Хомосексуалност (општо)

Дали ги оправдувате хомосексуалните врски,бракови и посвојувањето на деца од страна на хомосексуалци


  • Вкупно гласачи
    1.112
Член од
22 април 2021
Мислења
131
Поени од реакции
458
Комуникацијата со семејството е исто успех.
Ако тебе те отфрлило семејството значи не си способен да ги промениш тие со кои си израснал, да не правиме муабет дека си способен да му го смениш мислењето на некој што го заболе за тебе.
Особено тие што ги отфрлило дури и семејството нема за што да бидат прауд, ок си решил да одиш во друга насока и тоа е тоа, не си поправил нешто што е расипано туку само си избегал од проблемот.
Се согласувам, но само ако се работи за родители кои не се расипани од екстремни идеологии. Иди смени ги овие и сличните на нив, кои дрогирале, заклале и распарчиле две од четирите ѝм возрасни деца, оти живееле, според нив, развратен живот.

Сега, ако ова ѝм се случува на хетеросексуалци (има илјадници примери каде девојки се убиени во име на честа на семејството, заради вонбрачен секс), замисли низ што минуваат нехетеросексуалците во слични средини.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.628
Поени од реакции
34.881
Значи кај тие што ги злоставуваат децата, децата се криви што не си го поправиле семејството?
Мешаш баби и жаби.
Се согласувам, но само ако се работи за родители кои не се расипани од екстремни идеологии. Иди смени ги овие и сличните на нив, кои дрогирале, заклале и распарчиле две од четирите ѝм возрасни деца, оти живееле, според нив, развратен живот.

Сега, ако ова ѝм се случува на хетеросексуалци (има илјадници примери каде девојки се убиени во име на честа на семејството, заради вонбрачен секс), замисли низ што минуваат нехетеросексуалците во слични средини.
Батка, јас сум за смртна казна и сметам дека не секој треба да живее и не секој треба да има право на глас (или во најмала рака да не биде со иста тежина).
Педофили, силувачи и вакви како овој не треба да трошат ресурси ни за судски системи и затвор, едноставно го решаваш по кратка постапка, по можност со јавна егзекуција да биде пример за другите.

Поентата на муабетот ми е друга, нема за што да си прауд за нешто што си роден така.
Можеш да си прауд на: твоето образование, на тоа што си успеал да создадеш име во тоа што го работиш, на твоето знаење од одредена област, на тоа како си ги воспитал децата, на тоа дали си успеал да избалансираш комуникација со семејството (а не пример како што секое второ е раскарано за имотно правни односи), да си прауд на тоа што си го заработил (си успеал да направиш куќа со труд и пот), си победил на натпревар, си станал врвен спортист и тн...
 
Член од
22 април 2021
Мислења
131
Поени од реакции
458
Поентата на муабетот ми е друга, нема за што да си прауд за нешто што си роден така.
Се согласувам.
Но тие не се прауд што се геј, туку што донеле одлука да не се кријат.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.764
Поени од реакции
21.157
Од темава научивме дека ако се пожалиш за нешто на модератор или ако те посвои мајмун-хомосексуалец си.
Ti samo toa go nauci od cela tema.
Hmm, izgleda ne vnimavas dovolno ili si epten pristrasna. Treto nema :toe:.
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.295
Поени од реакции
1.911
Инаку дали тоа што некој не оди на ваква парада , по автоматизам на нештата го прави да биде хомофоб? Оти сите се расфрлате со поимот хомофоб во генерални дискусии.
Не. За мене хомофоб е тој што не поддржува еднакви права. За парадава дали ја поддржува или не не е битно се додека се согласува дека заслужуваат еднакви права.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.628
Поени од реакции
34.881
Се согласувам.
Но тие не се прауд што се геј, туку што донеле одлука да не се кријат.
Ако одиме по оваа логика треба секој ден да имаме паради, еден куп луѓе одлучиле да бидат/прават нешто против желбата на семејството/опкружувањето (на теми религија, работа, студирање, бракови меѓу различни етнички заедници, бракови меѓу различни раси...). Гратис и по некоја реклама за сите нив на ТВ, гратис и да ги туриме во учебници...
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.700
Поени од реакции
19.736
:facepalm:
Пак сега да дојдете да кенкате по ПП зошто ве бришам.
некрофилија, зоофилија уште нешто? Имате некој настрани емоции па лечите фрустрации на тема за хомосексуалност.
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.295
Поени од реакции
1.911
гратис и да ги туриме во учебници...
А зошто да нема за меѓурасни и меѓуетнички бракови во учебници? Ако некое општество се буни на ваквите бракови, тогаш и тие си заслужуваат парада.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.764
Поени од реакции
21.157
:facepalm:
Пак сега да дојдете да кенкате по ПП зошто ве бришам.
некрофилија, зоофилија уште нешто? Имате некој настрани емоции па лечите фрустрации на тема за хомосексуалност.
Poentata na spomnuvanje na drugite seksualni devijacii bese vo kontekst deka homoseksualnosta kako seksualna devijacija ne e nisto posebna od ostanatite seksualni devijaciu. Ne se tie nisto posebni od drugite pa da imaat drug tretman, taka da morase da se zemi nekoja od niv za primer im se dopagjalo toa na homoseksualcite ili ne. Imase tuka obidi za ljubov, soglasnost, pari, kolku e prirodna itn itn i site argumenti im se pobieni na ete najcivilizarn nacin, bez licni navredi i slicno. Niti pak sme offtopik ili skraja da e nastrani ili frustrurani.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.628
Поени од реакции
34.881
А зошто да нема за меѓурасни и меѓуетнички бракови во учебници? Ако некое општество се буни на ваквите бракови, тогаш и тие си заслужуваат парада.
Затоа што има попаметни работи кои треба да се учат во школо. Наместо да се запрашате оти се неписмени математички вие го тупите дали ќе знаеле кој со кого може да се еби и кој со кого ќе може да стапи во брак (еве и тоа е вон мода, ретко кој стапува и од хетеро).

Се радуваме дека сме отидени напред во технологија/медицина и сл, а еден мочан вирус како ковид 19 го стави цел свет на пауза.
Наместо да се прават што е можно посилни пропаганди и да се поттикнуваат младите за натпревар во учење и иновации, ќе губиме време со глупости. Овие пари што се фрлаат на вакви срања може да се инвестираат во сиромашни земји за побрз напредок таму (огромен дел од Африка сеуште нема ни струја дома).

Рачунај дека тие младите што ги труете со вакви срања во моментов ги очекува многу потешка иднина од таа што ја живееме јас и ти, особено ако се со понизок IQ. Она што ве фасцинира во моментот (автономни возила, автономни продавници, автономни летала, сателитски интернети за ниска цена на цела земја, AI и сл.) за помалку од 20 години ќе остави без работа огромен број на луѓе, што значи капиталот ќе заврши кај уште помал број на луѓе, а сиромаштијата ќе се зголеми далеку повеќе, т.е разликата меѓу најбогатите и сиромашните.
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.378
Поени од реакции
5.840
Ќе отворам тема за сексуалности на која ќе може да се дебатира дали и колку хомосексуализмот е сличен или различен со остали нестандардни сексуалности (нон-хетеро).
Автоматски споено мислење:

Ова како да не ја следиш воопшто дискусијава. Поентава е како би изгледало општество со 90% хомосексуалци. Ќе биде охрабрено таков вид на оплодување бидејќи целта е да се поттикне размножување на луѓето. Дури не е ни можеби толку потребно ова. Можеби луѓето пак би имале просто функционален секс со спротивниот пол еднаш-двапати колку само најбрзо да се оплодат.
Автоматски споено мислење:


Дали геј паровите имаат право на брак или право на посвојување во државава? Ете тоа се тие ускратени права што ги немаат. Никој не пропагира педофилија тука.
Автоматски споено мислење:



4 глави се подобри од 2. Плус ќе има и повеќе пари за детето.
Не знам за што зборуваш, нема фокус муабетов твој, 90% лица со хомоеротски склоности на планетава не знам што, дај нешто смислено за промена :)

Не постои такво нешто како хомо брак. Тоа е накарадна имитација на брак.
Хомо парови не смее да посвојуваат. Тоа е априори факат.
 
Последно уредено:

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
3.788
Поени од реакции
8.365
Понекогаш ми се чини дека толкавото инсистирање на паради, месеци на ЛГБТ+, пропаганда од филмови преку музика, школи и еве сега градинки е поради тоа што дел од "активистите" едноставно не може да се помири дека веќе нема за што да се борат.

Гејовите се легални, брак помеѓу гејпедери е легален, дискриминација е забранета, напротив има и предности ако си хомо при вработување. Ете на запад може и деца да посвојуваат.
Сите големи корпорации, организации па и цели влади се про ЛГБТЉЊСДРЅ+.
Ебаните професионални војници на УСА мора да носат знаме со винжито. Ладнокрвни убици како маринците мора да парадираат со тоа знаме.

И сега "активистите" нема како да бидат различни, нема како да го прикажат својот бунт против системот бидејќи сега (на запад барем) они се дел од системот.
Веќе не се спешл. Сега се секојдневни и досадни како другите.

И затоа мора секој ден да бараат се повеќе и повеќе, затоа што се зависни од внимание.
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.378
Поени од реакции
5.840
Понекогаш ми се чини дека толкавото инсистирање на паради, месеци на ЛГБТ+, пропаганда од филмови преку музика, школи и еве сега градинки е поради тоа што дел од "активистите" едноставно не може да се помири дека веќе нема за што да се борат.

Гејовите се легални, брак помеѓу гејпедери е легален, дискриминација е забранета, напротив има и предности ако си хомо при вработување. Ете на запад може и деца да посвојуваат.
Сите големи корпорации, организации па и цели влади се про ЛГБТЉЊСДРЅ+.
Ебаните професионални војници на УСА мора да носат знаме со винжито. Ладнокрвни убици како маринците мора да парадираат со тоа знаме.

И сега "активистите" нема како да бидат различни, нема како да го прикажат својот бунт против системот бидејќи сега (на запад барем) они се дел од системот.
Веќе не се спешл. Сега се секојдневни и досадни како другите.

И затоа мора секој ден да бараат се повеќе и повеќе, затоа што се зависни од внимание.
Егзибиционизмот е во фирмверот на скоро секоја хомо особа, тоа е една од карактеристиките кои се последици од бидувањето педер или лезба. Друга последица е што природата на нивното поведение, како што заклучи една научна студија, ги прави да живеат 28 години пократко од очекуваниот животен век при раѓање во С.Америка. Не е се така розефко во светот на хомосите.

Било која привилегија да им ја даде системот, природата е немилосрден истребувач на хомосексуалци.
Џабе им е све. Умираат ко муви.
Сега дури ги пишуваме овие постови, некаде некој педер се ниша на гранка или става глава во рерна.

Ова не сум знаел за Маринците, ова веќе забегува во дистопија. И после ме прашуваат на онаа темата да сум дефинирал декаденција :pos:
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.764
Поени од реакции
21.157
Ќе отворам тема за сексуалности на која ќе може да се дебатира дали и колку хомосексуализмот е сличен или различен со остали нестандардни сексуалности (нон-хетеро).
Ne gledam nikakva potreba od takva tema zatoa sto ako moderatorot e prohomoseksualno nastroen ke najdi pricina da banira isto kako i ovde. Dali se navreduvale pa ke prijavuvaat na sekoe, dali ne mu e po kef vistinata ili faktite. Bitno ke najdi racka. I neznam kako ocekuvaat vo tema za homoseksualnost kade se diskutira za dali taa e voopsto normalna seksualna orientacija da ne gi cepnis i drugite seksualni orientacii pa makar i za primer posto osven edna normalna seksualna orientacija se drugo e devijacija od normalnoto, vklucuvajki ja i homoseksualnosta. Mnogu e licemerno od homoseksualcite nivnata nastranost da baraat da se tretira kako normalna, a nivnite kolegi po nastranost koj gi eba, tie ne se normalni, bolni se, treba da se zatvoraat i lecat, za brak i deca da ne ni prajme muabet. Koga so fakti ke gi pobies deka ne se nisto posebni okolu toa odma pocnuvaat so red solzi red mrsuli, kao nie sme uvredjeni, nie sme posebni, znaes soglasnost, ljubov bla bla bla. Mene me obvinuvaat za homofob sto e daleku od vistinata, mene site tie mi se isti. Seksualni devijacii od normalnoto. Ako treba da se dade pravo na brak i posvojuvanje na deca na ednite togas neka se dade na site. Ili na nikoj. Ili se pokraj normalnoto neka bidi normalno ili nisto. Nema nikakva pricina homoseksualcite da bidat isklucok. Ama bas nikakva sto se i vide so primerite i faktite od prethodnite strani koi ete tolku im bidat oci pa najrado bi gi izbrisale, zabranile i banirale. Da imaja barem eden validen argument koj im drzi voda ke se sprotistavea, no posto nemaat ajde ke banirame i brisime na osnov na offtopik i navreda. Demek nie tuka za odgleduvanje na jabolka pravime muabet pa sme offtopik.
 

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
3.788
Поени од реакции
8.365
Сега дури ги пишуваме овие постови, некаде некој педер се ниша на гранка или става глава во рерна.

Ова не сум знаел за Маринците, ова веќе забегува во дистопија. И после ме прашуваат на онаа темата да сум дефинирал декаденција :pos:
Мислам дека трансформерсите водат со самоубиства.

А конкретно се работи за Британските маринци. Американските војници сеуште само одат во штикли.
Community 'rises up' against domestic violence | Article | The United  States Army1500 × 1000
 

Kajgana Shop

На врв Bottom