Помош, проблеми, прашања, совети...

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.526
Поени од реакции
7.115
Когс би се нормализирале цените 3060Ti би ти препорачал кај нас би биле до 500 долари
А конфигурацијата ќе ти троши 450 вати ако планираш со појака од 3060 околу над 500 вати ќе ти треба.
Автоматски споено мислење:

Инаку со таа графичка што планираш да ха користиш ќе си имаш проблем премногу е стара за денешните игри незнам што планираш да играш.
 
Последно уредено:
Член од
21 јуни 2019
Мислења
49
Поени од реакции
54
Дали некој има претпоставка кога цените на графичките би се вратиле во нормала, и што најмногу влијае на цените.. Би сакал да купам 3060ti ама со денешна цена тешко малу. :)
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.526
Поени од реакции
7.115
Дали некој има претпоставка кога цените на графичките би се вратиле во нормала, и што најмногу влијае на цените.. Би сакал да купам 3060ti ама со денешна цена тешко малу. :)
После нова година очекувај да почнат да се намаливаат стабилизирање на цените можеби и година.
 
Член од
8 февруари 2021
Мислења
106
Поени од реакции
32
Вака.Ме викна чичко ми да му го видам компјутерот со кукиште не му работел маусот.И му викам па смени го купи нов.Не не го сменив јас ама пак неке.И јас не дека се разбирам ама ај да видам и компјутерот го глеам се топ се уклучи маусот свети од доле црвено и го глеам работи и по 20 секунди маусов прекина да функционира и од доле немаше светло.
Дали се решава проблемот или мора на сервис.Во кој сервис имате доверба?Ако не смее да се одговара на вакви пршања пишете ПП.
Маџари би ми било најзгодно.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Вака.Ме викна чичко ми да му го видам компјутерот со кукиште не му работел маусот.И му викам па смени го купи нов.Не не го сменив јас ама пак неке.И јас не дека се разбирам ама ај да видам и компјутерот го глеам се топ се уклучи маусот свети од доле црвено и го глеам работи и по 20 секунди маусов прекина да функционира и од доле немаше светло.
Дали се решава проблемот или мора на сервис.Во кој сервис имате доверба?Ако не смее да се одговара на вакви пршања пишете ПП.
Маџари би ми било најзгодно.
Во друга порта да се стави маусот?
Дали се случува само со маусот тоа? Тастатурата работи? УСБ меморија ако ставиш?
 
Член од
8 февруари 2021
Мислења
106
Поени од реакции
32
Во друга порта да се стави маусот?
Дали се случува само со маусот тоа? Тастатурата работи? УСБ меморија ако ставиш?
Знам само дека пробав маусот да го уклучам на соседното дупче да го кажам не знам стручно како го викате порта ли?Кај што беа приклучени звучниците и пак не функционираше.Ама ја па поим неам дали тие работат во тоа дупче.Без маус како да пуштам јутуб и башка нов нет им е поставен може нема ни интернет севте треба да се наштима
 
Член од
20 октомври 2020
Мислења
253
Поени од реакции
102
Знам само дека пробав маусот да го уклучам на соседното дупче да го кажам не знам стручно како го викате порта ли?Кај што беа приклучени звучниците и пак не функционираше.Ама ја па поим неам дали тие работат во тоа дупче.Без маус како да пуштам јутуб и башка нов нет им е поставен може нема ни интернет севте треба да се наштима
Пред да го пратиш на сервис пробај апдејтирај ги драјверите за портовите. Можда до нив да е проблемот.
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.581
Поени од реакции
13.214
Дали има соодветна алтернатива на Ethernet кабел во PC? Wireless stick или нешто слично и некој да сподели искуство?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Дали има соодветна алтернатива на Ethernet кабел во PC? Wireless stick или нешто слично и некој да сподели искуство?
Има колку сакаш.
Можеш вакво да си земеш
А можеш и конверт од усб во етернет, али за жал го немет на лагер
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.581
Поени од реакции
13.214
Има колку сакаш.
Можеш вакво да си земеш
А можеш и конверт од усб во етернет, али за жал го немет на лагер
Дали е доволно стабилна конекцијата?
Во собата кај што ми е PC немам шанса да внесам кабел за жал.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Дали е доволно стабилна конекцијата?
Во собата кај што ми е PC немам шанса да внесам кабел за жал.
На работа имам такво ко првото, стабилно е. Имаш и поевтини од 300-400 денари без антена ама тие се понестабилни.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.363
Поени од реакции
38.337
Дали е доволно стабилна конекцијата?
Во собата кај што ми е PC немам шанса да внесам кабел за жал.
ако играш онлајн игрици пингот може да ти страда, било кое вифи никогаш како кабел нема да ти го направи интернетот.
 
Член од
29 ноември 2014
Мислења
985
Поени од реакции
3.897
На работа имам такво ко првото, стабилно е. Имаш и поевтини од 300-400 денари без антена ама тие се понестабилни.
Да ли тендата го фаќа целиот интернет сигнал дури иако рутерот е одалечен 5м (или 10м) од тендата/пц-то?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.363
Поени од реакции
38.337
Дали е доволно стабилна конекцијата?
Во собата кај што ми е PC немам шанса да внесам кабел за жал.
ако играш онлајн игрици пингот може да ти страда, било кое вифи никогаш како кабел нема да ти го направи интернетот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom