Помош! Дали сум бремена?

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.783
Поени од реакции
29.193
,,,vrska si nemate,,,ne ja usmeruvajte nakrivo,,,,
,,,od drkotinite podsusheni na krevetot od dechkoi odnimi e zatrudneta,,,
 
Член од
18 септември 2014
Мислења
827
Поени од реакции
746
Во куфер ја спакува и ја пикна во газот без кондом. И да трудна си од Јануари годинава навака.
 
Член од
30 август 2017
Мислења
997
Поени од реакции
1.433
Да завршуват жените така лесно бремени како што тука во форумот прашуват, којзнај колку жители сега ке имаше планетата Земја.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.730
Поени од реакции
24.315
Да завршуват жените така лесно бремени како што тука во форумот прашуват, којзнај колку жители сега ке имаше планетата Земја.
Ако не било така лесно, тогаш што е ова што ми мрда во стомакот? Пеперутки не се!
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.790
Поени од реакции
15.695
сега тие што се бремени и ќе родат, ако е машко треба да го крстат Ковид а ако е женско Корона
 
Член од
7 јуни 2021
Мислења
4
Поени од реакции
0
Здраво
На 15.05 имав секс со заштита на 26.05 требаше да добијам но еве веќе ми доцни 12 дена (некогаш добивам точно на денот, а некогаш ми доцни досега до 10 дена најмногу) исто и на 29.05 имавме секс со заштита. Еве веќе една недела имам болки во долниот дел од стомакот, осеќам и некое помрднување кај јајниците, од 01.06 или 02.06 имав некој розево-кафеав секрет, ден после тоа го немаше па повторно го има, не е во голема количина и не го имам преку цел ден туку повремено. Дали тоа е дека ќе добијам или можи да е нешто друго во прашање, се плашам бидејќи дечко ми мислеше дека се скинал кондомот но колку што проверивме и двата пати се беше во ред. Ве молам за мислење.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Здраво
На 15.05 имав секс со заштита на 26.05 требаше да добијам но еве веќе ми доцни 12 дена (некогаш добивам точно на денот, а некогаш ми доцни досега до 10 дена најмногу) исто и на 29.05 имавме секс со заштита. Еве веќе една недела имам болки во долниот дел од стомакот, осеќам и некое помрднување кај јајниците, од 01.06 или 02.06 имав некој розево-кафеав секрет, ден после тоа го немаше па повторно го има, не е во голема количина и не го имам преку цел ден туку повремено. Дали тоа е дека ќе добијам или можи да е нешто друго во прашање, се плашам бидејќи дечко ми мислеше дека се скинал кондомот но колку што проверивме и двата пати се беше во ред. Ве молам за мислење.
Здраво душо наивна. На вистинско место дојде за мислење. На повистинско неможеше.
Мислеш дека некој тука е видовит па да ти каже шо се десило со вас? Тесче направите ли?
А да си идеш на гинеколог фино лепо!
 
Член од
7 јуни 2021
Мислења
4
Поени од реакции
0
Здраво душо наивна. На вистинско место дојде за мислење. На повистинско неможеше.
Мислеш дека некој тука е видовит па да ти каже шо се десило со вас? Тесче направите ли?
А да си идеш на гинеколог фино лепо!
Можеби некој има со слично искуство и е повеќе информиран па затоа и прашав. Иначе немам направено тест премногу сум исплашена, а на гинеколог се закажав за во среда и незнам дали ке имам храброст да одам ... :place:
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
и незнам дали ке имам храброст да одам ... :place:
Немој да одиш.
Подобро е да читаш на интернет и сама да си дијагностицираш и болести и бремености, да седиш дома и да си размислуваш само на лоши работи, да се јадеш одвнатре, и да прашуваш по форуми и да ти одговараат Говинди.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom