Фудбалски/трансфер дискусии

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.038
Поени од реакции
12.459
Знам колку го сакаат Хакими навијачиве на Интер, ама 80м за бек, одма би го дал!
Незнам што ќар би имал било кој навивач на Интер ако си отиде хакими,па макар и за 100 милиона.
Ќе се отвори само една голема дупка на позиција која е можда и клучна во 352 формација.
Десен бек неможевме да најдеме од мајкон навака,односно некои 10тина години...
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.148
Поени од реакции
21.197
Ne go sledev Hakimi, znam deka na pocetok nekako imase mali poteskotii. Dali go opravda skokot od 40+ na 60 ili 80m EUR? Iskreno prasanje.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.859
Поени од реакции
54.386
Ne go sledev Hakimi, znam deka na pocetok nekako imase mali poteskotii. Dali go opravda skokot od 40+ na 60 ili 80m EUR? Iskreno prasanje.
Не. Ама у ова време каде за секој втор играч се фрлаат 50+ милиони, да.

Топ играч е Хакими, многу јако ја изигра сезонава и беше еден од клучните играчи во освојувањето на Скудетото. Ама, 80 милиони евра, за десен бек, се прифаќаат.
Јеби га, можеби Интер да не беше у финансиска криза ќе одолееше и немаше да го продаде ама вака тешко.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.791
Поени од реакции
24.056
Не. Ама у ова време каде за секој втор играч се фрлаат 50+ милиони, да.

Топ играч е Хакими, многу јако ја изигра сезонава и беше еден од клучните играчи во освојувањето на Скудетото. Ама, 80 милиони евра, за десен бек, се прифаќаат.
Јеби га, можеби Интер да не беше у финансиска криза ќе одолееше и немаше да го продаде ама вака тешко.
Може е топ Хакими, ако ептен лошо ќе биде ако се продаде дефанзивец играч за 80 милиони.
Замисли каква кратерска дупка ќе се направи на трансфер пазарот и колку ќе ги вреднуваат играчите од нападот или супер стар играчите.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357
Може е топ Хакими, ако ептен лошо ќе биде ако се продаде дефанзивец играч за 80 милиони.
Замисли каква кратерска дупка ќе се направи на трансфер пазарот и колку ќе ги вреднуваат играчите од нападот или супер стар играчите.
Не ти е срам ТИ како навивач на Мреал да напишеш ваков пост?
За ебен ЛУКА ЈОВИЧ плативте 63 милиони и 30м за Коентрао пред 10 години, те молам изгуби се.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Никој не навестува дека ПСЖ ќе им ги дадат тие пари. Не верувам да им дадат толку, ќе мора за помалце да го пуштат.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.859
Поени од реакции
54.386
Може е топ Хакими, ако ептен лошо ќе биде ако се продаде дефанзивец играч за 80 милиони.
Замисли каква кратерска дупка ќе се направи на трансфер пазарот и колку ќе ги вреднуваат играчите од нападот или супер стар играчите.
Па веќе и почнаа, не е Хакими прв.
Мегваер, Диас, Стоунс, Вокер, Ван Дајк, Лукас Хернандез се дефанзивци платени над 50-60 милиони евра.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.914
Може е топ Хакими, ако ептен лошо ќе биде ако се продаде дефанзивец играч за 80 милиони.
Замисли каква кратерска дупка ќе се направи на трансфер пазарот и колку ќе ги вреднуваат играчите од нападот или супер стар играчите.
megvaer 100m?
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.003
Поени од реакции
57.043
Може е топ Хакими, ако ептен лошо ќе биде ако се продаде дефанзивец играч за 80 милиони.
Замисли каква кратерска дупка ќе се направи на трансфер пазарот и колку ќе ги вреднуваат играчите од нападот или супер стар играчите.
Атлетико продаде еден дефанзивец Французин за 80 милиони.
Не знам каде заврши. И името му го заборавив.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.148
Поени од реакции
21.197
Атлетико продаде еден дефанзивец Французин за 80 милиони.
Не знам каде заврши. И името му го заборавив.
I ja toa sakav da pisam. :ROFLMAO:
Автоматски споено мислење:

Не ти е срам ТИ како навивач на Мреал да напишеш ваков пост?
За ебен ЛУКА ЈОВИЧ плативте 63 милиони и 30м за Коентрао пред 10 години, те молам изгуби се.
Aj sega ne se luti sto ovie dve igraci Baern ne uspea da gi zeme.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.791
Поени од реакции
24.056
Не ти е срам ТИ како навивач на Мреал да напишеш ваков пост?
За ебен ЛУКА ЈОВИЧ плативте 63 милиони и 30м за Коентрао пред 10 години, те молам изгуби се.
Ааа епа да, се извинувам, јас заборавив дека Лука Јович и Хакими играат на иста позиција.

Ооо ти експерту за економска инфлација, направи споредба на 30 милиони пред 10 години и 80 милиони сега.

Каков деген од лик си ти свака ти част.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357
Ооо ти експерту за економска инфлација, направи споредба на 30 милиони пред 10 години и 80 милиони сега.

Каков деген од лик си ти свака ти част.
Па 30м тогашни се сегашни 60-70м со денешниов трансфер-пазар, неписмен.

Сам се негираш дека појма немаш што пишуваш. Не може цени од тогаш да споредуваме со денешни, забрането е? Си слушнал за ИНФЛАЦИЈА?
Каква ти е оваа моронска глупост уствари?

Ааа епа да, се извинувам, јас заборавив дека Лука Јович и Хакими играат на иста позиција
И како има врска тоа на која позиција играат?
Поентата е дека за ѓубре играчи преплаќате веќе со години и години, ти како фанче на Мреал најде да кажуваш Хакими колку вредел и колку требало дефанзивците да се продаваат.
Боже сачувај, каква хипокризија ццц

Или на тебе ти треба вазелинче за фактот дека вие го продадовте на Интер, па сега боли ако тие го продадат за дупло повеќе после една сезона, нели? Умрен клуб со поумрени фанови.
 
Последно уредено:
Член од
10 јули 2018
Мислења
1.203
Поени од реакции
1.811
Па 30м тогашни се сегашни 60-70м со денешниов трансфер-пазар, неписмен.

Сам се негираш дека појма немаш што пишуваш. Не може цени од тогаш да споредуваме со денешни, забрането е? Си слушнал за ИНФЛАЦИЈА?
Каква ти е оваа моронска глупост уствари?



И како има врска тоа на која позиција играат?
Поентата е дека за ѓубре играчи преплаќате веќе со години и години, ти како фанче на Мреал најде да кажуваш Хакими колку вредел и колку требало дефанзивците да се продаваат.
Боже сачувај, каква хипокризија ццц

Или на тебе ти треба вазелинче за фактот дека вие го продадовте на Интер, па сега боли ако тие го продадат за дупло повеќе после една сезона, нели? Умрен клуб со поумрени фанови.
Дечко за најголемиот клуб во историјата на фудбалот збориш. Успори малце.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.148
Поени од реакции
21.197
Ja bi kjutel iskreno okolu cenive koga mojot klub pred nekoj den go rusi rekordot za transfersuma za trener. 20-25m EUR. Ima prvoligasi za tie pari cel tim za cela godina go plakjaat.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom