Македонска фудбалска репрезентација

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.978
Поени од реакции
6.875
за днк и компанија треба да се напраи исто петиција како шо се напраи за дресот. на сила направено.
еве како треба барем да звучи навивачка песна.
Не може да споредуваш ти луѓе кои животот го оставиле по трибини и фенсери, двете песни за ЕП што ни се која од која полоша, но тоа е, треба успеси па со тек на време ќе дојдат и квалитетни песни.
Запрешиќ Бојс се махери во жанрот, еве погледни конкретно спотот од сите столбови на државата изоставена е само полицијата, а зошто мислам ни е јасно на повеќето.
 
Член од
25 декември 2019
Мислења
1.743
Поени од реакции
2.665
Друже, ај олабај малце. Ене го Кулушевски како не одјеба. Исто најмалце 5-6 "кенгури" не одјебаа во претходните 7-8 години, ама барем се чувствуваат како Македонци. Епа додека имаме такви патриоти, ќе играме со овие кои ни се достапни.
Ademi ne bi go zamenil ni za 50 kenguri, fenomenalno igra covekot za reprezentacijata.
 
Ф

Флеш

Гостин
Добив инфо,наводно Мусовски, пропадната е работата заради него лично, неодлучност кажано. Стапено е во контакт со Ока Николов за наводно негово влегување во тренерската екипа со Боби Милевски на чело,после идењето на Мрме. Контактирано е и со некој наш играч да игра наводно Французин кој е со мешано-македонско потекло кој треба да настапи за у21 првин,се работело за добар талент,интерес имало и од другата репрезентација кој има потекло мешано,наводно е Македонец/Мароканец родители,веќе имал неколку настапи за француски клуб во француска прва и на позајмица во втора забораив и некој од Холандија нашинец исто мешанец .... :LOL: Јебига се мешаме веќе со другиии
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.953
Поени од реакции
17.706
Реално гледано, да сум надвор од Македонија некаде, секогаш би ја одбрал Македонија пред државата каде што живеам, прво од патриотизам кон моето потекло но второ, па повеќе имам шанси да играм тука него ли во други држави каде скоро секаде имаат далеку подобар ростер, гледај само нашиве играчи како ја "искористија" репрезентацијата и си се обезбедија во својата кариера.
Автоматски споено мислење:

Ademi ne bi go zamenil ni za 50 kenguri, fenomenalno igra covekot za reprezentacijata.
Кенгур е животно друже, тие се Македонци. Ова е исто као да напишеш шпонот Адеми. А Адеми ни јас не би го менувал затоа што игра од срце иако не е Македонец и за такви луѓе респектот е безконечен.


Колку и да ја плукате дијаспората таа е тука за вакви случаеви, познавам 2 случаја од мојата околина каде 2 семејства од Австралија и тоа не толку блиски, им помогнале на нивните тука за ваква работа, секој Македонец или Македонка што ги познавам а се од Австралија, постојано донираат за секој вид на помош на браќата во Македонија. Стварно не ми е јасно како во 2021 година, може да прифатите се а уште да јадете гомна за наши Македонци.
 
Последно уредено:
Член од
6 мај 2021
Мислења
699
Поени од реакции
1.290
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.143
Поени од реакции
35.152
Адеми ти е чист Далматинец, у срце и душа, почитуван од сите како што беше Шаќири на времето. :D

Овие Албанци сега што играат во репрезентација не може да се рамњаат со тие порано што клоцаа топка, прво затоа што репрезентацијата служеше само за продажба на неквалитетни играчи и ништо друго. Сега е сосема друга ситуацијата.

Ако ви текнува оној Абдурахими што им закачи гол на Лихтенштајн мислам у 93та минута од 30 метри, одма отиде со брачата у публика да се гушка и да лета орли. Не може такви индијанци да се споредуваат со Адеми или Барди.

Од друга страна па и оној Даниел Ѓоргиевски од Австралија дојде и ништо не покажа, никаков жар или желба за играње. Класичен дунстер.


И да се надоврзам со @SK-92 "Навивачка" од Дени те чува е најдобра песна некад направена за сите репрезентативни спортови. Дечките ќе победеа на тоа натпреварувањето да не беше тогашната смрт на Тоше Проески, па луѓето гласаа чисто емотивно према него.
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
1.007
Поени од реакции
1.799
А па и овие нашиве од ФФМ изјавиле дека ќе побараат одговорност од ЈАКО за бојата што ја утнале, демек не барале таква боја. Па ако ме барале и ако утнале што не ги вратиле назад да сменат, а не они реклами, па уште кај Папата го однеле :LOL:
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Кај се тие што го бранеа сејдини? Нели се малце вака глупо се осеќаат?
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.143
Поени од реакции
35.152
Не треси глупости за Даниел . Не си во право.
Извини да во право си, од одличните настапи за репрезентација сеуште ги сонувам неговите продори по десната страна и нафрлувањата.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.522
Кај се тие што го бранеа сејдини? Нели се малце вака глупо се осеќаат?
Не се трескај. Никој не го бранеше Сејдини за бордо нијансата. Друг беше муабетот.
Жал ми е за тебе ако на толку читање не си успеал да сконташ за што се збори.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Не се трескај. Никој не го бранеше Сејдини за бордо нијансата. Друг беше муабетот.
Жал ми е за тебе ако на толку читање не си успеал да сконташ за што се збори.
Секако дека друг беше муабетот. Кога ги зборев намерно дека е избрана и бојата за дресот се истепавте да кажете дека нема врска тоа. Мене жал ми е за тебе што се ти изгледа розово и не знаеш да признаеш кога си згрешил ептен.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.177
Поени од реакции
34.349
Тоа е, кога не ја знаеш разликата помеѓу RGB и CMYK и „imam dete moe pravi dobri dizajni ke sklepa on nesto top".
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.522
Секако дека друг беше муабетот. Кога ги зборев намерно дека е избрана и бојата за дресот се истепавте да кажете дека нема врска тоа. Мене жал ми е за тебе што се ти изгледа розово и не знаеш да признаеш кога си згрешил ептен.
Па да, нема врска дека е исти како Албанија.
Јас никогаш немам видено бургунди нијанса на некој дрес на албанската репрезентација.
На Латвија имам.
Поентата беше дека измислувате некои си теории со Берик дека дресовите биле такви затоа што и Албанија имале исти бои (што воопшто нема врска) и главен кривец одма Сејдини иако човекот се извини и проба да си ја поправи грешката
Ја му спомнав и на Берик, албанците се што наумиле се оствариле. Едни дресови сигурно нема да им се проблем ако тоа им е целта и сигурно немаше да се извинува и менува доколку намерата му била таа која вие тврдите.
Како и да е, не реплицирам веќе на тема бургунди нијанса на новите дресови, не се обидувај да поставуваш прашања. Нема смисла да вергламе, ти со твои размислувања јас со мои. Да не сме досадни.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom