ЕУРО 2020 - Нокаут фаза

Кои репрезентации ќе стигнат до финалето на ЕУРО 2020?


  • Вкупно гласачи
    129
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.372
Поени од реакции
42.562
Како ова помина во полуфинале на Европско, со вар технологија и 10 судии позади неа. Ако на некој му требаше причина плус, за да навива против одвратниве Англичани, еве му. :)

Реално, Германија (веројатно најслабата Германија во последните 20 години) е единствената екстра квалитетна репрезентација, против која играа ова првенство. Италијанците ќе бидат доста подобри од Данска во финале, така да ќе треба да играат многу подобро од вечерва. Иако, цело првенство го играат на индивидуален квалитет и тврд фудбал. А Италија е неспоредливо тактички поквалитетна репрезентација, иако играчки Англичаниве веројатно имаат поголем талент и поширок ростер. Мада, ако добиваат вакво судење, никаква тактика не помага. :)
Мене се ми мириса дека ова ќе биде една италијанска класика, кај што педерите ќе се појават баш за да расипат работа. Сега гадовиве ќе бидат полни со ентузијазам, ќе имаат освоено титула веќе во главите, домашна публика, тони притисок за победа. И ете ти го овие со сите калчо трикови во торба и некоја 1-0 победа. :icon_lol:
Ќе биде циркуз во недела на форумов. Финалето we all deserved.
Вака ако гледаме и Италија играше против Белгија која е веќе на сам крај на златната гемерација, и за која притоа не играше Хазард, а КДБ играше повреден и против најслабата Шпанија во 21ви век... другите исто просечни репрезентации..

Ама муабетов е скроз небитен. Заслужено финале и за двете репрезентации и се на се едно одлично Европско Првенство. :)
 
Член од
10 август 2011
Мислења
1.928
Поени од реакции
7.780
Вака ако гледаме и Италија играше против Белгија која е веќе на сам крај на златната гемерација, и за која притоа не играше Хазард, а КДБ играше повреден и против најслабата Шпанија во 21ви век... другите исто просечни репрезентации..

Ама муабетов е скроз небитен. Заслужено финале и за двете репрезентации и се на се едно одлично Европско Првенство. :)
Како и да гледаме и Шпанија и Белгија беа многу подобри од Германија првенствово. Германците имаа еден блесок со Португалија, друго се беше патетично. Тоа со Унгарија беше вистински резил. Иако, они го имаат талентот и мислам дека ќе се вратат во конкуренција уште на светското следната година, нормално со нов тренер. Очигледно е дека тимот покажуваше револт кон Лев.

Италија беше севкупно најубедлива првенствово. И финалето им е заслужено.
Англија имаше одличен пат во елиминации и група судии со лош вид во полуфинале. Али ај, и они заслужено во финале. :D
 

Trent Alexander Arnold

Stamford Bridge, Fulham Road, London, UK, SW6 1HS
Член од
30 јули 2020
Мислења
914
Поени од реакции
4.144
20210708_001659.jpg

20210708_001422.jpg

20210708_001616.jpg

20210708_001556.jpg

20210708_001606.jpg

20210708_001413.jpg

20210708_001432.jpg

20210708_001500.jpg

20210708_001450.jpg

20210708_001338.jpg

20210708_001315.jpg

20210708_001351.jpg

Ostana da se likvidira ušte toj gnasen kalčopoli ligav italijanski fudbal što od sekogaš sum go mrazel. I toa e toa.
Sovršen kraj.

Plus Djokovic da im ja izede trevata na Wimbledon I toa kje e crešata na šlagot.

Ajmoooooo!
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.728
Поени од реакции
11.564
Чему потреба од ваков виктим менталитет кај фановите на репката што најгласно ја пее националната химна? Сите спремни со барем 5 оправдувања у случај Италија да изгуби во недела, од вембли и вар до борис и кралицата.

Со фер судење Англија имала апсолутно 0 шанси да ја победи страшната Италија со Емерсон Палмиери, Ди Лоренцо и Имобиле у први 11. :ROFLMAO: Истата Италија што завчера у прво полувреме против Шпанија 7 пати ја имаше топката у посед.
 
Последно уредено:
Член од
16 април 2014
Мислења
7.055
Поени од реакции
11.020
Чему потреба од ваков виктим менталитет кај фановите на репката што најгласно ја пее националната химна? Сите спремни со барем 5 оправдувања у случај Италија да изгуби во недела, од вембли и вар до борис и кралицата.

Со фер судење Англија имала апсолутно 0 шанси да ја победи страшната Италија со Емерсон Палмиери, Ди Лоренцо и Имобиле у први 11. :ROFLMAO: Истата Италија што завчера у прво полувреме против Шпанија 7 пати ја имаше топката у посед.
Што ти е бе? Се искина па Шпанија во првото.
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.728
Поени од реакции
11.564
Што ти е бе? Се искина па Шпанија во првото.
Каде реков дека Шпанија се искина во прво полувреме? Зборам конкретно за Италија, премотај видео на x10 брзина и брои колку пати Италија помина пола терен у тоа полувреме, со топка не можеа да се состават.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.825
Поени од реакции
23.031
Ostana da se likvidira ušte toj gnasen kalčopoli ligav italijanski fudbal što od sekogaš sum go mrazel. I toa e toa.
Sovršen kraj.

Plus Djokovic da im ja izede trevata na Wimbledon I toa kje e crešata na šlagot.

Ajmoooooo!
Па шо не кажеш одма дека си сељак бе
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.070
Поени од реакции
22.105
Каде реков дека Шпанија се искина во прво полувреме? Зборам конкретно за Италија, премотај видео на x10 брзина и брои колку пати Италија помина пола терен у тоа полувреме, со топка не можеа да се состават.

spanija go igra najdosadniot, semkarski fudbal na svetot. komotno mozes da ides na sred poluvreme da se izmocas, da si kupis pivo, i da prosetas vo podtribinskiot del na stadionot i da znaes deka nisto ne si propusil. besmislena tikataka bez nikavka konkretna zakana so minuti i minuti. DOSADA, radi niv treba da se vovede pasiven napad im ebam toa fudbalot umrven. italija, anglija, svabite i red drugi bar imaat konkretna igra, napagaat se branat i u 2 min se nekogas poopasni od najdosadnata selekcija na svetot za celo poluvreme. mizerija ziva, taka da neznam zosto voopsto gi spominjas, italija- anglija ke bide bas pravo finale kade ke ima FUDBAL a ne tikataka i semkarski fudbal.
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom