Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Ми се повраќа од головите од прекини, аман веќе. Пола голови оваа сезона од прекини ги имаме примено, не знам дали има екипа која има примено повеќе од прекини.
Туанзебе секој 5 минути оди од дно до врв, Рашфорд поарно и да не влегуваше денес, не се осети никаква разлика од претходно со Еланга.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.618
Поени од реакции
7.187
Ми се повраќа од головите од прекини, аман веќе. Пола голови оваа сезона од прекини ги имаме примено, не знам дали има екипа која има примено повеќе од прекини.
Туанзебе секој 5 минути оди од дно до врв, Рашфорд поарно и да не влегуваше денес, не се осети никаква разлика од претходно со Еланга.
Зонската одбрана не јебе цела сезона.
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.457
Поени од реакции
419
Очекуван исход од ваков разштиман оркестар. Вилијамс прв старт во Премиер лигата, мора да оди на позајмица наредна сезона, оваа му помина у стагнација. Повредата на Мегваер шанса за Беји или Аксел да покажат нешто на наредните 4 натпревари. Денеска топло ладно цела одбрана (повеќе ладно). Многу тешкотии при изнесување на топката. Телеш е пас во нози играч, со Рашфорд беа без никаква конекција. Со Еланга ајде и за очекување е да не се уиграни. Ван де Бек дух, уште сум на став дека 4-2-3-1 не е формација за него, и не гледам како би го вклопил Оле во овој состав. Мата требаше да излезе после 60та минута. Тројката напред се млади, секоја минута им е искуство плус. Амад има техника, му требат повеќе минути да се вклопи у играта подобро. Гринвуд е динамит. Одиме понатаму, у Четврток малку поживо и поагресивно (ако можеме).
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.618
Поени од реакции
7.187
Не беше толку лоша одбраната денес средината и нападот беа изгубени освен поединци.
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Очекуван исход од ваков разштиман оркестар. Вилијамс прв старт во Премиер лигата, мора да оди на позајмица наредна сезона, оваа му помина у стагнација. Повредата на Мегваер шанса за Беји или Аксел да покажат нешто на наредните 4 натпревари. Денеска топло ладно цела одбрана (повеќе ладно). Многу тешкотии при изнесување на топката. Телеш е пас во нози играч, со Рашфорд беа без никаква конекција. Со Еланга ајде и за очекување е да не се уиграни. Ван де Бек дух, уште сум на став дека 4-2-3-1 не е формација за него, и не гледам како би го вклопил Оле во овој состав. Мата требаше да излезе после 60та минута. Тројката напред се млади, секоја минута им е искуство плус. Амад има техника, му требат повеќе минути да се вклопи у играта подобро. Гринвуд е динамит. Одиме понатаму, у Четврток малку поживо и поагресивно (ако можеме).
Види, мене Вилијамс ми беше сосема ок десно. Од останатите Матич, Гринвуд, во прво полувреме Диало имаше добри потези, назад Туанзебе топло-ладно цела утакмица и то би било то.
Автоматски споено мислење:


(y)
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.618
Поени од реакции
7.187
Ми се допаѓа изјавата на Оле сега му е моментот да искористи подшка од бордот после инцидентите на Олд трафорд.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Да бидам искрен, очекувата за вчерашниот натпревар ми беа ниски и мислев дека ќе загубиме со барем 3-0 или 4-0. Изданието на играчите беше релативно очекувано од сите.Матич и Мата нема потреба да се коментираат, издишани се, Дони не постои, Вилијамс релативно солиден за негови стандарди но не е доволно добро, Телес не беше лош, Баји вообичаен. Младите исто со очекувано издание, Амад малку подобар од некои негови претходни излагања, но не е доволно добро за да се рачуна посериозно на него.
Туанзебе единствено можам да речам дека играше под стандардите, имаше топ моменти ама имаше многу почетнички и глупи грешки.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.614
Поени од реакции
10.861
Дали се спрема Оле со прв тим да ги потопи Лпул утре и да им го покаже местото?
Останува да видиме. Ќе ја гледам со баџото кој што лани ми кажа дека наредните 20 години Клоп ќе диригира во премиер.
Биќе крвопролиќе.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
1.045
Поени од реакции
1.496
Дали се спрема Оле со прв тим да ги потопи Лпул утре и да им го покаже местото?
Останува да видиме. Ќе ја гледам со баџото кој што лани ми кажа дека наредните 20 години Клоп ќе диригира во премиер.
Биќе крвопролиќе.
Баџото галиба штракнат малку :ROFLMAO:
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Лукхурст пиша дека Санчо го притиска агентот да му среди трансфер за летово и бил разочаран што не се реализирал трансферот во Јунајтед. Романо (покрај Скај, Билд и другите медиуми) цитираат сума од 73м фунти до 77м фунти како сума која ја бара дормтунд (85м - 90м евра).

Doable е трансферот и треба да се игра брзо, зошто Ливерпул може да се умеша ако продаде некои играчи (колку покасно толку поопасно за нас). Челзи исто е во приказната, но засега се недефинирани може да уфрлат некој интересен играч за дортмунд како Хадсон Одои, Абрахам и Зијеч.

ПС: Нашите пршоло лето му понудиле помала плата на Санчо од онаа што ја зема (испод 190к неделно).
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.618
Поени од реакции
7.187
Да бидам искрен, очекувата за вчерашниот натпревар ми беа ниски и мислев дека ќе загубиме со барем 3-0 или 4-0. Изданието на играчите беше релативно очекувано од сите.Матич и Мата нема потреба да се коментираат, издишани се, Дони не постои, Вилијамс релативно солиден за негови стандарди но не е доволно добро, Телес не беше лош, Баји вообичаен. Младите исто со очекувано издание, Амад малку подобар од некои негови претходни излагања, но не е доволно добро за да се рачуна посериозно на него.
Туанзебе единствено можам да речам дека играше под стандардите, имаше топ моменти ама имаше многу почетнички и глупи грешки.
Мало не согласување Телес не беше лош очаен беше на моменти не знаеше каде се наоѓа батето.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom