Хорор филмови

Член од
25 декември 2019
Мислења
1.743
Поени од реакции
2.665
Cabin fever 2002 - tesko sranje.
 
Член од
9 мај 2021
Мислења
2
Поени од реакции
0
odvaj cekam nekoj horor pri raka da mi doe! Adrenalin se pokacuva, srce ti lupa, neizvesno e... :icon_cool ama najmnogu gi sakam onie realisticnite horori, vo koi ubiecot e od krv i meso

najomilen od site: The Scream Trilogy

potoa:

I know what you did last summer
I still know what you did last summer

Urban Legends
Urban Legends 2

Friday the 13th

Halloween

Nightmare on Elm Street

Scary Movie :pos:
Imash dobar vkus za filmovi
Автоматски споено мислење:

Cabin fever 2002 - tesko sranje.
Rimejkot e beter sranje i razocaruvanje
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.092
Поени од реакции
15.952
Нема да се налутиш ако пишам дека е еден од поглупите филмови што сум ги гледал, а и нема зошто - секој со својот вкус. Не осетив микрограм хорор у мене, тотално рамнодушно го изгледав. Единствен светол момент саундтракот од Металика. Стварно сакав добар хорор филм да глеам вечерва.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Нема да се налутиш ако пишам дека е еден од поглупите филмови што сум ги гледал, а и нема зошто - секој со својот вкус. Не осетив микрограм хорор у мене, тотално рамнодушно го изгледав. Единствен светол момент саундтракот од Металика. Стварно сакав добар хорор филм да глеам вечерва.
Какво лутење. Мене ми легна онака баш ок. Можеби и тоа што ме потсети на еден од омилените раскази, особено тоа делот со сликата. Не ми беше нешто Wow туку онака ок хорор.
п.с Извини за потрошеното време :D
 
Член од
1 мај 2021
Мислења
184
Поени од реакции
742
1623282488056.png
A Field in England, 2013

Овој го глеав пред некое време, психолошки хорор. Има интересна кинематографија, во некои сцени јасно се глеа влијание на Роег и слични трипи филмови од касни 60 и рани 70.
Ако сакате нешто невообичаено а при тоа да можете да го пуштите мозокот на пасење вреди да се погледне.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.735
Поени од реакции
24.382
Hm, nisto posebno impresioniran od Midsommar, nitu bi go klasificiral kako horor, mozebi psiholoska drama. Bizarnite obicai i rituali barem kaj mene ne asociraa na horor. Glumata potprosecna, muzika i scenografija vrvna. Nikako ne bi go sporeduval so Hereditary.
Јас се разочарав, очекував нешто подобро. Не знам зошто толкава фама околу филмов. Освен што беше морбиден, беше крајно бесмислен. (n)
 
Член од
15 февруари 2021
Мислења
79
Поени од реакции
399
Филм што не е многу познат, нема шок сценарио но е ептен добар.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom