deka titulata ke ostani vo Skopje nesto nalik na proslata sezona. Vreme e za otkaz na Babic. No od druga strana koj bi mozel da bidi zamena ne mi idi ni eden sloboden trener , shto bi napravil razlika.
Или некој скандинавец или шпанец...
Еве Дејвис е слободен мислам после отказот од Веспрем .Нека си најдат некој , не се е толку слаб составот , колку овај црепот на клупата.
 
Член од
6 февруари 2011
Мислења
623
Поени од реакции
2.540
Или некој скандинавец или шпанец...
Еве Дејвис е слободен мислам после отказот од Веспрем .Нека си најдат некој , не се е толку слаб составот , колку овај црепот на клупата.
Da ne se lazime,malku da sme realni ime kako Dejvis ne ti idi vo Bitola. Mora promena igrame rakomet ala Lino… katastrofa.
 
Член од
2 август 2011
Мислења
1.137
Поени од реакции
1.314
Mnogu slab Babic, ne mozi da probies preku sredina 20 bloka dobi Maras i pak isto. Nikakva igra na krilo nisto samo probvaj na piker koga ke svatea deka ne odi na piker veke pasiven sutni i blok. Odbranata druga prikazna ziva katastrofa ne go zatvori Skube i tolku. Ako ne go spaskat Babic tolku od ova sezona.

Sent from my M2004J19C using Tapatalk
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.287
Поени од реакции
5.453
Da ne se lazime,malku da sme realni ime kako Dejvis ne ti idi vo Bitola. Mora promena igrame rakomet ala Lino… katastrofa.
Нека му дат пари да видиш како иди. Сигурно е тука негде со Бабич по примања шо би барал
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.861
Поени од реакции
7.243
Нема теоретските шанси Бабич да го избркаат како му е пикнат подкожа на газдите чудо едно чоекот е таков лигав тип слаткоречив то шо сакаш да слушниш ќе ти кажи а на тренинг ништо не прај тешка превара уште лани реков после поразот од 1961 дека треба да одиме на тренинг и да јади шамари тој и она чупето стипе арно ама тогаш го скрија му пријавија Корона и плус бев поединец шо бев против него сега шо ме радува видоја сите дека чоекот е застанат во времето цела среќа шо 1961 го имаат вујо(па глуми нешто и експериментира) кој исто е од старото кино и имаме некакви шанси за титула кај нас ако брани салам голманот и судиите не не дупат имаме шанси за титулата
Но на долг рок нема да има никаков резултат па дури лани чинам договор на три години му дадоја без никаков успех и резултат абе јович пијаницата дупло потешки и подобри тренинзи му прај на децата а првиот тим си прај забава и од кафе на кафе се по цел ден па ако не ги болат парите газдите нека ги фрлаат за џабе до тогаш ќе се радуваме што сме едно ниво погоре од порано(ко игравме со фудбалери) но далеку од тоа што треба да бидиме и шо рековте не сме толку лоши последните 10 минути изиграа нешто се растрчаа нашите(значи можат) има надеж ако се смени тренерот, ако не ќе чекаме реката пак да протечи кај што течела и едино чинам голманите гледаат снимки од противникот прават анализа кој каде како шутка и што играат а другите колку да изиграат и да се соберат ради реда а за то маџовски ојлевски марковски танковски нема шо да се коментира Пелистер ќе му биди најголем дострел во кариерата ај шо не знаат барем пример да земат од радович да се борат и тој не кој знае што ама на секој натпревар пробува да дава 100% па со борба надополнува што има ограничен квалитет а овие манекените ај шо не знаат напад па ниту во одбрана не се борат за шо кур му земаат плата вистина не знам наместо да земат да воведат награди и казни за не залагање тие чекаат да помини месецот да земат плата и толку да се врши по кафичи ама како шо рекоја ќе имаат оправдање го зедовме суперкупот годинава лани струга турнирот а вгодина можи до грција некој турнир итн...

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
П

Пљампач

Гостин
Мешков се екипа за ЛШ. Ние сме по квлитет екипа за ЛЕ.
Високата разлика денес е поради безидејноста нс Бабич... Прочитан беше од противникот до детал, како селски буквар.
Мислам дека сега е моментот да се донеси нов тренер, пошо очигледно со него ќе ја изгубиме и оваа сезона.
Премногу филозофира а ништо не работи со екипата.

Време е за промена на тренерската позиција.
 
Член од
1 февруари 2014
Мислења
319
Поени од реакции
230
Treba da se isprajme na treninzi i utakmici protiv babic site slozhno pa saka nejkji da si odi. Po bezideen trener nemalo dosega vo Bitola. Napred neznajme kaj terame ako ne ja reshi Peric, odbranata da ne zboram kolku e losa. Ovaj tim mozi edno 50% plus pojje od ova igra sega so ja igra da ima brz rakomet i popodvizhna odbrana.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Одбраната швајцарско сирење.
Далеку послаба и потромава од ланската.
Ако веќе не можиш во напад, барем во одбрана бори се, принуди го противникот да се мачи за секој гол.
Овие како без душа, дури да стигни Кушан до играчот 2 минути.
За Маркоски да не прајме муабет, кој аматерски старт.
Зеде, го нокаутира, каде бе?:eek:
Па и Обрадовиќ, без мозок потег.
Не можи бе со вакви стартој одбрана да играш, во јаки натпреварувања.
Шо е ова, 96та ? Со Јафа Промет ко се тепавме?
Помина то време, сега секој старт шо е во предел на лице ти е автоматски црвен картон.
Кај беше Кукоски? Повреден е или Бабиќ изиграва нешто, тактички го изостави?
Не ми е јасно.
Кукоски, за оние шо ни играт одбрана е доктор, шеф на катедра,.
Единствен играч, шо игра одбрана е Обрадовиќ,ама ако му е смирен мозокот, ако не, ќе си јади црвени картони.

Со 3 пикери, од тие 3 пикери ефект НУЛА.
Дури да се свртат, дури да примат топка, свирнал судијата пасивен напад или пробивање.
Реално, овај Мешков се покажа како преголем залак.
Уште се зелени за вакви екипи, макар и ослабени.
Без Пешиќ, без Бонафон, без Пачковски итн.
Рутински не изрешетаа, како на тренинг.
За екипа шо игра конфузна, бавна и пред се некоординирана одбрана не треба појќе.
Излезе на крај дека џабе го избркаа Вегар, барем за одбрана беше добар дечкото, далеку поподвижен од Кушан и Маркоски.
Овие дури да стигнат да се постават, за прекин на противнички напад не прам муабет, топката веќе на центар е.
Не можи голманите 15 зицери да фатат, па да се провлечиш со вака слаба одбрана.

Реално, далеку сме, многу далеку.
Очекував појќе, барем да се борат, да ја продат скапо кожата.
Ама да бидиме и реални, Мешков е екипа од ТОП 16 екипи во ЛШ, веќе неколку сезони наназад.
Далеку сме од ова ниво, за жал.
Прочитана игра во напад,
Сите ги научија, знат дека Периќ бара или дупка во зоната и да влези во простор меѓу 7,6 метри, или ќе го бара Кушан.
Сите екипи, со подвижна централна одбрана ќе го затворат навремено.
Мараш, далеку е дечкото од прв десен бек, на она дете му требаат многу утакмици, да работи некој со него, постепено да ги корегира грешките.
Мора да поработи на скок шутот, или дирек блок јади, или голманите лесно го читат, оти ја губи силата при скокот и не можи да ја дофрли топката до гол, зато сите топки ко ќе се мачи да си напрај позиција долу ги мава.
Ко ќе почни да мава дијагонали горе, ќе биди друга песна, вака секој просечен голман ќе си билда статистика на него.
Памтам, Богдан Маковеј пред 20 години.
На тренинг, со Митков и Јоноски држеше посебни индивидуални тренинзи, само со нив,како први бекој шутери во екипата.
Клупа ( та дрвената шо беше, легендардната ) ќе наместеше и СКОКАЈТЕ НАД КЛУПА, и шутој САМО ГОРЕ, ДИЈАГОНАЛИ, ГОРЕ., ГОРЕ.
Ако одеа долу шутојте, каков ремет јадеа, леле, леле, викање, урлање.
И така по 2 саати.
Е, вакви тренинзи имаше таа екипа.
И зато играчи ко Митков и Јоноски таа сезона личеа на играчи.
Мојсо, најјаката сезона во кариерата ја изигра тогаш, незапирлив беше.
Да не прајме муабет за кондицијата итн.
Не е ни чудо шо таа екипа стигна финале на Челинџ куп,, прво место во регуларен дел на првенство и финале на куп.
Се е до тренерот и до концепцијата.
Замина Маковеј, паднаа сите играчи, се врати се по старо/
Таков тренер, според мене, Пелистер никогаш немал, ниту ќе има, дај боже да грешам.

Бабиќ не можам да го разберам.
Ме изненадва од меч во меч, константност нула.
Да не прајме муабет за ротацијата, која во добар дел нема логика и е без ефект ( со јаките екипи, зато и губиме редовно).

Не знај чоекот избор на играчи да си напрај, има на располагање управа како шо ретко која екипа на Балканот.
Да речи, чекајте бе луѓе, екипа треба да напрајме, да не се дуплираме со идентични играчи по позиции.

Прибрал онде по 3ца на секоја позиција, ефект нема, од речиси поголемиот дел од клучните позиции.
Демек долга е сезоната, ќе играт другите со Аеродром, Работнички, Тинекс и Бутел.
Таму ќе дават по 7,8 гола по меч, и демек добри е за Пелистер.

Пак ќе се навратам, на слабостите и дупките шо ги остај непополнети.


Лево крило не зеде, се гледа колку се мачиме секоја утакмица ( со појјаки екипи не ни прам муабет).
Исто ко без чоек играме на таа позиција.
Десен бек фали, некој калибар како Станојевиќ шо беше пред 3 сезони, класичен шутер,
Ако веќе не зеде десен, поубо нека тера со Радовиќ, да не се трупаат играчите за џабе.
Џабе пари се фрлаат на Велковски, квотер бек- разигрувач.
Ама ко ќе го видиме ефектот на Мараш овие утакмици, можи и квотер бек ни треба појќе, отколку шутер. :pos:
Среден бек нема, ниту Табоада, ниту Обрадовиќ не се класични плејмејкери.
Среден бек не е ниту Танкоски.

Дај боже да ме поправат сегашните играчи во текот на сезоната ( оти јасно е дека нема да има нови играчи ).
 
Член од
27 јуни 2018
Мислења
131
Поени од реакции
266
Ако не се лажам моментално Алушо е слободен и реално многу добар стратег е, барем според мене Вардар едно 5 години се врати назад оти го избрка, единствен проблем со него е то шо нема голем авторитет, во моменто тој за Бабич е др на науки, вреди да се проба да го вратат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom