Фан Клуб: Вардар

Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.030
Какво враќање во минатата декада беше ова. Да им скандираш на Петров и Оли Пеев. Фалеше уште Мојсов ики тројката Станковиќ, Леповиќ и Перендија. Плус Симов, Глигоров, Таневски и Фичо Ивановски како тренери...
Реално, би требало да сме фаворити за прво место.

Новиве спонзори не може да бидат посомнителни. Цела делегација, сите во брендови стегнати, пола ко од Латино картели излезени. Којзнае што има во позадина. Мој тип е дека ќе се вратиме експресно, може ќе се бориме за Европа, па дури и за титула, ама кога ќе си одат овие, ќе има некој долг од кој ќе нема назад.
Вардар со долг од 3 милиони, а тренираат на градски за втора лига, ПОД РЕФЛЕКТОРИ.
Ово нема ни у Београду...
 
Член од
27 мај 2018
Мислења
726
Поени од реакции
1.257
Какво враќање во минатата декада беше ова. Да им скандираш на Петров и Оли Пеев. Фалеше уште Мојсов ики тројката Станковиќ, Леповиќ и Перендија. Плус Симов, Глигоров, Таневски и Фичо Ивановски како тренери...
Реално, би требало да сме фаворити за прво место.

Новиве спонзори не може да бидат посомнителни. Цела делегација, сите во брендови стегнати, пола ко од Латино картели излезени. Којзнае што има во позадина. Мој тип е дека ќе се вратиме експресно, може ќе се бориме за Европа, па дури и за титула, ама кога ќе си одат овие, ќе има некој долг од кој ќе нема назад.
Вардар со долг од 3 милиони, а тренираат на градски за втора лига, ПОД РЕФЛЕКТОРИ.
Ово нема ни у Београду...
se sprema Vardar za Fener :)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.030
Во претходниот пост заборавив да прашам, кој е дечкото што е ко засилување од Исис? Уште три четврти му фалеа и правец во џихад да оди.
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.459
Поени од реакции
3.482
Од Најденов и Лазаревиќ сепак изгледа ништо? Симов очекува уште засилувања од друга страна.
Со Најденов уште е отворено се, Лазаревиќ според мои сознанија нејќел да игра 2 лига, а Илиќ е ? засега. Како и да е, нови имиња ќе има. Според мене ако не остане Боки, ни треба заден везен пред се и десен бек.
Автоматски споено мислење:

Во претходниот пост заборавив да прашам, кој е дечкото што е ко засилување од Исис? Уште три четврти му фалеа и правец во џихад да оди.
Младинец е, беше во Вардар и изминатава сезона, само слабо добиваше минути.
 
Член од
11 мај 2020
Мислења
125
Поени од реакции
285



 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Треба уште засилувања за да бидат конкурентни и во купот.
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.459
Поени од реакции
3.482
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.030
@Калараш ти веројатно ја имаш оваа информација. Кои се младите кои тренираат со прв тим? Го познав само Давид Велковски, другиве не им ги памтам фаците, сите ми се исти :D
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.355
Поени од реакции
7.307
Со Најденов уште е отворено се, Лазаревиќ според мои сознанија нејќел да игра 2 лига, а Илиќ е ? засега. Како и да е, нови имиња ќе има. Според мене ако не остане Боки, ни треба заден везен пред се и десен бек.
Автоматски споено мислење:


Младинец е, беше во Вардар и изминатава сезона, само слабо добиваше минути.
Малце да не се преценил тој Лазаревиќ, ама ај он си знае најубаво. А Илиќ коњот, благодарение на чии киксови, испаѓањето е добар дел и негова заслуга, не треба ни минута да му се остави да се размислува. Одма нека се тргне по друг голман. Не знам зашто уопште не го задржале Игески.
@Калараш ти веројатно ја имаш оваа информација. Кои се младите кои тренираат со прв тим? Го познав само Давид Велковски, другиве не им ги памтам фаците, сите ми се исти :D
Од тие што добија шанса да играат прошлата сезона, по сликиве од тренингот ги забележав Велковски, Мицевски, Давидоски, Парталко, Мирков...
П.С. Од кај ја извлекоа опремава reusch само ич не ми е јасно:P
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom