Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
14 април 2012
Мислења
31.491
Поени од реакции
62.239
Очекувам наредната сезона Гринвуд да експлодира како играч и да има преку 20-25 голови во ПЛ. Откако стивнаа скандалите околу него од почетокот на сезонава, почна формата да ја крева во нагорна линија. Делува дека пресвртница во форма му беше оној меч против Евертон, кога ниту даде гол, ниту асистираше, ама беше еден од подобрите на терен. Одличен е засега, и премило ми е што се фокусираше на фудбал. Се надевам дека ке остане здрав и настрана од глупи скандали.
 
Член од
21 март 2015
Мислења
1.257
Поени од реакции
1.131
Очекувам наредната сезона Гринвуд да експлодира како играч и да има преку 20-25 голови во ПЛ. Откако стивнаа скандалите околу него од почетокот на сезонава, почна формата да ја крева во нагорна линија. Делува дека пресвртница во форма му беше оној меч против Евертон, кога ниту даде гол, ниту асистираше, ама беше еден од подобрите на терен. Одличен е засега, и премило ми е што се фокусираше на фудбал. Се надевам дека ке остане здрав и настрана од глупи скандали.
И јас мислам дека на време му се случија грешките и добро изменаџираа со него Оле и Саутгејт и не стана ист како Равел Морисон
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.651
Поени од реакции
9.229
Ме бендисува што Гринвуд е директен играч и се одлучува на шут од секоја возможна ситуација. Не комплицира многу. Рашфорд да е таков ќе пука по 30 гола на сезона, ама братот секогаш потег повеќе и греши.
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.700
Поени од реакции
5.326
Ме бендисува што Гринвуд е директен играч и се одлучува на шут од секоја возможна ситуација. Не комплицира многу. Рашфорд да е таков ќе пука по 30 гола на сезона, ама братот секогаш потег повеќе и греши.
Playing football is very simple, but playing simple football is the hardest thing there is..
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
1.045
Поени од реакции
1.496
Две победи не делат од фантастична сезона. Фантастична во однос на предсезонските реални очекувања а не во однос на филмови што си ги правевме подоцна. Ливерпул и Виљареал. И да, толку пресврти ако не се знак дека Оле успешно се бори со најголемиот проблем што ни го всадија претходниците (менталната бариера,лузерски менталитет) не знам што е.
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.556
Поени од реакции
278
Дечки, какви ни се шансите со Виљареал?! Имаме ли шанса против шпанциве?! Се надевам искрено дека овој пат ќе го скршиме мразот и ќе однесеме трофеј на ЛЕ на Олд Трафорд.
 
Член од
26 јануари 2020
Мислења
709
Поени од реакции
933
Сега и Роналдо и двајца пензионери да се ротираат во напад, а да се вложат пари во дефанзивен везен и штопер
Роналдо ќе игра, а другите ќе се ротираат.
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Сега и Роналдо и двајца пензионери да се ротираат во напад, а да се вложат пари во дефанзивен везен и штопер
Имаше сношти повторно од калчомеркато за Роналдо, но искрено не верувам дека се заинтересирани да го вратат.
Иако можно е Вудвард за крај да си го исполни сонот. :)
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Останувањето на Кавани значи едно нешто - ќе се оди на појачување на средина и одбрана, што можеби е и најпаметно нешто. Да се има избалансиран и квалитетен тим, што ќе може посериозно да конкурира на повеќе полиња.

Лична претпоставка е дека ќе се пазари Рајс, Миленковиќ и Санчо + може некои млади и потенцијални играчи.Погба добива нов договор, а идната сезона би се испазарил Хааланд (како дел од пазарот на свињата Мино во рамки на договорот со Погба).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom