Фан Клуб: Арсенал

Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.033
Поени од реакции
6.698
Абе тежок е овој трансфер да бидеме реални сеа, човеков нема играно а и нема ни да игра фудбал 9 месеци без ни да тренира со тимот. Комплициран трансфер е и ги разбирам оти чекаат и го влечат. Ако го купиме и биде труп ти прв ќе бидеш што ќе ги кажуваш овие работи :D
Автоматски споено мислење:

Али се тоа кажано ја би да ризикувал со Онана место да даваме 20 милиони за Рамсдејл. Читав дека имаме одличен талент од голман во академијата Оконкво. Можевме Рајан за без пари до сеа да го потпишеме, таму не знам што се чека.
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.859
Поени од реакции
7.083
Ваква прилика за добар голман не се укажува редовно, без суспензија нема да имаше теоретска шанса да го ангажираме, сплет на околности ама мора да го искористат.

Лено сезонава да ја брани додека трае забраната за Онана, после тоа постепено ќе добива минутажа, следната првиот би требало да оди на продажба.
Не гледам зашо да не се надгради позицијата.
Автоматски споено мислење:

И жити се ако Ремсдејл е таа хоумгроун опција тешко нас...
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
За Рајан биле заинтересирани и други клубови, јас мислам дека Ремсдејл ќе го донесат баш поради забраната на Онана. И јас сум за да го донесат Онана, ама се сомневам дека ќе го одберат него.
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.402
Поени од реакции
6.022
Ben White skoro oficijalno… ne znam sto da mislam za transferov, koga i da gi gledav Brighton sekogas gi zaprimetuvav Lewis Dunk i Lamptey(do povredata) a nego ne… na internet ima kompilacii od negovata igra i izgleda pobrz i potehnicki potkovan Chambers. Ima i video kade Rashford go prakja po cigari 3 pati… i koja mu e tocnata visina, wikipedia veli 1.82 a transfermarkt 1.89 :nesumjas:
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.293
Поени од реакции
12.654
pa za 50m ke go kupam toa crnoto od sevilla
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.055
Поени од реакции
12.937
Абе океј, еве и верувам дека не е флоп и дека е добар фудбалер, ама одбраната беше единствено нешто што претхоната година имаше евидентен напредок и беше на некое солидно ниво, за разлика од средината и нападот каде што бевме мизерни во најголем дел од натпреварите и сега фрламе 50 милиони на дефанзивец, ми нема логика. Уште помалку логика би правеле ако само на оваа позиција земеме играчи, а дупките во средина и напад би останале непокриени, веројатно не мисли некој дека Оба - Сака - ЕСР - Пепе - Парти формацијата би проработела сега ако не работела лани, и главниот проблем бил што немало добар стопер позади нив. :eek:
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.033
Поени од реакции
6.698
Добро дај чил, прв трансфер е и почеток на периодот, доста си кубете косите. Освен ако мислите дека Салиба и Холдинг можат да ја држат таа страна и да бидеме добри во одбрана, океј, не ви се мешам, ама ја не верувам ни во двајцата и сум задоволен од трансферов.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.055
Поени од реакции
12.937
Супер е тоа океј, ако не стануваше збор за Арсенал. Ние последен добар трансфер период не сме обработиле не памтам од кога, цело време дупки некои непокриени оставаме. Што ти е тебе гаранција дека нема да е уште еден трансфер период како оној кога Чех го земавме единствено а толку дупки имавме да покриеме, ја прилично сум сигурен дека и сега ќе е така, ако овој го земеме он ќе ти е најголемо засаилување и друг трансфер од 50м нема да видиме. Доброто е што е 23 години, па можеш да го продадеш да вратиш дел од сумата ако не се покаже, а и поубаво е да градиш тим со 23 годишни отколку со 33 како што тргнавме лани.
 
Последно уредено:
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.033
Поени од реакции
6.698
Супер е тоа океј, ако не стануваше збор за Арсенал. Ние последен добар трансфер период не сме обработиле не памтам од кога, цело време дупки некои непокриени оставаме. Што ти е тебе гаранција дека нема да е уште еден трансфер период како оној кога Чех го земавме единствено а толку дупки имавме да покриеме, ја прилично сум сигурен дека и сега ќе е така, ако овој го земеме он ќе ти е најголемо засаилување и друг трансфер од 50м нема да видиме. Доброто е што е 23 години, па можеш да го продадеш да вратиш дел од сумата ако не се покаже, а и поубаво е да градиш тим со 23 годишни отколку со 33 како што тргнавме лани.
И Локонга е скоро готов, освен ако не заебеме бааѓи. За мене е добар старт тоа, ќе мораме да исчистиме првен многу па да гледаме нешто да зимаме. Лаказет, Белерин, Нкетија, Холдинг/Чејмберс, Колашинац, Вилок, Вилијан, Џака, Нелсон... ова е многу:D
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.055
Поени од реакции
12.937
Haha реакции само
Ние демек имаме, и ние бетер банда без каманда сме, да си гледаме најдобро својот двор и да си ќутиме, Тотенхем се во ситуација да ни се смее последниве години, а не ние нив.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom