Прашања и одговори

Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
Потребни ми се 6 поени за да запишам следна година на факултет, во оваа сесија не можам да запишам година, а од студентски како и секогаш немаат време за да дадат насоки, дали можи да презапишам предмети и да ги полагам на казнена октомври или ноември, а потоа со казна да запишам семестар?
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.309
Поени од реакции
19.663
Потребни ми се 6 поени за да запишам следна година на факултет, во оваа сесија не можам да запишам година, а од студентски како и секогаш немаат време за да дадат насоки, дали можи да презапишам предмети и да ги полагам на казнена октомври или ноември, а потоа со казна да запишам семестар?
Ова е за УКИМ? Освен Медицински не знам ништо за другите факултети а според ова 100% не си на медицина.

Колку што јас знам на УКИМ (и УГД) ќе мора да упишеш семестар, не е возможно да да пријавиш дополнотелна сесија па да упишеш семестар.
 
Член од
2 септември 2005
Мислења
90
Поени од реакции
12
Дали е можно запишување во средно училиште во Словенија веднаш по завршување на основно во Македонија? Ова под претпоставка добро да се владее словенечкиот јазик.
 
Член од
14 октомври 2017
Мислења
232
Поени од реакции
109
Здраво. Некој шо студира Географија на ПМФ од погорните години да ми пише ако сака да го прашам нешто.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.901
Поени од реакции
17.545
Здраво да ве прашам дали знае екој како може да се заврши работа за лажна потврда за студентска работа во Германија, преку факултетот во Битола?
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Здраво моментално сум 2ра годима средно ма се мислам дали да се префрлам на друга струка, како идат процедуриве за ова и мислење ако може
Ако може некој да му помогне на членот :)
 
Член од
20 февруари 2021
Мислења
3
Поени од реакции
0
Zdravo. Jas imam nekolku prashanja vo vraka so maturskata proektna zadacha:
1. kako treba da e strukturirana? (nikoj nitu ni pokazha nitu ni objasni kako treba pa malku sum izgubena)
2. jas imam proektna zadacha po psihologija i temata e "Psiholoshki karakteristiki na nadareni deca", pa ako nekoj sluchajno mozhe da mi pomogne so nekoi informacii ili kako da ja podelam temava na pottochki da mi dade idea bi bilo ubavo
3. kako se odviva vsushnost procesot na 'branjenje' na maturskava zadacha??
 
Член од
23 јануари 2020
Мислења
11
Поени од реакции
4
Kako mozam da haknam teams profil?
Автоматски споено мислење:

Zdravo. Jas imam nekolku prashanja vo vraka so maturskata proektna zadacha:
1. kako treba da e strukturirana? (nikoj nitu ni pokazha nitu ni objasni kako treba pa malku sum izgubena)
2. jas imam proektna zadacha po psihologija i temata e "Psiholoshki karakteristiki na nadareni deca", pa ako nekoj sluchajno mozhe da mi pomogne so nekoi informacii ili kako da ja podelam temava na pottochki da mi dade idea bi bilo ubavo
3. kako se odviva vsushnost procesot na 'branjenje' na maturskava zadacha??
1. Imas na google kako treba da izgleda napisi proektna zadaca
3. Ke im naprais prezentacija so osnovni podatoci kolku da bide interesno i ke pocnes da drnas sto si naucila od proektnata na kraj ke te prasaat dve tri prasanja
 
Член од
20 март 2021
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво, знае ли некој дали може од УКИМ да се побара верзија на диплома за додипломски студии на англиски и која е процедурата? Можно е да е ми е потребен преводот при апликација за докторски студии во странство. Ако УКИМ не издава директно, кај кој лиценциран преведувач би било најдобро? Би требало преведувачот да го има шаблонот сигурно.
 
Член од
13 април 2021
Мислења
10
Поени од реакции
1
Сакам да прашам дали имате некое искуство или мислење да споделите за Архитектура на ФОН ?
 
Член од
24 февруари 2020
Мислења
20
Поени од реакции
2
Сакам да паузирам факултет во ФИНКИ, но не знам за процедурата и деталите. Кога може да се паузира? За колкав период? Дали секој семестар ке мора да носам документи дека е паузирано? Кои се трошоците?
 
Член од
10 септември 2021
Мислења
2
Поени од реакции
4
Сакам да прашам, моментално сум 2ра година во средно училиште и сакам да се префлам во друга паралелка на ист смер, како одат процедуриве и слично? Благодарам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom