Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
6 јули 2018
Мислења
30
Поени од реакции
94
Zbrka...epten zaglavil covekot... Ama sega ima pricina za slavenje :) Uste ednas cestitki i se najdobro :)
не гледам живот во мкд :) а да сум зб'ркал не сум . за подобар живот и ти чекаш нели или си патриот македонец :)
 
Член од
22 ноември 2019
Мислења
591
Поени од реакции
1.248
не гледам живот во мкд :) а да сум зб'ркал не сум . за подобар живот и ти чекаш нели или си патриот македонец :)
Ja sum cist Bugarin od cisto bugarsko gradce. Pred se cekam zasto sakam da se potvrdi mojot bugarski identitet.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.381
Поени од реакции
8.911
не гледам живот во мкд :) а да сум зб'ркал не сум . за подобар живот и ти чекаш нели или си патриот македонец :)
Ja sum cist Bugarin od cisto bugarsko gradce. Pred se cekam zasto sakam da se potvrdi mojot bugarski identitet.
Мислам дека и двајцата паметно е овие дискусии да ги водите во приватна порака.
Не ова ни време, ни место.

Чекаме да се вратат неколку луѓе денес од БГ (меѓу кои и @Gogice ) луѓе кои поминале низ мака за да дојдат до пасошот и на крај овие со указ 109 да им се израдуваме + да напишат кој датум се положително (ноември до кај 20.11) со овој указ треба да е АУТ.
 

Altair75

MasterAssassin
Член од
7 ноември 2017
Мислења
699
Поени од реакции
3.935
не гледам живот во мкд :) а да сум зб'ркал не сум . за подобар живот и ти чекаш нели или си патриот македонец :)
Ne ne...greska si me razbral :) Mislev zbrka, deka na toa sto cekas tolku mnogu vreme, sto te zaglavile so dopolnitelna i se drugo. Mozelo da dobies bugarsko drzavjanstvo za pokratko vreme, ama ovde na balkanot sekogas mora da ima nekoja zaebancija so se i sesto. A za patriot i tie muabeti, ostaj toa... Videlo se od patriotizam kako se zivee ovde...Da ne razvrzuvam sega muabeti, oti "patriotite" ke ni se nalutat. ;). Pozdtav drugarce i se najdobro.
 
Член од
6 јули 2018
Мислења
30
Поени од реакции
94
Ne ne...greska si me razbral :) Mislev zbrka, deka na toa sto cekas tolku mnogu vreme, sto te zaglavile so dopolnitelna i se drugo. Mozelo da dobies bugarsko drzavjanstvo za pokratko vreme, ama ovde na balkanot sekogas mora da ima nekoja zaebancija so se i sesto. A za patriot i tie muabeti, ostaj toa... Videlo se od patriotizam kako se zivee ovde...Da ne razvrzuvam sega muabeti, oti "patriotite" ke ni se nalutat. ;). Pozdtav drugarce i se najdobro.
понеделник сабајле софиа сме .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom