Сакам да знам!

Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Јас мислам дека целосно затворање сепак нема да има освен ако драстично не се качат бројките. А кон крајот на месецов бројките би требало да паднат. Поверојатно ми е да има полициски час кој ќе почнува порано, како ланскиот 1-ви мај. Кафичите и рестораните не би требало да работат.
 
Член од
31 март 2019
Мислења
37
Поени од реакции
46
Муабетите од чаршија викаат дека ќе не затвараат, но:
Филипче договара пониска цена во приватниве болници...може очекува скок после празниците па се пазари... Што значи можеа и нема да има...
Ох мај прешас! Колкав попус ќе договри? 2.13 %
И наместо 12000 ќе кошта само 11744 пресаш евра.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.892
Поени од реакции
10.517
Дали мислите дека ќе има пак целосно затварање Карантин за Велигден/1 мај?
незнам кој од шипциве даде изјава као одлучиле сега да затварат кафани и остало и да е од осум полициски час за да сме можеле за празниците да бидеме слободни за движење


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
Denes vrtev vo Alo Doktore 02/15-123 od pripejd brojce na A1 ( vip ) i mi zema kredit

Neznam zosto toj broj ne e besplaten sepak spaga pod zdravstvo kako i brza pomos i dvete se e pod budzet i treba da se besplatni a ne vaka da se naplaka.
02 15 123 е класичен скратен број
Кога ќе видиш префикс пр. 02 (Скопје).....секако дека ти се наплаќа разговорот......исто како према било која фиксна мрежа.
192, 193, 194, 195.......се бесплатни телефонски броеви......за итни случаи......каде што е доволно само да имаш СИМ во телефон.
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.120
Поени од реакции
4.902
Кога ќе видиш префикс пр. 02 (Скопје).....секако дека ти се наплаќа разговорот......исто како према било која фиксна мрежа.
192, 193, 194, 195.......се бесплатни телефонски броеви......за итни случаи......каде што е доволно само да имаш СИМ во телефон.
Koga vrtev vo Alo Doktore svrtev bez prefiks znaci samo 15-123 i mi zema kredit od pripejd brojceto na A1 ( vip )
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
Koga vrtev vo Alo Doktore svrtev bez prefiks znaci samo 15-123 i mi zema kredit od pripejd brojceto na A1 ( vip )
Да, верувам дека ти земало кредит......бидејќи не е на листа за бесплатен број.
Еве официјално.....за во иднина да знаеш поточно
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.120
Поени од реакции
4.902
Да, верувам дека ти земало кредит......бидејќи не е на листа за бесплатен број.
Еве официјално.....за во иднина да знаеш поточно
Vo Telekom prasav rekoa deka i od pripejd i od pospejd brojce na telekom e besplatno kon brojot na alo doktore dodeka vo A1 ( vip ) kontakt centarot neznaat dali e besplaten toj broj.
 
Член од
1 ноември 2017
Мислења
66
Поени од реакции
40
На кој факултет треба да одам за аниматор или графички дизајнер во Скопје и кој смер треба да одберам? Дали овие професии се бараат во Македонија?
 
Член од
13 април 2021
Мислења
10
Поени од реакции
1
Сакам да прашам дали имате некое искуство или мислење да споделите за Архитектура на ФОН ?
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.531
Поени од реакции
693
Сакам да прашам дали имате некое искуство или мислење да споделите за Архитектура на ФОН ?
Ти сакаш да студираш Архитектура навистина? Или чисто да ја купиш дипломата па да се вработиш во некоја државна институција.
Голема е разликата
 
Член од
26 јануари 2020
Мислења
709
Поени од реакции
933
Вака можеби е малку глупо прашањево ама стварно е проблем. :D


Гугутки буквално секое сабајле испуштаат звуци и нервира тоа, во зграда сум.Чаре некое околу тоа?
 
Член од
2 март 2016
Мислења
481
Поени од реакции
468
Вака можеби е малку глупо прашањево ама стварно е проблем. :D


Гугутки буквално секое сабајле испуштаат звуци и нервира тоа, во зграда сум.Чаре некое околу тоа?
Го имам истиот проблем особено сега кога се затоплува, секое сабајле ме будат саат време пред да станам за работа, проблемот ми е што кога ќе се разбудам тешко заспивам, а еден час порано ми го ремети цел ден расположението...
 
Член од
30 април 2020
Мислења
152
Поени од реакции
182
Вака можеби е малку глупо прашањево ама стварно е проблем. :D


Гугутки буквално секое сабајле испуштаат звуци и нервира тоа, во зграда сум.Чаре некое околу тоа?
Вака другар, ќе одиш во Микеи и ќе си купиш една воздушна пушка, немора којзнае каква поефтина некоја ќе ти избрка работа. И ќе му влезеш пепел направи ги и решен проблем.
 
Член од
26 јануари 2020
Мислења
709
Поени од реакции
933
Вака другар, ќе одиш во Микеи и ќе си купиш една воздушна пушка, немора којзнае каква поефтина некоја ќе ти избрка работа. И ќе му влезеш пепел направи ги и решен проблем.

Шо си ти... шегоубиец :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom