Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

Член од
13 ноември 2016
Мислења
526
Поени од реакции
1.126
Ako si clan bar jednog foruma (a ocito si clan barem ovdje) znaci da pripadas nekom klanu, kako si onda "nesvrstan"? :) :)
P.S. Momci, nemojte zamjeriti na zajebanciji, ja si to povremeno dopustim jer spadam u ovu Titinu i Naserovu ekipu, ne moram se nikome pravdati. Nadam se da ne zamjerite. :)
Ha ha,ma ne zameram,mozda sam spiun ko ce ga znati.Vise ni sam sebi ne verujem,pa sam sebe naj vise iznenadjujem.Ovo je namerno znam da treba iznenadim.

Eh gde bi nam bio kraj kad bi se kojim slucajem jednom i slozili.....
 
Член од
25 март 2017
Мислења
129
Поени од реакции
205
Pitanje za znalce

Kako da odobrovoljim "Crnu Udovicu" koja mi izbacuje Device conflict...device ID mismatch pa da bude Bijela Udovica.

Prijatan boravak na Kajgana forumu

I da iako mi nije stalo toliko zbog toga ali mi je neobicno da trenutno imam samo 2 posta
 
Последно уредено:
Член од
27 февруари 2017
Мислења
893
Поени од реакции
3.741
Mala digresija (nema veze sa ovim tvojim gore), sjetio sam se one dobre:
Od kako sam sam sebe uhvatio u laži više nikome ne vjerujem :) :)
Otprilike k'o kad te zena uhvati da je varas a ti se izvlacis na foru: "Pa dobro, je l' ti vjerujes meni ili svojim ocima". :D:D
 
Член од
24 ноември 2018
Мислења
360
Поени од реакции
223
Pozdrav swima dali imate domace filmove m3u i crtane filmove u m3u hvalla svima.. Ako imate mozemo se menjati
 
Член од
23 октомври 2017
Мислења
1.208
Поени од реакции
6.782
ovo neko rikno ili neka lista cccc sta reci
Автоматски споено мислење:

Никој не зборува дека листата што ја објави е твоја. Таа листа беше во SF XC, а со самото објавување им направи штета на оние кои немаат што да гледаат. Тоа го прави само една личност, па би помислил дека си во некоја корелација со него.
Постои едно непишано правило до каде може да се оди односно граница што може да се објави, а што не. Таа граница ти ја помина. Ако некој решил да уништи нешто што многу луѓе го гледаат, ако не овде тогаш ќе биде објавено на друго место и тука нема лек. Јас не можам и не сакам да изигрувам полицаец кој што објавува.

Пример, ова е свежо извадено, сите се повеќе конекциски листи:
Прегледај го приврзокот 300657

И сега треба да ги објавам? Секако не.
super je to i jos bolje sto nema na slici ni jedan nas server tako i treba i nisu cemu
 
Последно уредено:
Член од
13 ноември 2016
Мислења
526
Поени од реакции
1.126
Kao prvo ti neznas ni pročitati post da bi ga razumio,ja nisam od tebe trazio na privat nikad ništa niti ću traziti. Vrati se jednu stranicu nazad na post #99106 i #99107 i valjda ce ti biti jasno.
Znači postovi su javni i moze ih svako vidjeti. Nezelim nikakvu raspravu s tobom, nisam ja taj za koga me smatraš i moj nik je na svim forumima isti i nemam ih vise i nisam taj koji uništava liste.Listu trazim javno i nikom ne zatrpavam inbox. Ima par članova koji pošalju listu medju njima je i Dux4 od kojeg imam kreku od januara, još uvjek aktivna mada negledljiva , stalno blokira.
Toliko od mene
Shvatam ja tebe,ali ne tvoje postove.Kazem ti javi se na pp da ti posaljem a ti mi odgovaras +ja nisam od tebe trazio na privat nikad ništa niti ću traziti.-Listu trazim javno i nikom ne zatrpavam inbox.Pa jel hoces da ti posaljem javno,kako onda mislis da traje i da gledas.Razjasni mi to ako moze.
 
Член од
18 ноември 2018
Мислења
678
Поени од реакции
529
zdravo molim exyu listu ako mogu da dobijem da duze radi naprimer zvjerka fala
 
Член од
20 февруари 2015
Мислења
86
Поени од реакции
80
pozdrav svim clanovima foruma...
ako neko ima i zeli da mi posalje listu sa kanalima iz Holandije/Nizozemske/,,,
hvala unapred....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom