Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

TrikkY

Shit happens. [God]
Член од
4 мај 2012
Мислења
203
Поени од реакции
243
Штета е што не се договорија за пари пред неколку години.

Watch Edinson Cavani interview about new Man Utd contract on 10 May 2021 | Manchester United
Пред да го отворам, не мислев дека солзи ќе ронам од едно интервју, ама ко почна да зборува за клубо, за фановите за играчите за фамилијата, ме расплачи ебаму чоеко. Ахх, Мурџовци шо ми напраја :LOL: сепак ме бендисува што останува, камоли сите играчи да се како него поготово црепо Марсијал кој пополека снемувам нерви за него, можи и поблиску до 1вото место ќе бевме сега.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.411
Поени од реакции
62.010
Затоа и го ставив интервјуто. Се познава кога некој дава механичко, колку да се одработи media duties интервју, шаблонски одговори, а се познава кога е искрен.
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.688
Поени од реакции
5.306

какво чудовиште од играч беше Руни... изгледајте го видеово кажува интересни работи Руни...
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.527
Поени од реакции
7.120

какво чудовиште од играч беше Руни... изгледајте го видеово кажува интересни работи Руни...
Да работеше Руни на физичката подготвеност ќе беше заедно со Меси и Роналдо тоа го изјави и Ферги ама на батето не му се замараше инаку ми беше омилен играч што сум го следел во Јунајтед Кантона го фатив на крај од кариерата.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Останувањето на Кавани значи едно нешто - ќе се оди на појачување на средина и одбрана, што можеби е и најпаметно нешто. Да се има избалансиран и квалитетен тим, што ќе може посериозно да конкурира на повеќе полиња.

Лична претпоставка е дека ќе се пазари Рајс, Миленковиќ и Санчо + може некои млади и потенцијални играчи.Погба добива нов договор, а идната сезона би се испазарил Хааланд (како дел од пазарот на свињата Мино во рамки на договорот со Погба).
Рајс е ок, не вау, ама ПЛ играч е, знаеме што да очекуваме од него.
Миленковиќ не сум го гледал многу.
Санчо нема да дојде, бар не оваа година.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.494
Поени од реакции
6.121
Не паметам кога последен пат цела фан база била сплотена за продолжување договор на некој ветеран во клубов. Пример за еден Ибрахимовиќ бевме поделени.

Страшен шпиц е матадорот, не само како играч туку и како карактер, со каква жар, страст игра и ја пренесува и на другите играчи. Ептен ми стана омилен за кратко време.
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Рајс е ок, не вау, ама ПЛ играч е, знаеме што да очекуваме од него.
Миленковиќ не сум го гледал многу.
Санчо нема да дојде, бар не оваа година.
Јас мислам дека токму ова лето ќе кешираат за крило.

 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.527
Поени од реакции
7.120
Сакам да дојде, не од што сум негов обожавател, туку да видам како ќе функционираме со крило.
Од Роналдо немаме добро десно крило мислам дека време е да ја исправат грешката ма да немам ич верба во клубот и бордот кога се работи за трансфери.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.849
Поени од реакции
10.443
Од Роналдо немаме добро десно крило мислам дека време е да ја исправат грешката ма да немам ич верба во клубот и бордот кога се работи за трансфери.
до толку сме очајни за десно крило што да донесат некој со перформанси ко Нани ке ни изгледа Роналдо


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.527
Поени од реакции
7.120
И можеше да се наместо ангажираше Амад можеа Исмаила Сар да го доведат за тие пари и многу ќе ни помогнеше момчето сезонава ама тоа е кога имаме во бордот ароганти што размислуваат со АНУСОТ наместо со ГЛАВАТА.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Пред неколку месеци видов дека Дортмунд биле заинтересирани(го следеле) Амад и им бил втор пик после Феран Торес (Сити им го собра летоска) за замена на Санчо. Амад може да се прати на 2 годишна позајмница во Дортмунд како дел од договорот за Санчо, ама мислам дека нема да се нафатат они на тоа.
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.305
Поени од реакции
10.314
до толку сме очајни за десно крило што да донесат некој со перформанси ко Нани ке ни изгледа Роналдо


Sent from my iPhone using Tapatalk


Nani beshe teshko igracishte daj boze toj so ke doe da bide kako nego ke cvetame
 

Kajgana Shop

На врв Bottom