Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
21 декември 2020
Мислења
15
Поени од реакции
12
Aj edna pomos mi treba ..vo sofija sum momentalno . Test napraven antigen vo delcevo vo vtornik a vlegov vo bugarija denes sreda.. testot mi go zadrzaa na mk granica. E sega oti testo e validen 48 saata a jas planiram vo petok da se vratam nakaj 5 da trgam .. dali oma sansi da mi napraat problem nagranica bugarite ili nasite da ne me pustat da recat ne e validen testot ..ako ne da se vrakam utre pa drugata nedela pak da dojdam a treba vo petok posle 2 da si zemam pasos denes se slikav .. kojznae da odgovore od golema pomos ke mi bide
Mene 2 pati koga odev mi go baraa testot koga izleguvav na granicata Zlatarevo, no imav napraveno nekolku kopii, neznam zosto go baraa i sto ke im e no ete... Pretpostavuvam za da te izgrebat za "kafe" ako go nemas.
 
Член од
31 декември 2009
Мислења
569
Поени од реакции
142
Ima li nacin da doznaam koj datum imam zakazano za intervju.
Posrednikot tesko mu e da kaze.
Broj nekoj da se javam nekoja opcija?
 
Член од
25 јуни 2021
Мислења
145
Поени од реакции
300
Zdr. ovde sum nova
Bev na intervju na 31.12.2020, sega sum na 2.
Sto da ocekuvam, za kolku vreme bi dosla do drzavjanstvo?
Koga bev na intervju nekoj od tie sto cekavme rece za godina dena. Ima li nadezi?
Blagodaram
 
Член од
23 март 2020
Мислења
30
Поени од реакции
79
Decki dojdov Sofija vcera 10 bez 15 pred pravosudie bev.Imase okolu 80 dusi pred mene i prilicno brzo odese za sat i pol ostanaja uste 10dusi pred mene AMA gospodata resija sat i 20min. pauza da pravat i posle pauzara 30 dusi preku red vleguvaa.Zavrsiv tamu kaj 3h i ostanav preku nok da probam da se slikam denes.Ima hotel na 130metri od lege6 18€.Jas dojdov so posrednik toj si brkase prevodi banki opstini cuda.Denes gi nosev dopolnitelnite dokumenti za majkami okolu 10h i za drzavjanstvo imase okolu 80-100dusi sto cekaat.
 

Attachments

Член од
13 декември 2017
Мислења
103
Поени од реакции
338
Како се движат цените на посредниците за подигање указ, ЕБГ и сликање? Се споменуваат суми дури до 350 евра. Ќе сакате ли да пишете колку плативте за последната фаза по потпишувањето на указ? Фала ви на тие што ќе пишат.
 
Член од
16 мај 2019
Мислења
65
Поени од реакции
177
Како се движат цените на посредниците за подигање указ, ЕБГ и сликање? Се споменуваат суми дури до 350 евра. Ќе сакате ли да пишете колку плативте за последната фаза по потпишувањето на указ? Фала ви на тие што ќе пишат.
Jas predhodnata nedela bev, ponedelnik podignav ukaz, vtornik se slikav, cetvrtok zedov pasosot, 310e sve komplet
 
Член од
6 март 2019
Мислења
389
Поени од реакции
589
Јас пошто не сум во мкд. Авион од немачка, хотел бугарија, посредник...да спремам кешот :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom