Хомосексуалност (општо)

Дали ги оправдувате хомосексуалните врски,бракови и посвојувањето на деца од страна на хомосексуалци


  • Вкупно гласачи
    1.112

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Со партиска книшка, тоа е најважниот услов, тука не те прашуваат дали си хетеро, геј лезбо, транџа.

Нема потреба од јаже има доста други начини за вршење самоубиство.
Поентата ми беше дека горенаведеното не е релевантно и не е причина поради која некој работник не напредува на повисока позиција.


Сарказам беше ова со јажето.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.630
Поени од реакции
34.884
Повеќе време ќе му треба од нормална пауза зошто ќе сака да јаде повеќе пати, па пола работно време ќе му оди во паузи и ќе се бунат другите и така ќе го отпуштат. Или нема да биде претставителен за да напредува, срамота е ако падне нешто па да се наведне, ќе му ја види јавноста цртата на задникот.
Зошто мислиш дека некој ќе го отпушти од работа хомосексуалецот ако е професионалец во тоа што го работи и му носи пари на газдата?
Како сексуалната определба влијае врз работата?
Зошто мора приватни работи како сексуалноста да се изнесуваат во јавност?
Зошто секогаш мора да се глуми жртва дека некој е отпуштен од работа или не добил работа само и само затоа што е со друга: сексуална определба, религиска определба, етничка припадност, друга раса? Демек хетеро не ги бркаат од работа?

Еве јас сум глуп, ако ми дадеш добро објаснување може и ќе научам нешто.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.630
Поени од реакции
34.884
Каде, во кој дел од цртите на задникот на некој дебел лик што не напредува во работата виде такво нешто за вакви прашања?
Јас те прашувам во однос на темата, тоа што го терате оф топик за дебели не ме интересира.
Се додека паузите што ги прави се во рамките на законските пола час не ме интересира што прави/и како изгледа.


Не мора ти, еве и некој од другите што ја поддржувате парадата на гордоста и целата пропаганда може да одговори на истите прашања.
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.627
Поени од реакции
11.667
Како го свртевте муабетот за дебели стварно не знам.. :facepalm:
Да беше дебел и геј - не мораше да се грижи за јаже, ќе го отепаа туку така... според муабетов.... ептен за ништо немаше да го бидува!
Модерна Спарта...
Дебел е? Пушти го да се тркала по карпата надолу, тој леб ќе ми јадел од масата :)
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.378
Поени од реакции
5.840
Зошто мислиш дека некој ќе го отпушти од работа хомосексуалецот ако е професионалец во тоа што го работи и му носи пари на газдата?
Како сексуалната определба влијае врз работата?
Зошто мора приватни работи како сексуалноста да се изнесуваат во јавност?
Зошто секогаш мора да се глуми жртва дека некој е отпуштен од работа или не добил работа само и само затоа што е со друга: сексуална определба, религиска определба, етничка припадност, друга раса? Демек хетеро не ги бркаат од работа?

Еве јас сум глуп, ако ми дадеш добро објаснување може и ќе научам нешто.
Такви закони кои специфицираат причина за наводна или вистинска дискриминација се жив песок. Секој ќе може да каже дека е педер па затоа бил отпуштен. Нели имаше генерален закон за дискриминација?
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.630
Поени од реакции
34.884
Такви закони кои специфицираат причина за наводна или вистинска дискриминација се жив песок. Секој ќе може да каже дека е педер па затоа бил отпуштен. Нели имаше генерален закон за дискриминација?
Да, има, само не сум сигурен дали помина членот за лгбт. Клизав терен е ова ќе станува се потензично и ќе се злоупотребува.
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.295
Поени од реакции
1.911
Такви закони кои специфицираат причина за наводна или вистинска дискриминација се жив песок. Секој ќе може да каже дека е педер па затоа бил отпуштен. Нели имаше генерален закон за дискриминација?
И ти можеш да лажеш дека те отпуштиле за која било невалидна причина. Од работното место ќе си наведат докази зошто и како одлучиле таа конкретна личност да ја отпуштат.
Автоматски споено мислење:

Да, има, само не сум сигурен дали помина членот за лгбт. Клизав терен е ова ќе станува се потензично и ќе се злоупотребува.
Тогаш да ги тргнеме сите закони за анти-дискриминација велиш а? Нека си ги отпуштаат шефовите кои сакаат за какво била причина...

Не зборете глупости за клизав терен. Ваков закон постои во сите од најквалитетните земји.
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.295
Поени од реакции
1.911
Кајгана-девелопери, ај направето го К-то горе да е со rainbow шема до крајот на месецов. Да ги тригерираме хомофобиве тука малце
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
Значи стварно ми се одмили виножитово.Немав ништо против гејој,ама целаво ова срање и напинање со паради на гордоста и мешање на децата е стварно одвратно.Денес сакале Швабиве стадионот во Минхен да го осветлат со бои на виножитото.Ноер опнал капитенска лента исто во бои на виножитото.Штета шо не изгубија од Унгарциве,се надевам дека ќе испаднат во осмина финале.Преку qr веќе.
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.295
Поени од реакции
1.911
Значи стварно ми се одмили виножитово.Немав ништо против гејој,ама целаво ова срање и напинање со паради на гордоста и мешање на децата е стварно одвратно.Денес сакале Швабиве стадионот во Минхен да го осветлат со бои на виножитото.Ноер опнал капитенска лента исто во бои на виножитото.Штета шо не изгубија од Унгарциве,се надевам дека ќе испаднат во осмина финале.Преку qr веќе.
Епа јас навивам Унгарија да изгуби. Ако беше до мене, ќе беше и забранета да присуствува на УЕФА. УЕФА нека не поддржува држави што ги нарушуваат човековите права.
Автоматски споено мислење:


Исто и ова беше супер вест кога станува збор за фудбалот. GTFO хомофоби.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Унгарија не ги нарушува човековите права. Државниот апарат на Унгарија има право да носи какви закони сака, согласно Уставот, а тоа право извира од нејзиниот суверенитет.

Политиката не треба да се меша во спортот. Така УЕФА qr ја боли за децата кои гладуваат во Европа, пример. Нека си се држи до спонзорствата, нека се држи до спортот.

ЛПБТ правата го уништуваат спортот, мажи не смеат да се натпреваруваат во спортски дисциплини каде настапуваат само жени. И обратно.

Истиот аргумент може да го изнесе и некој кој се залага за социјална правда и смета дека таа и таа држава не го цени доволно продуктивност труд! Или не и се допаѓа извесен политичар.

Снегулки.
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
Епа јас навивам Унгарија да изгуби. Ако беше до мене, ќе беше и забранета да присуствува на УЕФА. УЕФА нека не поддржува држави што ги нарушуваат човековите права.
Автоматски споено мислење:


Исто и ова беше супер вест кога станува збор за фудбалот. GTFO хомофоби.
Досадни сте бе веќе.Оставите го спортот,музиката,децата,уметноста подалеку од вашата пропаганда.Ова веќе ствара одбивност кај љуѓето.Низ дома шо сакате правите бе, ама досадни сте веќе и вие и БЛМ и Антифа.Ево јас ништо немав против гејојте,ама бре му се одмиливте на народот веќе.Ко само вие и црнците да постоите на светов.Разглени по западните држави,дај малку организирајте нешто С.Арабија или Пакистан за промена.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom