Македонско фудбалско првенство

Кој ќе биде шампион на Македонија во сезоната 2023/24?


  • Вкупно гласачи
    80
  • Гласањето е завршено на .
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.953
Поени од реакции
17.715
Плус оној Битиќи за Економија што е.

Одлично уринирање врз државата и Македонскиот народ прават со помош на двете "Македонски" партии. У уста да им се измочам и на старите Југословени, и на квази војводите.
Да бе оној токмакот у црвената блуза, гледам фацата ми е позната, викам кој беше овој играч бе коа играше за Шкендија :D не ми текна дека и овој е нешто од Дуи.

Се прифаќам јас, го прави ова за политички поени, за престојните избори кој му се едни од најбитни затоа што се големи шансоте да падне после 20 години, ама пак го прави бе, еден наш политичар нема да се израдува вака на наш успех, дури и на репрезентација само и само, да не биде лошо сфатен, да не се прикаже погрешна слика за него и други разни педерски работи.
Еднаш барем да беа со народот за некоја работа, па макар и за спорт.
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.141
Поени од реакции
5.492
utre e zdrepkata za play off, i renova i sileks se molat da im padne ohrid koi imaat poslab tim od tikves. verojatno toj koj ima podobri vrski utre ke se usreki so ohrid^^
znaci renova ostanuva prvoligas, sea da vidime dali ke im se pridruzi sileks ili ke vlezi tikves.
 

te-ultra

ILLYRIAN
Член од
17 октомври 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
1.100
Некој коментар за сликиве, на тема спорт, политика, успеси... ? Или како и секогаш штама, не сум видел не знам
I sto ima
vrska !?? Site liderii bile povikani kako gosti -kaj Miliarderot !! Samo da napomenam,da zavisese Skendija od politika opstinska liga ke bevme..Najcrnite denovi na Skendija se vo vreme na DUI (2013-2015) taka da muabetot so politicki fors ti nema smisla...Sto e obratnoto kaj Vardar !!
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.487
Поени од реакции
16.131
znaci renova ostanuva prvoligas, sea da vidime dali ke im se pridruzi sileks ili ke vlezi tikves.
Не е наместена ждрепката според региони? (Охрид-Ренова запад, Силекс-Тиквеш исток)
 
Член од
14 август 2012
Мислења
1.705
Поени од реакции
738
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.146
Поени од реакции
4.539
I sto ima
vrska !?? Site liderii bile povikani kako gosti -kaj Miliarderot !! Samo da napomenam,da zavisese Skendija od politika opstinska liga ke bevme..Najcrnite denovi na Skendija se vo vreme na DUI (2013-2015) taka da muabetot so politicki fors ti nema smisla...Sto e obratnoto kaj Vardar !!
Аха важи, лидерите Груби и Битиќи, и Сејдини со орлите :) Среќа другиве лидери не ја прифатија поканата, кој ќе креваше пехар во тој случај, тепачка ќе имаше..
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.450
Поени од реакции
68.690
Како е на западен кога Штип и Кавадарци се позападно од него?
Силекс припаѓа на ОФС Кратово, кои заедно со Паланка, Куманово, Липково и Скопје ја пополнуваат трета лига север. Трета лига север дава третолигаш на запад, па затоа Силекс игра во западен регион. Друга работа е што овие два ОФС Крива Паланка и ОФС Кратово, не ни оријавуваат екипи во трета лига откако се направи ваквата распределба. Силкрат од Кратово еднаш влезе во трета лига, ама поради огромните трошоци за патување, се откажаа на полусезона. Мислам дека ни општински лиги не организираат редовно. Паланчаните имаа општинска, ама победниците не сакаа да играат бараж за трета лига.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.450
Поени од реакции
68.690
КФ Силекси до трофејот во купот, во супер интересен дуел сои точно 0 шанси.
Сега ќе летаат орли на доделување на трофејот :D
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.978
Поени од реакции
6.880
КФ Силекси до трофејот во купот, во супер интересен дуел сои точно 0 шанси.
Сега ќе летаат орли на доделување на трофејот :D
Кога се боревме ние и они за нив навиваше да опстанат, ете ти ги сега :):):).
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.533
Поени од реакции
1.515
Силекс припаѓа на ОФС Кратово, кои заедно со Паланка, Куманово, Липково и Скопје ја пополнуваат трета лига север. Трета лига север дава третолигаш на запад, па затоа Силекс игра во западен регион. Друга работа е што овие два ОФС Крива Паланка и ОФС Кратово, не ни оријавуваат екипи во трета лига откако се направи ваквата распределба. Силкрат од Кратово еднаш влезе во трета лига, ама поради огромните трошоци за патување, се откажаа на полусезона. Мислам дека ни општински лиги не организираат редовно. Паланчаните имаа општинска, ама победниците не сакаа да играат бараж за трета лига.
ОФС Кратово и Крива Паланка немаат фудбал, не па лига. Силкрат беше на Ѕинго клуб, како и 3 од шесте екипи во таа лига и не се откажаа дека им било далеку туку дека беа камења и џабе се фрлаше пари. целата лига ја правеа колку за да има гласови ОФС. припаѓаат на трета Север затоа што им е поблиску да играат со скопски и кумановски екипи отколку долу да одат на Радовиш и Струмица. не е финтата само да нацртата една права линија и да ја поделите земјава на Исток и Запад, фудбалската пделба е според километража на патишта и сите се распоредени во таа зона во која им се помали патувањата. да им беа на Кратово и Крива Паланка поблиску источните екипи, веднаш ќе ги префрлеа таму, и онака таму има мањак екипи.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.487
Поени од реакции
16.131
ОФС Кратово и Крива Паланка немаат фудбал, не па лига. Силкрат беше на Ѕинго клуб, како и 3 од шесте екипи во таа лига и не се откажаа дека им било далеку туку дека беа камења и џабе се фрлаше пари. целата лига ја правеа колку за да има гласови ОФС. припаѓаат на трета Север затоа што им е поблиску да играат со скопски и кумановски екипи отколку долу да одат на Радовиш и Струмица. не е финтата само да нацртата една права линија и да ја поделите земјава на Исток и Запад, фудбалската пделба е според километража на патишта и сите се распоредени во таа зона во која им се помали патувањата. да им беа на Кратово и Крива Паланка поблиску источните екипи, веднаш ќе ги префрлеа таму, и онака таму има мањак екипи.
Добро, а замисли дај Боже утре ден екипа од Паланка да обезбеди Втора лига. Поблиску ке им е патувањето како што кажа до Струмица или до Охрид? Те разбирам со општинските и третите, ама затоа и прашав Силекс ако испадне зошто да игра западна, кога овие од истокот му се далеку поблиски.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom