Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
По 8 години задно со мојата девојка па вереница по сите кавги дел ги имам раскажано тука дојде крајот...
Иде живот.
Ова е тоа за кое збореше премиерот господин Зоран Заев.
немам круг на пријатели ме скара со сите
Ова звучи како нешто што сум го слушал од многу девојки и најчесто е многу неточна интерпретација на нештата и огромно преовеличување.
Не биди жена.
а таа ме изневери и преку тоа поминав
lawl
мора да бидеш МАШКО
Како мислиш машко, сите сме еднакви, што е сеа ова??
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.600
Поени од реакции
38.754
Ќе се врати бате, како што рече и сам дека е како кокошка оскубана. Ќе си ги испроба силите и ќе дојде дома, ќе ти врти приказни за старите добри денови и колку убаво ви било после, и тука е твојот момент да испаднеш муж и да речеш ќе дојдеш ама ќе биде по мое сега.
 
Член од
15 април 2019
Мислења
1.086
Поени од реакции
1.542
toj najverojatno ke ja ''otkaci '' a ustvari saka i ke bide so nejze i taa ke mu se smee koga ke bide takov ljut nafuran i sl. radi toa sto bila takva so nego i taka se ponasala. a deka ke bide muzh malo morgen toa. 7 god. ne bil nema nikad. toa e karakter.
 
O

onefifty

Гостин
Како мислиш машко, сите сме еднакви, што е сеа ова??
Не знам каква врска има ова со еднаквост и зошто мешаш глупости. Прво, никад не сме биле сите еднакви, второ се помалце МАШКИ има. Еднаквост ќе бараш заедно со БЛМ движења, ЛГБТ заедници и слични каде во групни терапии ќе си лечите комплекси и недостатоци, надвор од такви групи и канцерогени движења ти останува сам да се справуваш со светот, свет во кој никој не е ист ниту еднаков.
Во конкретниов случај со членот, мислам да биде МАШКО во смисла на тоа дека не се цени себе, самодовербата му е во минус влезена, простил неверство, простил милион глупости и покажал нула почит спрема себе, а очекува некој друг да го почитува и вреднува, свет во кој самиот себе не се цени. Какви се тие глупости, неможел без неа? Стварно?
Пошто те читам по форумов, ќе те замолам ако немаш попаметна реплика, не ме замарај со глупости од тип на сите сме еднакви, плс.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Во конкретниов случај со членот, мислам да биде МАШКО во смисла на тоа дека не се цени себе, самодовербата му е во минус влезена, простил неверство, простил милион глупости и покажал нула почит спрема себе, а очекува некој друг да го почитува и вреднува, свет во кој самиот себе не се цени. Какви се тие глупости, неможел без неа? Стварно?
Од таквите како тебе, затуцани, општеството си пати.
Ако под МАШКО подразбираш да се цени себе, да има самодоверба, да не простува неверство... тогаш по автоматизам кажуваш дека жените не се ценат, немаат самодоверба итн. Можеше да ги наброиш тие карактеристики без да спомнуваш дека тоа значело да си машко.

Измени си го речникот и не користи застарени термини со кои шириш родова нееднаквост, дискриминација и слично.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Не се навредувај толку лесно, биди МАШКО. (y)
Не се може против природата.
Инаќе @macko i не се секирај сине. Ти со тоа шо си, таа е тоа шо е . Ке ти помине.
А додека ти помине ти запиши у тефтер сите особини кокошкини и недостатоци шо ги имала момата, за полесно да ги препознаеш кај следната мома. Немој ни у најлошите кошмари Леси да го примеш кули опет! Не е лесно, ама ќе мора да се снајдеш додека да ти помине.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.700
Поени од реакции
19.737
Ајде пак, темава не е да го оправате Анон, како и сите и он има право на мислење, ако не ви се допаѓа прескокни.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Ајде пак, темава не е да го оправате Анон, како и сите и он има право на мислење, ако не ви се допаѓа прескокни.
Точно Луси. Како и сите шо имаме право да се зезаме така и он има право на хејтовање. Ама греота за него е да го прескокнуваме. @ПрофаундлиСтупид нели?
 
Член од
12 февруари 2020
Мислења
41
Поени од реакции
145
Глупости. Нема маж на кого барем еднаш не му било скршено сецето. Биди машко-што значи тоа? Да плачеш во тоалет кога ти е тешко за никој да не ти ги види солзите? А кога ќе излезеш од тоалетот да глумиш мачо балканец кој плука на улица, моча во грмушката во паркот, секогаш накурчен пцуе, вреѓа? На човекот му завршила врска од осум години-што е прилично долг период. И сега треба да излезе од секојдневието кое го живеел осум години со таа личност. Без разлика на сите кавги, несогласувања, понижувања, неверства тоа траело тоа осум години, што ми укажува дека:
а) Доколку ништо не чинело во врската има нешто мазохистичко во таа врска- знаеш како она - ме боли, ама убаво ми е-колку повеќе ме боли, толку повеќе ми е убаво. Познавам такви парови во неслога (секој од нив искрено пати) кој траат со години и постојано се пред разидување кое никако да се случи. Љубов на свој начин.
б) Имало и многу убави моменти, но работите тргнале во погрешна насока и стасале до самиот крај. Животот продолжува понатаму, но никогаш нема да ја заборавиш.
 
Член од
15 април 2019
Мислења
1.086
Поени од реакции
1.542
Глупости. Нема маж на кого барем еднаш не му било скршено сецето. Биди машко-што значи тоа? Да плачеш во тоалет кога ти е тешко за никој да не ти ги види солзите? А кога ќе излезеш од тоалетот да глумиш мачо балканец кој плука на улица, моча во грмушката во паркот, секогаш накурчен пцуе, вреѓа? На човекот му завршила врска од осум години-што е прилично долг период. И сега треба да излезе од секојдневието кое го живеел осум години со таа личност. Без разлика на сите кавги, несогласувања, понижувања, неверства тоа траело тоа осум години, што ми укажува дека:
а) Доколку ништо не чинело во врската има нешто мазохистичко во таа врска- знаеш како она - ме боли, ама убаво ми е-колку повеќе ме боли, толку повеќе ми е убаво. Познавам такви парови во неслога (секој од нив искрено пати) кој траат со години и постојано се пред разидување кое никако да се случи. Љубов на свој начин.
б) Имало и многу убави моменти, но работите тргнале во погрешна насока и стасале до самиот крај. Животот продолжува понатаму, но никогаш нема да ја заборавиш.
So kaza i ostana ziv. Abe ne go lazi kakva ljubov kakvi bakraaci osnoevn pocit nemaat parovite u denesno vreme. Ko za pocetok a ljubov mislovna imenka.
Za placenjeto ne e greda ali nema ni poenta. Zivoto tece i ne site maxi placat i ne site zeno prdat. I taka. Decktoto prazen muabet vrti vekje nekoe vreme. Mesto da raboti na sebe i na ideite i planovite da gi realizira on kuka na prazno.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
So kaza i ostana ziv. Abe ne go lazi kakva ljubov kakvi bakraaci osnoevn pocit nemaat parovite u denesno vreme. Ko za pocetok a ljubov mislovna imenka.
Za placenjeto ne e greda ali nema ni poenta. Zivoto tece i ne site maxi placat i ne site zeno prdat. I taka. Decktoto prazen muabet vrti vekje nekoe vreme. Mesto da raboti na sebe i na ideite i planovite da gi realizira on kuka na prazno.
Секогаш се иритирам кога со леснотија се напаѓа некој... Па и ти кукаш дека не можеш дечко да најдеш и вака од страна изгледа прилично очајно. И тоа не е ништо страшно ниту чудно... Години биле заедно, тешко е да се навикнеш без својата „половинка“. Факт е дека девојкава по пишаното е прилично неиживеана и од сите аспекти е одлично што си заминала дека @macko i немаше да ја остави.
Другарите ќе се вратат, како што и сам пиша те одбегнувале заради неа. Жени има колку сакаш, не се оптоварувај. Факт е дека треба да поработиш на себеси и на својата самодоверба. Не губи верба во љубов, кога ќе ја најдеш конечно ќе разбереш колку токсична ти била старата врска.
 

Reptilian

веган хејтер
Член од
15 мај 2021
Мислења
130
Поени од реакции
211
По 8 години задно со мојата девојка па вереница по сите кавги дел ги имам раскажано тука дојде крајот... Таа е решена да замине и е ладна вика сеедно и било дали е со мене или не. Ме преплакала бурмите ги продала... Незнам од една страна со нејзиниот однос и понижување што ми го правеше си велам и подобро е така ама од друга страна ми е страв дека ќе останам сам,беден и мизерен?! Незнам не сум во состојба за ништо. Се што имав се и подарив се задоволено и пак нечинам е тоа е...
Има луѓе на кои колку и да им дадеш малку им е и нема да им чиниш, ќе те плукаат. Тие ни од сами себе не се задоволни. Во случајов не си имал девојка туку психички вампир. Ич да не ја жалиш, нека оди, нека крши глава.
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.683
Поени од реакции
2.512
Од она што го имам видено, долги врски неславно завршуваат. Здосадува :kafence:
Пред некој месец познаник раскина со девојка што беа заедно 10+ години, околу 30тина години се двајцата. Е сега копуков не и даде прстен, ама затоа таа си се омажи со друг само по 2-3 месеца излегување (ради реда) чунки возот и заминуваше.

Затоа дечки ставајте прстените што побрзо, никој/никоја не сака 10 години да се пласка по кафичи како некој тинејџери и секој изминат ден да е ист со предходниот 10 години. Монотонијата е џелатот на секоја врска/брак. Лубофф што би рекол Профаундлистјупид :oleee:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom